Trešdiena, 29. janvāris Valērijs, Aivars

Papildināts (16:34) – Zibens iesper šķūnī blakus atpūtas kompleksam ”Draudzība”

Papildināts (16:34) – Zibens iesper šķūnī blakus atpūtas kompleksam ”Draudzība”
Foto: Ģirts Gertsons
10.08.2018 10:35

liepajniekiem.lv

Negaiss šodienas, 10.augusta, rītā mūspusē netaupīja būves un citus objektus – Bernātos zibens iespēra malkas šķūnī, kas atrodas blakus atpūtas kompleksam ”Draudzība”, Nīcā – šķūnī, bet Jūrmalciemā – stabā.

Pulksten 7.48 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Nīcas pagastu, kur šķūnī bija iespēris zibens, portālam pastāstīja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vendija Pikše.

Portāls noskaidroja, ka zibens iespēris malkas šķūnī blakus Liepājas pilsētas pašvaldībai piederošajam atpūtas kompleksam ”Draudzība” Bernātos, kur šajās dienās uzturas bērnu nometnes dalībnieki.

”Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg šķūnis ar malku un sadzīves priekšmetiem 120 m2 platībā,” tā VUGD pārstāve, norādot, ka vēl pirms VUGD ierašanās no blakus ēkas bija evakuējušies 27 cilvēki.

Notikuma vietā portāls noskaidroja, ka pašvaldības īpašums nav cietis. Zibens bija trāpījis malkas šķūnim, kas pieder privātpersonai, kuras māja ir blakus atpūtas kompleksam.

Kaut arī kopā ar ugunsdzēsējiem uz negadījuma vietu bija atsteigušies arī Ātrās palīdzības mediķi, viņu palīdzība, par laimi, nebija nepieciešama – cilvēki nebija cietuši.

Vienīgās neērtības cilvēkiem bija stiprais apkaimes piedūmojums. Taču arī tas netraucēja uzņēmuma ”A-Land” strādniekiem turpināt darbu, pirms daudziem gadiem nodegušās ”Villa Alma” vietā izbūvējot basketbola laukumu.

Ugunsdzēsēji, kuri strādāja notikuma vietā, portālam jau ap deviņiem rītā atzina, ka zibens izraisītais ugunsgrēks ir lokalizēts, taču neslēpa, ka līdz pilnīgai likvidācijai nāksies pastrādāt, jo malka turpināja gruzdēt. Prognozes piepildījās. Likvidēts pilnībā ugunsgrēks tikai pulksten 12.02.

Tāpat ugunsdzēsēji glābēji atzina, ka liels palīgs viņiem bijis stiprais lietus, kas uznāca negaisa laikā. Tas neļāva kādai dzirkstelei ieklupt sausajā zālē un līdz ar to tuvējā priežu mežā.

Bet pulksten 9.51 ugunsdzēsēji glābēji jau steidza uz Nīcas pagastu, kur pēc ziņotāja teiktā zibens bija iespēris garāžā.  

Kā pastāstīja V.Pikše, ierodoties izsaukuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg nevis garāža, bet šķūnis 30 m2 platībā. Šis ugunsgrēks tika likvidēts pulksten 11.49.

Ap pusdesmitiem no rīta portāls saņēma informāciju, ka Jūrmalciemā zibens iespēris stabā. Bet Durbes pusē zibens esot trāpījis elektrības vados, uzņēmumu ”Durbes grauds” atstājot bez elektrības.

VUGD pārstāve norāda, ka ugunsdzēsēji glābēji gan izsaukumus uz Jūrmalciemu un Durbes pusi nav saņēmuši.

Piektdienas rītā Kurzemes rietumu daļu šķērsoja negaisa mākoņi, kas virzījās no dienvidiem uz ziemeļiem, liecina meteoroloģiskā informācija. Saskaņā ar “Blitzortung.org” datiem no pulksten 6 līdz 8.30 vien Kurzemes rietumos un jūrā pie Kurzemes reģistrēts aptuveni 4000 zibens uzplaiksnījumu.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli