Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

“UPB” Rīgā būvēs unikālu ēku kompleksu, kuru projektējis Uldis Pīlēns

“UPB” Rīgā būvēs unikālu ēku kompleksu, kuru projektējis Uldis Pīlēns
Foto: Publicitātes
13.11.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Holdings “UPB” parakstījis līgumu par multifunkcionāla ēku kompleksa būvniecību Rīgā, Ķīpsalā, kuru projektējis arhitekts Uldis Pīlēns.

Projekta attīstītājs un finansētājs ir SIA “Gropius”, kas ir uzņēmēju Ulda un Ilzes Pīlēnu izveidots ģimenes fonds. I. Pīlēna “Kurzemes Vārdam” pauž, ka tas ir viņu abu ilgi lolots un izsapņots projekts.

“Ar prieku varam informēt, ka ēku komplekss būs pastāvīga mājvieta Integrālās izglītības institūtam, tā būs arī mājvieta latviešu laikmetīgās mākslas plašai kolekcijai un mainīgām izstādēm, kā arī daudzpusīgām kultūras un mākslas pasākumu programmām,” viņa skaidro.

Kompleksa galvenā ēka būs unikāla, piemēram, tajā būs stikla nesošās kolonnas, automātiski vadāms paceļams centrālās daļas jumts, veidojot ēkas apmeklētājiem iekšpagalma sajūtu, kā arī bezrāmju pašnesošās stikla fasādes un zaļais jumts ar saules baterijām. Kompleksā būs nakšņošanas iespējas izglītības un kultūras programmu semināru dalībniekiem.

Ēku kompleksa būvniecību plānots pabeigt līdz 2020. gada beigām. “Plānotais investīciju apjoms ir četri miljoni eiro, un tas tiek 100% privāti finansēts no mūsu ilgstošā uzņēmējdarbībā nopelnītiem līdzekļiem,” atzīmē I. Pīlēna.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli