Otrdiena, 14. jūlijs Ritvars, Oskars, Anvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

WorkingDay pētījums: ”iekārotākā” darba devēju topā “Liepājas metalurgs” ieņem 91. vietu

WorkingDay pētījums: ”iekārotākā” darba devēju topā “Liepājas metalurgs” ieņem 91. vietu
19.01.2012 12:28

Noslēdzies SIA “WorkingDay Latvia” pētījums “Iekārotākais darba devējs 2011”. Tajā piedalījās 2400 respondenti. Par iekārotāko darba devēju atzīts Latvijas Mobilais Telefons, bet topa 91. vietu ieņem “Liepājas metalurgs”, informē uzņēmuma “WorkingDay Latvia” mārketinga direktors Māris Silinieks.

Pētījumu veica interneta vidē 2011. gada decembrī un 2012. gada janvārī. Tas Latvijā norisinās piekto gadu.

Par TOP10 iekārotākajiem darba devējiem Latvijā pētījuma dalībnieki atzinuši: 1. Latvijas Mobilais Telefons, 2. Latvenergo, 3. Lattelecom, 4. Swedbank, 5. Statoil Latvija, 6. Latvijas Banka, 7. SEB Banka, 8. Latvijas Valsts Meži, 9. Latvijas Gāze un 10. Latvijas Dzelzceļš.

Pētījumā tika rastas atbildes uz jautājumiem: 1. Kuri no motivējošiem faktoriem ir noteicošie, kas darbiniekam palīdz izvēlēties darba devēju? 2. Kuri ir tie darba devēji, kas ir pievilcīgākie darba ņēmēju acīs – TOP 100? 3. Kā svarīgākie no motivējošajiem faktoriem darba tirgus dalībnieku redzējumā tiek īstenoti katrā no šiem uzņēmumiem?

2011. gada “iekārotāko” darba devēju TOPā pret 2010. gadu ir vērojamas izmaiņas, kas galvenokārt ir saistītas ar Air Baltic Corporation atkāpšanos no pirmās vietas 2010. gadā, uz vienpadsmito vietu 2011. gadā. Darba devēja tēls darba tirgū ir būtiski uzlabojies uzņēmumos Statoil Latvija un Latvijas Gāze, attiecīgi pakāpjoties darba devēju TOPā par 8 un 9 vietām.

Krīzes grūtākajos gados – 2009. un 2010.- galvenais kritērijs, izvēloties darba devēju, bija uzņēmuma stabilitāte. Pozitīvi ir tas, ka darba meklētāji par galveno motivējošo kritēriju 2011. gadā izvirza motivējošu atalgojumu. Tas varētu norādīt uz to, ka darba tirgū ir rimušās bažas par darba devēja iespējamo bankrotu vai darbavietu skaita samazināšanu.

Zīmīgi, ka aplokšņu algu īpatsvars no gada uz gadu turpina mazināties – 2008. gadā 13,1% respondentu norādīja, ka saņem daļu vai visu algu aploksnē, 2009. gadā 11,8%, 2010. gadā 10%, bet 2011. gadā vairs tikai 9% respondentu izvēlējās atbildes variantu “Visa vai daļa algas tiek izmaksāta “aploksnē””. Pašsaprotami, ka visgodīgākie nodokļu maksātāji ir meklējami tieslietu nozarē – vien 2% respondentu ir norādījuši, ka saņem algu “aploksnē”. Turpretī celtniecības un nekustāmo īpašumu jomā 24% respondentu ir atzinušies par “aplokšņu” algām. Pētījuma vadītājiem bija liels pārsteigums atklājot, ka 10% valsts un budžeta iestāžu darbinieku ir norādījuši, ka daļu vai visu algu saņem aploksnē.

WorkingDay apņemas veikt šo pētījumu arī turpmāk, apzinoties iegūto rezultātu un informācijas nozīmīgumu darba devējiem: apzināties savu vietu darba devēju TOPā un sekot tās izmaiņām; “paskatīties spogulī” – ieraudzīt sevi darba kandidātu acīm; būt informētiem par darba tirgus motivējošajiem faktoriem darba ņēmēja izvēlē, jo šīs zināšanas palīdz cīņā ar konkurentiem par kvalificētākajiem un talantīgākajiem speciālistiem.

Pētījuma “Iekārotākais darba devējs 2011” TOP 100 uzņēmumi


1 Latvijas Mobilais Telefons
2 Latvenergo
3 Lattelecom
4 Swedbank
5 Statoil Latvija
6 Latvijas Banka
7 SEB banka
8 Latvijas Valsts Meži
9 Latvijas Gāze
10 Latvijas Dzelzceļš
11 Air Baltic Corporation
12 Laima
13 Nordea Bank Finland Plc
14 Tele2
15 Aldaris
16 DNB Banka
17 Rimi Latvia
18 Rīgas Dome
19 Grindeks
20 Latvijas Balzams
21 BITE Latvija
22 Rīgas Brīvosta
23 Valsts Ieņēmumu Dienests
24 Balta AAS
25 Valsts kontrole
26 Citadele banka
27 Latvijas meži
28 Latvijas Republikas Finanšu ministrija
29 Lattelekom
30 Finanšu un kapitāla tirgus komisija
31 Latvijas Finieris
32 Nordea Finance Latvia
33 Latvijas Republikas Saeima
34 If P&C Insurance
35 Microsoft Latvia
36 Ernst & Young Baltic
37 Valsts Prezidenta kanceleja
38 Coca-Cola HBC Latvia
39 Maxima Latvija
40 Draugiem
41 Ārlietu ministrija
42 LNT
43 Latvijas Kuģniecība
44 Rietumu Banka
45 Accenture Latvijas filiāle
46 Rīgas satiksme
47 Latvijas Republikas Tieslietu Ministrija
48 Administratīvā apgabaltiesa
49 Administratīvā tiesa
50 Valsts policija
51 Google Latvija
52 CSDD
53 Valsts Kanceleja
54 British American Tobacco Latvia
55 Latvijas Valsts Ceļi
56 Rīgas siltums
57 Tieto Latvia
58 Alan Deko
59 Volvo Truck Latvia
60 Spilva
61 Latvijas Televīzija
62 Aizkraukles banka
63 Nodarbinātības valsts aģetntūra
64 Stendera ziepju fabrika
65 Latvijas Republikas Labklājība ministrija
66 Linstow Center Management
67 Samsung Latvia
68 Ventspils brīvostas pārvalde
69 Eiropas Parlaments
70 Madara Cosmetics
71 Moller Auto (Audi)
72 Ceļu satiksmes drošības direkcija
73 GlaxoSmithKline Latvia
74 Lauku atbalsta dienests
75 Rīgas Piena kombināts
76 NP Foods
77 Neste
78 Latvijas Republikas Prokuratūra
79 Cemex
80 Izglītības un Zinātnes Ministrija
81 Latvijas Universitāte
82 Latvijas investīciju un attīstības aģentūra
83 Latvijas Radio
84 Dabas aizsardzības pārvalde
85 Juridisko pakalpojumu birojs
86 Bella Rīga
87 Merks
88 PricewaterhouseCoopers
89 UPB AS
90 Lattelecom BPO
91 Liepājas Metalurgs
92 Valsts nekustamie īpašumi
93 Cido Grupa
94 Eiropas Centrālā Banka
95 Latvijas Pasts
96 Depo Diy
97 TV 3 Latvia
98 Apgāds Zvaigzne ABC
99 Latvijas Neatkarīgā Televīzija
100 Stora Enso Packaging

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz