Otrdiena, 12. decembris Otīlija, Iveta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vientuļnieku prieks. Liepājā attīstās sērfošana un top tās inventārs

Juliannas pagalmā durvis vērusi vieta, kur satikties ūdenssporta entuziastiem. ”Drtyboards” ir Landmaņu ģimenes radošā telpa, kā viņi to nosauc paši. ”Mūsu mērķis nav taisīt biznesu,” saka Ieva un Einārs, ”drīzāk tā ir misija stiprināt un veidot aizvien plašāku sērfošanas komūnu un galvenokārt atbildēt uz jautājumu, vai tad Latvijā vispār var sērfot, ar pārliecinošu: “Jā, var!”.”

Vientuļnieku prieks. Liepājā attīstās sērfošana un top tās inventārs
“Pavisam vienkārši, – lai sieva ietu ūdenī sērfot kopā ar mani,” Einārs skaidro, kāds ir attēlā redzamā dēļa stāsts. Tas ir speciāli gatavots Ievai, viņas mīļākajās krāsās. Tāda dēļa izmaksas ir ap 500 eiro, bet tas var kalpot visu mūžu. (Foto: Egons Zīverts)
“Pavisam vienkārši, – lai sieva ietu ūdenī sērfot kopā ar mani,” Einārs skaidro, kāds ir attēlā redzamā dēļa stāsts. Tas ir speciāli gatavots Ievai, viņas mīļākajās krāsās. Tāda dēļa izmaksas ir ap 500 eiro, bet tas var kalpot visu mūžu. (Foto: Egons Zīverts)
13.09.2023 00:05

liepajniekiem.lv

”Drtyboards” iekārtots vietā, kur iepriekš bija velodarbnīca. ”Kad visu izvāca ārā, te bija viena liela tukša telpa, tikai četras baltas sienas,” atceras E. Landmanis.

Tagad iekārtojums ir tāds, lai varētu ērti darīt lietas, kas attiecas uz dēļu izgatavošanu. Atsevišķi ir šeipotava, kurā notiekošo sērfa dēļu gatavošanu var vērot caur stiklu. Tas pasargā apmeklētājus no putekļiem, bet ne no pieredzes, atzīmē Eināra sieva Ieva.

Vēl ir epotava, kur turpinās dēļa izgatavošanas process. ”Šeit ir darbs ar epoksu,” skaidro E. Landmanis.

Viena sērfošanas dēļa izgatavošana ilgst aptuveni divas nedēļas, bet E. Landmanis taisa arī kaita dēļus, īsumā – šeipo, dizainē un remontē visu veidu ūdenssporta dēļus.

Pieredze dēļu gatavošanā ir liela – aptuveni 10 gadi, skolojies pie meistariem arī ārvalstīs.

”Pavisam vienkārši, – lai sieva ietu ūdenī sērfot kopā ar mani,” Einārs Landmanis skaidro, kāds ir attēlā redzamā dēļa stāsts. Tas ir speciāli gatavots Ievai, viņas mīļākajās krāsās. Tāda dēļa izmaksas ir ap 500 eiro, bet tas var kalpot visu mūžu. Foto: Egons Zīverts

Uz jautājumu, kā tas aizsākās, viņš smaidot īsi atteic: ”Bija vajadzība!” Tolaik, pirms 10 gadiem, sērfošanas dēļu piedāvājums bijis ļoti mazs, attiecīgi arī ļoti dārgs. Bet sērfot gribējies, tāpēc radusies ideja pamēģināt uztaisīt dēli pašam kopā ar vēl tādiem pašiem entuziastiem.

”Mēs bijām apņēmīgi džeki,” atceras Einārs.

”Paši no interneta savācām informāciju. Lielākais izaicinājums bija, kā sveķi dabūt klāt, lai tas visu nocietē. Mums nebija praktiskās saprašanas, jautājām pēc padoma laiviniekiem, kas to jau izkopuši, un tad attiecīgi pielāgojām sev.”

Tā Rojā, kur tobrīd Einārs dzīvojis, tapis pirmais ”Drtyboards” dēlis. ”Kad pirmais aizgāja, vajadzēja nākamo,” viņš smaidot atzīst, un tā arī viss aizsācies.

Pirmā ”Drtyboards” darbnīca ierīkota netālu no Rojas esošajā Kaltenē, bet Juliannas pagalmā Liepājā ir izveidota jau trešā darbnīcas versija.

Šeipotavā, kur Einārs veido topošā dēļ formu. ”Mani aizrauj viss, kas saistīts ar jūru, attiecīgi arī dievinu sērfošanu,” viņš saka par savu aizraušanos. Un mīlestību pret atrašanos ūdenī, foršo sajūtu, esot uz viļņa, cenšas ielikt arī sērfošanas dēļos. Foto: Egons Zīverts

Uz Liepāju Landmaņu ģimene pārcēlusies pirms pieciem gadiem, meklējot mierīgāku dzīves ritējuma vietu pie jūras sev un piecus gadus vecajam dēliņam Geraldam.

Pēdējos septiņus gadus E. Landmanis aktīvi attīsta zīmolu ”Drtyboards”. Runājot par nupat atvērto vietu, viņš norāda, ka beidzot tāda ir arī visu sērfošanas entuziastu iecienītākajā galamērķī – Liepājā.

”Patiesībā ar sērfošanu Liepājā nodarbojas vismaz 15 gadus, tikai varbūt tādā pagrīdē tas viss liekas, jo tie, kas to dara, skaļi sevi nereklamē,”

spriež Einārs. ”Tāds vientuļnieku prieks.”

Ar paša gatavotiem dēļiem viņš tepat arī sērfojot. Pie mums esot diezgan labi apstākļi, lai to darītu. Ja proti lasīt laika prognozi, zini, kurā brīdī iet uz jūru, jo sērferi un kaitotāji vienā laikā uz jūru neskrien, katram tomēr mazliet citādāks vējš vajadzīgs.

Ieva uzver, ka jaunatvērtā vieta nekad nav bijis viņu komerciālais sapnis. ”Par to, ka varbūt šeit nesanāks bizness, mēs nebaidāmies. Mēs katrs darām savas lietas – Einārs rudenī, ziemā ir jūrnieks, viņš brauc jūrā, tas ir viņa pamatdarbs, bet es studēju psiholoģiju, tas ir mans profesionālais virziens.

Vasarā mēs pārtopam par dēļu meistaru un dīdžeju, jo man patīk dīdžejot. Mēs savā ziņā divas dzīves dzīvojam.

”Drtyboards” nav mūsu ģimenes ienākumu avots, bet vienkārši hobijs, un, cik varam, tik arī tajā ieguldām.”

Nākotnē Landmaņi gribētu rīkot sarunu vakarus par ūdenssporta cienītājiem aktuālām tēmām. ”Šeit būtu forši sanākt kopā,” pārliecināti saka I. Landmane.

”Idejas mums rodas visu laiku, saraksts aug. Viena, kas pagaidām ir liels sapnis, – attīstīt jauniešu sērfotāju komandu. Dot viņiem dēļus, dot iespējas. Varētu gatavot demo dēļus, kurus var paņemt, izmēģināt un saprast, kādu gribi, lai tev uztaisa. Esam šeit uz ilgu laiku!”

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz