Otrdiena, 27. oktobris Lilita, Irita, Ita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Shēmošanā apsūdzētā uzņēmēja automašīnā ievieto spridzekli

Neierasti rīts iesākās Liepu ielas 25. nama iedzīvotājiem. Daļa no šī nama iemītniekiem bija spiesti pamest mājokli, jo kādā no pagalmā novietotajām automašīnām bijis ievietots sprādzienbīstams priekšmets. Minēto automašīnu ikdienā izmantojot Andrejs Belovs (iepriekšējais uzvārds Podrjadčikovs), kurš apsūdzēts vērienīgā nodokļu shēmošanā. 

Shēmošanā apsūdzētā uzņēmēja automašīnā ievieto spridzekli
Notikuma vietā vakar strādāja specvienības “Omega” sapieris. (Foto: Egons Zīverts)
14.10.2020 11:42

liepajniekiem.lv

Sprādzis arī agrāk 

Šorīt ap pulksten 6.45 Valsts policijā (VP) saņemta informācija par iespējamu sprādzienbīstamu priekšmetu kādā automašīnā Liepu ielā 25, pavēstīja VP Kurzemes reģiona pārstāve Daiga Valdmane.

Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 18. nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu. Izmeklēšanas interesēs policija šobrīd sīkāku informāciju nesniedz, taču atzīmē, ka sabiedrības drošībai nekāda apdraudējuma nav. 

Notikuma vietā vairākas stundas strādāja pretterorisma vienība ”Omega”. Pagalms, kas atrodas līdzās Krievijas ģenerālkonsulāta teritorijai, no abām pusēm bija norobežots, novēroja ”Kurzemes Vārds”. 

Vairāki Liepu ielas 25. mājas iedzīvotāji stāsta, ka agri no rīta dzirdējuši blīkšķi. Lai arī tas nav bijis ļoti spēcīgs, tomēr dzīvoklī labi dzirdams. ”Nodomāju, ka bērni šauj petardes,” sacīja kāda kundze, kura dzīvo minētā nama otrajā stāvā. 

Liepu ielā 25 šis nav pirmais ar spridzināšanu saistīts gadījums – šī nama ilgstošie iedzīvotāji vēl atceras sprādzienu kosmētiskajā salonā, kas nogranda 1994. gada vasarā. 

Pieļauj atriebību 

Par to, ka zem automašīnas kaut kas tiešām sprādzis, liecina apdegušais bruģis vietā, kur stāvēja transportlīdzeklis.

”Kurzemes Vārds” noskaidroja, ka spridzeklis ievietots baltas krāsas automašīnā ”Škoda”, kas bija novietota Liepu ielas 25. nama pagalmā. Ar to ikdienā pārvietojas uzņēmējs Andrejs Belovs.

Ar uzņēmēju laikrakstam sazināties neizdevās, taču viņš ”Kurzemes Vārdam” sniedza komentāru ar advokāta Edgara Golta starpniecību, proti, A. Belovs pieļauj, ka notikušais saistīts ar agrākām augsti stāvošām amatpersonām, pret kurām viņš iepriekš liecinājis kriminālprocesu ietvaros. 

Advokāts arī apstiprināja, ka sprādziens atskanējis brīdī, kad uzņēmējs bija iedarbinājis automašīnu un grasījies braukt prom. 

Liepu ielas 25. nama ielas pusē ir vairākas videokameras, viena arī pagalmā, kur  bija novietota ”Škoda”, taču vismaz šodien tā bija pagriezta sāņus, pārliecinājās laikraksts. 

Kukuļņemšanā vainojis VID vadītāju 

Pirms sešiem gadiem A. Belovs, kurš darbojies zvejniecības, autotirdzniecības, kā arī nekustamo īpašumu jomā, figurēja daudzos kriminālprocesos, kas bija saistīti ar finanšu noziegumiem. 

2013. gada februārī Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde informēja, ka Kurzemes reģionā apturēts pievienotās vērtības nodokļa izkrāpēju grupējums – deviņas personas apcietinātas un trīs izsludinātas meklēšanā. Viens no meklētajiem bija 1974. gadā dzimušais Andrejs Belovs, tobrīd vēl Podrjadčikovs.

Trīs mēnešus vēlāk viņu aizturēja Rucavas novadā. Raidījums “Defacto” toreiz vēstīja, ka pēc notveršanas reibumā esošais Podrjadčikovs sniedzis neticamas liecības, piesaucot augstu amatpersonu vārdus.

Podrjadčikova atklāsmes devušas KNAB pamatu sākt izmeklēt kukuļu došanu VID amatpersonām, un lietas ietvaros KNAB aizturēja bijušo VID ģenerāldirektori Neliju Jezdakovu. 2015. gadā KNAB kriminālprocesu pret N. Jezdakovu gan izbeidza, jo nav apstiprinājušās aizdomas, ka viņa ņēmusi kukuli.

Pagājušā gada maijā Kurzemes apgabaltiesa izskatīja krimināllietu, kurā divas personas atzina par vainīgām apsūdzībā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un valsts budžeta līdzekļu izkrāpšanu lielā apmērā.

