Otrdiena, 28. janvāris Spodris, Kārlis

Papildināts – Dzīvsudrabs Karostā – bērnu spēles bez ļaunprātīga nolūka

Papildināts – Dzīvsudrabs Karostā – bērnu spēles bez ļaunprātīga nolūka
Foto: Ģirts Gertsons
13.10.2016 09:57

liepajniekiem.lv

Trešdien, 12.oktobrī, pulksten 15.32 jau trešo reizi trīs dienu laikā operatīvie dienesti saņēma izsaukumu uz Karostu, kur kārtējo reizi bija izbērts dzīvsudrabs, portālam pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Anete Strazdiņa.

Šoreiz izsaukums bija uz Atmodas bulvāri 14, kur bērnu laukumā un pie dzīvojamās mājas bija izliets dzīvsudrabs.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji norobežoja teritoriju aptuveni 400 m2 platībā un dzīvsudrabu kopā ar augsni savāca plastmasas traukā. Savāktā dzīvsudraba daudzums kopā ar augsni bija aptuveni puskilograms.

Lai atrastu iespējamo dzīvsudraba izcelsmes vietu, tika piesaistīta Valsts policija. Pulksten 17.46 saņemts izsaukums no Valsts policijas, ka Atmodas bulvārī vienstāvu neapdzīvotā ēkā un tai blakus arī atrasts dzīvsudrabs.

Arī šajā gadījumā atrastais dzīvsudrabs savākts un nodots atbildīgajiem dienestiem.

VUGD aicina Atmodas bulvāra iedzīvotājus būt uzmanīgus un atgādina, ka dzīvsudrabs ir dzīvībai bīstama viela.

Portāls jau informēja, ka 11.oktobrī pirms desmitiem no rīta Atmodas bulvārī atklātā teritorijā bija izbērts dzīvsudrabs. Ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka izbērts dzīvsudrabs ar kopējo laukumu 5 m2.

Savukārt 10.oktobrī 3 m2 platībā dzīvsudrabs bija uz gājēju pārejas Atmodas bulvārī.

Savāktais dzīvsudrabs kopā ar augsni abos gadījumos tika ievietots plastmasas mucā un nodots Valsts vides dienestam, kas to pēc tam nogādāja utilizācijas punktā.

Tāpat jau ziņots, ka savāktais dzīvsudrabs, tāpat kā ikviena bīstama ķīmiska viela, pēc tās savākšanas tiek nogādāta bīstamo atkritumu noliktavā Gardenē.

VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas komandieris Romāns Andrijauskas uzsver: ”Vakar ierobežotās teritorijas apsargāšanai Atmodas bulvārī tika piesaistīta Pašvaldības policija, lai šodien glābšanas darbus turpinātu. Lai konkrēto teritoriju no dzīvsudraba atbrīvotu pilnībā, ir iesaistījusies arī pašvaldība, kas VUGD nodrošinās ar papildus resursiem dzīvsudraba savākšanai.”

”Ugunsdzēsēji glābēji notikuma vietā strādās, kamēr tas būs nepieciešams. Dzīvsudraba izcelsmes cēloņus skaidros Valsts policija,” piebilst R.Andrijauskas.

Kā portālam pastāstīja Liepājas pilsētas pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš, Pašvaldības policijas darbinieku kompetencē bija teritorijas, kurā bija atrasts dzīvsudrabs, kas ir indīga ķīmiskā viela, norobežošana un šīs teritorijas apsardze, lai tai nepiekļūtu cilvēki.

Savukārt Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova portālam vēstīja, ka Valsts policija ir noskaidrojusi vainīgās personas. Dzīvsudrabu izbēruši nepilngadīgie.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds portālam atklāja, ka dzīvsudrabu Atmodas bulvārī izplatījuši četri nepilngadīgie – divi 11 gadus veci un divi 8 gadus veci bērni.

Nepilngadīgie parādījuši vietu, kur dzīvsudrabu atraduši, stāsta G.Ešenvalds: ”Viss norisinājies svētdien. Bērni atraduši sudrabotu vielu un spēlējoties to izlējuši. Viņiem bijis interesanti, kā spīdīgā viela, nokļūstot uz zemes, sadalījusies kustīgās bumbiņās.”

”Ļaunprātīga nolūka bērniem nav bijis,” turpina G.Ēšenvalds: ”Viņi pat nav zinājuši, kas ir atrastā viela un ka tā ir bīstama.”

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks uzsver, ka dzīvsudrabs Atmodas bulvārī nav izplatīts vairākas dienas pēc kārtas: ”Viss noticis vienā dienā – svētdien. Vienkārši ugunsdzēsēji izsaukumus saņēma trīs dienas pēc kārtas, jo iedzīvotāji dzīvsudrabu atsevišķās vietās atrada ik pēc laika.”

Pēc G.Ešenvalda teiktā ugunsdzēsēji glābēji lielāko daļu dzīvsudraba jau savākuši: ”Šodien darbi turpinās, lai pabeigtu izlijušās vielas savākšanu pilnībā.”

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)