Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Nevarēju iedomāties, ka esmu iedūris…” Konflikts par karu Ukrainā beidzas ar slepkavību un septiņu gadu cietumsodu

Kādā februāra dienā Liepājas centrā sastapās trīs vīrieši, kuri nolēma kopīgi iedzert vīnu. Vārds pa vārdam, un saruna skāra Krievijas iebrukumu Ukrainā. Viens no trijotnes pauda atbalstu Krievijas rīcībai un izteicās, ka “Putins ir kārtīgs vecis, lai viņš brauc šurp ieviest kārtību”. Pēc neilga laika viņš mira no naža dūriena sirdī.

“Nevarēju iedomāties, ka esmu iedūris…” Konflikts par karu Ukrainā beidzas ar slepkavību un septiņu gadu cietumsodu
Ilustratīvs (Foto: pexels.com)
Ilustratīvs (Foto: pexels.com)
29.09.2023 11:04

liepajniekiem.lv

Tikai labas atsauksmes

Slepkavība šā gada 17. februārī notika gaišā dienas laikā Liepājas centrā, netālu no Valsts policijas ēku kompleksa – krastmalā iepretim namam Vecajā ostmalā 24.

Piektdien Kurzemes rajona tiesa Liepājā apsūdzētajam nolasīja saīsināto spriedumu: brīvības atņemšana uz septiņiem gadiem, ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

Saskaņā ar apsūdzību 60 gadu vecais Harijs A. konflikta laikā, dusmu vadīts, 49 gadus vecajam Arnim S. ar iesauku Koškins vairākas reizes iesitis ar roku pa seju, bet pēc tam slepkavības nolūkā tīši ar līdzi paņemto nazi vienu reizi iedūris sirds apvidū. Arnis nomiris dažu minūšu laikā.

Harijs tiesā vainu atzina, taču ar piebildi, ka tas nebija tīšām darīts.

“Tā bija gigantiska kļūda,” viņš sacīja, norādot, ka nožēlo pastrādāto.

Pirmajā tiesas sēdē trīs sievietes liecināja, raksturojot Hariju. Viņas par vīrieti izteicās tikai pozitīvi.

“Pazīstu šo cilvēku [Hariju] jau desmit gadus, kad viņš pierakstījās mūsu baptistu Ciānas draudzē,” savu stāstu iesāka liepājniece, kurai apsūdzētais vēlāk kļuvis par krustdēlu.

Harijs kā brīvprātīgais darbojies Liepājas baptistu Ciānas draudzē. Tur veicis dažādus darbus, strādājis arī baznīcas zupas virtuvē.

Reiz sieviete pamanījusi, ka Harijam ir veselības problēma, un, viņu iztaujājot, uzzinājusi, ka vīrietis naktīs nevar gulēt. Viņa par šo cilvēku uzņēmusies atbildību, sākusi viņu vest pie ārstiem.

Datortomogrāfijā konstatēts, ka vīrietim ir kontūzija. Slimība progresējusi, un Harijam ik pa laikam uznākušas epilepsijas lēkmes un atmiņas zudumi. Ņemot vērā šīs problēmas, sieviete Hariju uzpasējusi kā savu dēlu.

“Šo desmit gadu laikā viņš man ir ārkārtīgi daudz palīdzējis,” tiesā sacīja sieviete.

Harijs bijis liels palīgs un atbalsts laikā, kad viņas vīrs faktiski gulējis uz nāves gultas. Neilgi pirms aiziešanas mūžībā vīrs sievietei sacījis, lai nelaiž šo cilvēku [Hariju] vaļā, jo viņai vienai būšot ļoti grūti.

“Un tagad man ir ļoti grūti, jo nav, kas atnes zāles un palīdz veikt citus darbus. Esmu viena pati četrās sienās,” sacīja sieviete, kurai pašai ir nopietnas veselības problēmas.

Harijs vienmēr esot palīdzējis arī visiem citiem. Vienmēr bijis ļoti laipns, nekad nav atteicis, ja kāds ko lūdzis.

“Mana vaina ir tā, ka mēs esam šodien šeit,” aizlūstot balsij, tiesā sacīja sieviete.

Viņa sev pārmet, ka liktenīgajā dienā nav pakontrolējusi Hariju. “Es nepiezvanīju viņam! Aizmirsu piezvanīt un pajautāt viņam, kur tu esi. Es visu mūžu staigāšu ar šo nožēlu.”

Sieviete arī pauda lepnumu, ka viņai ir šāds krustdēls, kura labo sirdi novērtējusi ne tikai viņa, bet arī citi cilvēki.

“Viņš ārkārtīgi pārdzīvoja par Ukrainu, tāpat kā es un visa pasaule. Mēs raudājām, kad klausījāmies ziņas. Tā bija ļoti liela sāpe, un tas arī, protams, uzdeva pa nerviem,” emocionāli klāstīja sieviete.

Pastāvīga darba Harijam nav bijis – veselības problēmu dēļ fiziski smagu darbu vīrietis nav varējis veikt. Katru gadu četrus mēnešus viņš strādājis tā saucamajos simtlatniekos, kā arī piepelnījies gadījuma darbos.

Neilgi pirms liktenīgās dienas, kad notika slepkavība, Harijs ar krustmāti sācis kārtot dokumentus invaliditātes iegūšanai.

Mierīgs, izturēts, izpalīdzīgs, labsirdīgs, strādīgs, laipns – tiesā klāstīja abas citas liecinieces – sieviete, kura kopā ar Hariju darbojusies baznīcas labdarības virtuvē un simtlatnieku brigadiere. “Strādāja apzinīgi, vienmēr ar smaidu un humoru.

Nekad nav bijis agresīvs, ne dzēris,”

sacīja pašvaldības aģentūras “Nodarbinātības projekti” pārstāve.

Viņa piebilda, ka Harijs strādājis kopā arī ar krievu tautības cilvēkiem un nekad ar viņiem neesot konfliktējis.

Harijam ir vidējā speciālā izglītība, savulaik jūrā strādājis uz zvejas kuģiem. Padomju laikā divas reizes tiesāts – par zādzību un huligānismu, taču šīs sodāmības ir dzēstas.

Viņam gan iekrājies daudz administratīvo sodu, kopumā 22, lielākoties par alkohola lietošanu un smēķēšanu sabiedriskā vietā. Pēdējoreiz administratīvi sodīts 2017. gadā.

Spriedumu nepārsūdzēšot: “Kas izdarīts – izdarīts!”

17. februārī Harijs devies sastapt savu draugu Zigi, kurš uz pilsētu bija atbraucis no novada. Kad satikušies, kopā ar Zigi bijis arī Arnis. Nopirkuši vīnu, ko promenādē izdzēruši.

Pēc tirdzniecības centra “Ostmala” apmeklējuma turpinājuši lietot alkoholu kanālmalā.

Zigis liecināja, ka strīds starp Hariju un Arni sācies ar sīkumiem, bet pēc tam aizgājis “pa nopietno”. Arnis bijis “ass uz aizskarošiem vārdiem”. Savukārt Harijs konflikta laikā Arni vairākas reizes nosaucis par krievu. Arnim gan ir ukraiņu uzvārds, bet dzimtā valoda latviešu.

Tiesā Zigis pauda: nekad neesot manījis, ka Harijam būtu naids pret krieviem.

Kādas Arņa frāzes todien Hariju aizskārušas, liecinieks teicās, ka neatceras, strīdā īsti neesot arī ieklausījies. Bijusi runa par krieviem, Harijam un Arnim bijusi katram sava nostāja, kas acīmredzot nav sakritusi.

“Kad Harijs runāja par krieviem, viņš ar Arni strīdējās par krieviem kā tautu vai ar krieviem domāja šos Putina atbalstītājus un to, kas notiek Ukrainā?” lieciniekam jautāja Harija aizstāve. Zigis atbildēja, ka, viņaprāt, runa ir par ”otro variantu”.  

Abi vīrieši sākuši cīkstēties, dūriena mirkli liecinieks neesot redzējis. Harijs vēl pirms tam parādījis nazi, bet, kad Zigis mudinājis to aizvākt, paklausījis un noglabājis nazi kabatā.