Viens no viņiem ir A. Belovs, kuram tika piespriesta  reāla brīvības atņemšana uz diviem gadiem un deviņiem mēnešiem.

Saskaņā ar Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras uzturēto apsūdzību, apsūdzētā persona, būdams kāda uzņēmuma (SIA) faktiskais vadītājs ar otra apsūdzētā atbalstu, nolūkā izvairīties no PVN nomaksas un iegūt tiesības uz PVN pārmaksas atmaksu no valsts budžeta, sagatavoja dokumentus – pavadzīmes – ar tajos iekļautu nepatiesu informāciju par faktiski nenotikušiem darījumiem – par automašīnu un to rezerves daļu iegādi vairāk nekā 917,7 tūkstošu eiro apmērā.

Apsūdzētie nepatiesu informāciju par reāli nenotikušiem darījumiem apzināti iekļāva PVN deklarācijās un iesniedza VID, tādējādi nenomaksājot PVN un izkrāpjot no valsts budžeta 160 203,84 eiro, iepriekš informē apgabala prokuratūra. 

Šis Kurzemes apgabaltiesas spriedums gan ir pārsūdzēts, taču tiesvedībā vēl ir citas lietas, kurās apsūdzēts A. Belovs.

Liepu iela 25 jau piedzīvojusi sprādzienu iepriekš

Šis notikums liepājniekiem atsauc atmiņā deviņdesmitos, gadus, kad tieši šī ēka jau cieta sprādzienā. Žurnāls “Liepājas Vēstules” 2013.gadā rakstīja par Liepu ielas 25. namu, kas savulai tika celts metalurģijas uzņēmuma darbiniekiem.

“Neesmu skaidrībā, kā tas varēja notikt un kurš ir īstais vainīgais. Neatceros precīzu gadu. Tas bija pagājušā gadsimta 90. gados. Zinu, ka tas bija dažas dienas pirms Jāņiem. Taisījāmies braukt uz laukiem Līgo svētkus svinēt, kad mums kaimiņi saka: kur jūs brauksiet, mūsu māju pagājušo nakti uzspridzināja! Mēs šajā galā neko nebijām dzirdējuši. Spridzināja otrā galā, tur, kur Liepu iela saiet kopā ar Janševska ielu. Mājas stūris bija pamatīgi cietis,” žurnālam 2013.gadā stāstīja viena no pirmajām nama iedzīvotājām Rita Krūmberga.

Savulaik, kad nams uzcelts, šajā vietā bijis liels pārtikas veikals. Kad parādījušies citi un veikals nav guvis vajadzīgo peļņu, tas likvidēts un telpās ierīkots kosmētiski medicīniskais salons. ”Labu laiku darbojās, un tieši tur notika sprādziens. Logi ar visiem stikliem ārā, iekšējais interjers viss kamolā. Labi, ka kaut kas vairāk nenotika,” sacīja Rita.

”Toreiz pie direktora, ja nemaldos, tad bija Terentjevs, atnāca – tikai nebrīnieties, ka nesaukšu vārdu, jo man nav pierādījumu, – ļoti naudīgs cilvēks un teica: ”Es jums pāris mēnešu laikā pilnībā visu šeit atjaunošu, visu sakārtošu. Būs vēl labāk, nekā bija. Apkārt stūrim skaistu zaļo zonu izveidošu, bet platību atdodiet man par dzīvokli.” Viņš to dabūja un izremontēja,” stāstīja Rita.

Mājas pagrabā vēlējies izveidot baseinu. Darbi sākti, bet, kad baseinā jau laists ūdens, sistēma sabojājusies, un pagrabs applūdis. ”Varat jau nojaust, kurš ”Metalurgā” ir viens no naudīgākajiem cilvēkiem. Tas, kurš iekāroja šīs telpas. Bet šī spridzināšana palika kā tāds traips mūsu mājas vēsturē,” atzinusi Rita. Neviens nezina, kā tas īsti bijis, bet joprojām netrūkst tādu, kas uzskata, ka sprādziens bijis inscenējums, žurnālam norādījis arī toreizējais akciju sabiedrības ”Liepājas metalurgs” muzeja vadītājs Jaropolks Dorenskis.

Liepu ielā no dzīvojamās mājas evakuē cilvēkus. Aizdomas par spridzekli automašīnā. Policijas darbinieki šodien evakuējuši Liepu ielas 25. mājas iedzīvotājus. Portāla liepajniekiem.lv rīcībā ir neoficiāla informācija, ka kādā automašīnā, iespējams, ievietots spridzeklis. Notikuma vietu apsargā policijas darbinieki, kamēr pretterorisma vienības darbinieki strādā pie automašīnas "Škoda".

Posted by liepajniekiem.lv on Wednesday, October 14, 2020
Vizuāli uzņēmēja automašīnai nekādu bojājumu nav redzami, taču par sprādzienu liecina apdegušais bruģis vietā, kur transportlīdzeklis stāvēja.

Foto galerija

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz