Piektdiena, 24. janvāris Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Pabeigta izmeklēšana par negadījumu, kurā vīrietim tika norauta kāja

Pabeigta izmeklēšana par negadījumu, kurā vīrietim tika norauta kāja
Foto: liepajniekiem.lv
09.10.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Valsts Darba inspekcija (VDI) pabeigusi izmeklēt šovasar Liepājas ostā notikušo nelaimes gadījumu, kad kompānijas “Liepāja Bulk Terminal” darbiniekam ar kuģa tauvu norauta kāja.

VDI Sadarbības un attīstības nodaļas vadītāja Linda Matisāne pastāstīja, ka izmeklēšanā noskaidroti vairāki nelaimes gadījuma cēloņi, to skaitā tas, ka darbinieks no darba devēja puses nav bijis pietiekami apmācīts, tāpat nav bijusi veiksmīga sadarbība starp konkrētajā ostas teritorijā esošajiem uzņēmumiem un citi.

“Darba devēju atbildību vērtē administratīvā pārkāpuma lietvedības ietvaros, kas vēl turpinās. Tās noslēgumā var tikt piemērots naudas sods, tomēr šobrīd gala lēmums vēl nav pieņemts,” norādīja VDI pārstāve.

Jau rakstījām, ka traģiskais negadījums notika 19.jūnija rītā. Pēc aculiecinieku teiktā, darbinieks, savus amata pienākumus pildot, veica baržas attauvošanu no velkoņa.

“Uz baržas klāja atradās tauva, pie kuras cilpas ir piestiprināts papildu striķis ar mazāku diametru, lai darbinieki varētu vieglāk pārvietot tauvu. Negadījuma laikā tauvas gals un striķis atradās uz baržas klāja. Velkonis sāka vilkt no baržas prom tauvu, un tās gals – striķis – aptinās ap darbinieka labās kājas potītes apvidu, kura tika norauta,” iepriekš klāstīja VDI.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)