Kad Harijam bija iespēja uzdot Zigim jautājumu, viņš sacīja: “Kad mēs satikāmies, kā viņš [Arnis] iesāka?

Te trūkst tikai tanku, lai Putins brauc šurp, Putins ir kārtīgs vecis, lai te ieved kārtību […]

Vai tad tu nedzirdēji, kā viņš nosauca ukraiņus un poļus par pidariem? Nu, bet paklausies – es esmu polis! Kāpēc es viņam iesitu, es taču viņu mājās dzinu.”

Uz tiesneša aizrādījumu, ka to visu viņš varēs izstāstīt, sniedzot liecību, Harijs, skumji pasmejoties, draugam sacīja: “Viss, sēnēs nebraukšu tagad kādu laiku.”

Savās liecībās Harijs skaidroja, ka todien nazis viņam bijis līdzi, jo bijusi doma, ka iešot piepalīdzēt dēlam, kurš strādā uz zvejas kuģa.

No Arņa viņš todien esot daudz ko dzirdējis, tāpēc dzinis viņu prom. Taču Koškins nav paklausījis, un Harijs viņam iesitis pa seju.

“Bet viņš vēl nesaprata, tāpēc izvilku nazi, lai viņu pabiedētu.”

Dūriena brīdi viņš neatceroties, tās sekundes no atmiņas esot pazudušas. “Es pat nevarēju iedomāties, ka esmu viņam iedūris, jo nebija ne asiņu, ne pretestības. Briļļu arī man nebija, neredzēju – varbūt viņš tuvāk pagriezās pret mani. Es nevaru izskaidrot.”

Harijs noliedza, ka jebkad būtu izjutis naidu pret krievu tautības cilvēkiem. Ar krieviem visu mūžu esot strādājis kopā, un nekādu savstarpēju nesaskaņu nav bijis. Ja arī Arnim teicis, “tu esi krievs”, tad ar to domājis “Putina krievs”, kas aizstāv karu.

“Nesapratu, kā viņš [Arnis] var aizstāvēt un priecāties, kas tur [Ukrainā] notiek. Tas normālam cilvēkam nav pieņemams. Bet ne jau tāpēc es viņam būtu speciāli dūris.”

Prokurore tiesas debatēs gan pauda, ka noziegums pastrādāts nacionālu motīvu dēļ un tas esot atzīstams par vainu pastiprinošu apstākli.

Apsūdzētā aizstāve pret to iebilda. Viņa norādīja, ka valsts mērogā pieņemti likuma grozījumi, kas aizliedz atbalstīt un attaisnot Krievijas agresiju Ukrainā.

“Līdz ar to šeit tieši jāizsver, vai runa ir par krievu kā cilvēku vai krievu kā Putina atbalstītāju,”

viņa sacīja.

Pēdējā vārdā Harijs sacīja: “Esmu dzimis Latvijā un te arī uzaudzis, esmu mūsu valsts patriots. Cienu šo zemi un šo valsti. Man piedēvē nacionālā naida izpausmes pret krievu tautību. Tas ir absurds!

Jaunībā, kad skolā slimoja skolotāja, es pasniedzu mazākajām klasēm krievu valodu. Viens no vectēviem man bija krievu armijas virsnieks. Darbā jūrā bija dažādu tautību kolēģi, bet pārsvarā krievi. Attiecības bija ideālas, vienkārši kolosālas… labi draugi. Pretenzijas man ir pret Putina režīmu, bet tā jau nav visa Krievija, kas izposta, sagrauj, slepkavo.”

Viņš arī pauda, ka notikušais ir “šausmīga nejaušība” un viņš nezina, kā sadzīvot ar to.

Tiesa Hariju atzina par vainīgu slepkavībā un sodīja ar brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem, ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

Sods ir mazāks nekā prokurores prasītais astoņu gadu cietumsods.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt. Harijs portālam liepajniekiem.lv gan sacīja, ka spriedumu neapstrīdēs. “Kas izdarīts, tas izdarīts,” viņš pauda.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz