Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Liepājas pusē divi “BMW” vadītāji pieķerti pārvietojamies ar “plikām” riepām

Liepājas pusē divi “BMW” vadītāji pieķerti pārvietojamies ar “plikām” riepām
Foto: Valsts policija
20.11.2019 09:48

liepajniekiem.lv

Pirmdien, 18.novembrī, Grobiņas novada Medzes pagastā uz autoceļa P-111 Valsts policijas amatpersonas pamanīja automašīnu “BMW”, kuras vadītājs pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu. Vietā, kur atļauts pārvietoties ar 90 kilometriem stundā, vīrietis braucis ar 129 kilometriem stundā, tādējādi pārkāpjot atļautu braukšanas ātrumu par 39 kilometriem stundā.

Vīrietim ticis noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, informē VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 31 kilometra stundā līdz 40 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem, kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 80 eiro apmērā, norāda M.Šeršņova.

Likumsargiem pārbaudot aizturētās automašīnas riepu protektoru dziļumu, atklājies, ka 1990.gadā dzimušais vīrietis braucis ar “plikām” riepām, – mērierīce uzrādījusi 0.00 milimetru riepu protektoru dziļumu. Saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem, braukt ar šādām riepām ir aizliegts.

Normatīvie akti paredz, ka minimālais pieļaujamais protektora dziļums vasaras riepām ir 1,6 mm, bet ziemas riepām – 4 mm.

Vēl dienu iepriekš, 17.novembrī, Liepājā, Rudbāržu ielā, Valsts policijas amatpersonas pārbaudīja 1999.gadā dzimuša vīrieša vadītās automašīnas “BMW” riepas. Konstatēts, ka arī šajā gadījumā protektoru dziļums ir 0.00 milimetri.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, kas apdraud satiksmes drošību, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 15 līdz 55 eiro.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli