Otrdiena, 28. janvāris Spodris, Kārlis

“Lūdzu, mīliet mani pa gabalu”. Uzbrucēju tiesā par slepkavības draudiem

“Lūdzu, mīliet mani pa gabalu”. Uzbrucēju tiesā par slepkavības draudiem
Foto: LETA
10.12.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Šī gada augusta beigās kādās mājās Nīcas pagasta Grīnvaltos risinājušies Šekspīra traģēdijai “Otello” līdzīgi notikumi, proti, vīrietis uzbrucis un žņaudzis sievieti. Par laimi, viņu nepiemeklēja Dezdemonas liktenis, taču uzbrucējs pagājušonedēļ stājās tiesas priekšā par draudiem izdarīt slepkavību, ja ir bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti.

“Neķer kreņķi, viss jau būs labi!” tiesas gaitenī pirms prāvas sākuma apsūdzētais 45 gadus vecais Mārtiņš Vītols saka cietušajai Jolantai, kura ieradusies kopā ar paziņu. Cietusī pasmejas: “It kā mani liks cietumā. It kā es būtu kaimiņienei slotu nozagusi un salauzusi.”

Tiesas zālē abi apsēžas katrs savā solu rindas galā. Taču arī tur apsūdzētais turpina izcelties ar humoru. “50 metru tev no manis jābūt. Ej pa logu ārā,” viņš saka cietušajai.

Nopietns vīrietis kļūst, kad tiesas zālē ienākt prokurore. M. Vītols apsūdzēts par to, ka 29. augusta vakarā, būdams alkohola reibumā, konflikta laikā saķēris Jolantu aiz apģērba, piecēlis viņu no krēsla un draudējis nogalināt. Pēc tam viņš Jolantu nogāzis uz grīdas, ar plaukstām apķēris viņas kaklu un sācis žņaugt. Brīdī, kad sieviete vairs nav pretojusies, jo bija zaudējusi samaņu, Vītols pārtraucis žņaugšanu un ķēries pie cietušās elpināšanas, lai viņa atgūtu samaņu.

Apsūdzības izklāstā teikts – šādi vīrietis apliecinājis, ka slepkavības draudus viņš var arī īstenot.

Cietusī tiesā saka, ka notikušais iedragājis viņas veselību, un piesaka prasību par morālā kaitējuma atlīdzību 1000 eiro apmērā.

M. Vītols savu vainu atzīst pilnībā, viņam nav iebildumu arī pret prasīto kompensāciju. Tiesā viņš paziņo, ka izdarīto ļoti nožēlojot. Kad tiesnesis painteresējas, kā šī nožēla izpaužas, vīrietis nosaka: “Es viņu [cietušo] gribu apķert. Piedod, Jolanta, man nav vārdu. Nezinu, kas man uznāca.”

Par uzbrukumu Jolantai tiesa M. Vītolam piektdien piesprieda 200 stundu ilgu sabiedrisko darbu. Soda termiņā ieskaitīts aizturēšanā un apcietinājumā pavadītais laiks – desmit dienas, kas atbilst 80 piespiedu darba stundām. Tāpat tiesa lēma no viņa par labu cietušajai piedzīt 1000 eiro sodu.

Kā viņš to plāno samaksāt, jautāja “Kurzemes Vārds”. “Nav taču jau jāmaksā uzreiz,” noteica vīrietis.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt.

Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta “Kriminālprocesa likumā” noteiktajā kārtībā.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds”  10. decembra numurā.

#kvards-20191210-05#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)