Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Papildināts – Bēgot pamet automašīnu ar sazagto guvumu turpat kapsētā

Papildināts – Bēgot pamet automašīnu ar sazagto guvumu turpat kapsētā
Foto: liepajniekiem.lv
25.10.2019 12:35

liepajniekiem.lv

Ceturtdienas, 24.oktobra, vakarā ap pulksten 22.30 Valsts policijā saņemta telefoniska informācija, ka Centrālajā kapsētā, Klaipēdas ielā, ir iebraukusi automašīna. Ierodoties notikuma vietā un apskatot transportlīdzekli, likumsargi atraduši tajā iekrautas kapu kopiņu sagataves bez gravējumiem. Vainīgie gan notikuma vietu pirms policijas darbinieku ierašanās jau bija pametuši.

Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess, tiek skaidrotas iesaistītās personas, informēja Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Nākamās dienas rītā uz notikuma vietu bija devies arī Kapsētu pārvaldes direktors Ivo Pavlušenko. “Biju aizbraucis, apskatījos. Policija darīja savu darbu,” viņš dalījās novērojumos un pastāstīja, ka kapu pieminekļu sagataves, ko zagļi centušies nozagt, turpat uz vietas piedāvājot nomnieks. Izrādās, ka likumsargiem par aizdomīgajām darbībām arī ziņojis nomas vietas pārstāvis. I.Pavlušenko zināja teikt, ka laimīgas sakritības gadījumā tajā brīdī viņš braucis garām un pamanījis, ka viņa teritorijā stāv nepiederoša automašīna. “Kad piebraucis, tajā brīdī zagļi arī pamukuši. Izsaukta policija. Baltajā mašīnā pieminekļu bijis sakrāmēts jau diezgan daudz.”

Cik lieli zaudējumi rastos uzņēmējam, ja zagļiem iecerētais būtu izdevies, Kapsētu pārvaldes direktors neņēmās spriest, bet summa noteikti būtu ievērojama. “Kā jebkura prece, arī šos pieminekļus var pārdot tālāk. Līdzīgi kā zog traktorus vai tehniku. Mērķis nebija pieminekļi no kapu kopiņām, kuros jau ir iegravēti vārdi, uzvārdi, datumi, bet gan tieši “plikas” sagataves,” skaidroja I.Pavlušenko.

I.Pavlušenko norādīja, ka ne pirmo reizi kas tāds kapsētā atgadoties. Jau iepriekš ir bijuši gadījumi par kapu aprīkojumu zādzībām. “Šoreiz veiksmīgi ļaundaru nodoms tika izjaukts, ceru, ka atradīs tos, kas to dara,” izteicās I.Pavlušenko. 

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli