Otrdiena, 21. janvāris Agne, Agnese, Agnija

Liepājā no 17 tirdzniecības vietām pārkāpumi konstatēti trijās

Liepājā no 17 tirdzniecības vietām pārkāpumi konstatēti trijās
Foto: Little Visuals
05.08.2019 14:40

liepajniekiem.lv

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas apsekoja dažādas tirdzniecības vietas ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos dzērienus nepilngadīgajām personām.

Kopumā tika pārbaudītas 17 tirdzniecības vietas Liepājā, no kurām trīs tirdzniecības vietās Jaunliepājā un Laumas rajonā konstatēti pārkāpumi, par ko Valsts policija ir uzsākusi administratīvās lietvedības. Šajās tirdzniecības vietās nepilngadīgiem jauniešiem tika pārdoti alkoholiskie dzērieni, vēsta VP Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai elektronisko smēķēšanas ierīču uzpildes tvertņu pārdošanu nepilngadīgajiem, uzliek naudas sodu pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām — no 700 līdz 1400 eiro. Savukārt par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem uzliek naudas sodu pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām — no 350 līdz 700 eiro.

Valsts policija vēlas atkārtoti atgādināt, ka pārdevējiem un veikalu vadītājiem ir tiesības pieprasīt personu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu un personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu neatkarīgi no tā, vai pārdevējs to ir pieprasījis. 

Šādas pārbaudes tiks rīkotas arī turpmāk.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)