Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Notverts Apgabaltiesas viltus spridzinātājs

Notverts Apgabaltiesas viltus spridzinātājs
Foto: Egons Zīverts
12.04.2016 13:27

liepajniekiem.lv

Noskaidrots un notverts zvanītājs, kurš 5.aprīlī draudēja uzspridzināt Kurzemes apgabaltiesas ēku, portāls uzzināja Valsts policijā.

”Spridzināšanas draudus Liepājas iecirknis neizmeklē,” portālam skaidroja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Daiga Valdmane: ”Tā kā zvans bija it kā par Liepājas tiesas ēku un it kā par Rīgu, tad šo lietu kā kopīgu izmeklē Rīgas kolēģi.”

Anonīmais zvanītājs, kurš paziņoja par spridzekli, patiesi nebija izteicies pietiekami saprotami, kurā ēkā sprādzienbīstamais priekšmets ievietots. Pēc telefoniskās informācijas bija iespējami bija divi varianti – Kurzemes apgabaltiesas ēka Liepājā, vai Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas ēka Rīgā. Drošības labad tika pārbaudītas abas ēkas.  

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava portālam apstiprināja, ka viltus draudu izteicējs ir noskaidrots. Viņa lakoniski norādīja, ka par vairāku zvanu izdarīšanu Latvijā Valsts policija aizturējusi divas personas.

Detalizētāku informāciju S.Pildava nesniedza, norādot, ka informācijas izplatīšanai par viltus spridzinātāju nodarījumiem var būt divējādas sekas. No vienas puses informācija par ļaundaru aizturēšanu ir brīdinājums citiem. Savukārt no otras puses šī informācija var pamudināt kādu sekot ļaundaru pēdās.

Portāls jau informēja, ka 5.aprīlī pirms desmitiem no rīta operatīvie dienesti saņēma izsaukumu uz Kūrmājas prospektu – zvanītājs telefoniski bija informējis, ka Kurzemes apgabaltiesā ievietots spridzeklis, kas tuvākajā laikā eksplodēs.

Pulksten 10.35 ēkas pārmeklēšana bija pabeigta un tika secināts, ka trauksme kārtējo reizi bijusi viltus – spridzeklis netika atrasts.

Šis nebija pirmais gadījums, kad operatīvie dienesti saņem draudus, ka tiks spridzināta Kurzemes apgabaltiesa, kā arī citi objekti Liepājā – veikalu ”Puķītes 2” Brīvības ielā, tirdzniecības centru ”Kurzeme”, kā arī Liepājas domes ēku un dzelzceļa staciju.  

Tāpat jau ziņots, ka Valsts policijas apkopotā informācija rāda, ka 75% šādu gadījumu policija vainīgos atrod un sauc pie atbildības. Vainīgajam ir jāatlīdzina gan materiālie zaudējumi, gan citi zaudējumi.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli