Piektdiena, 17. janvāris Tenis, Dravis

Papildināts – Traumas uz slidenajām ietvēm gūst arī šodien

Papildināts – Traumas uz slidenajām ietvēm gūst arī šodien
17.01.2011 10:31

Atslēgvārdi

Šodien līdz plkst.11 Liepājas Reģionālās slimnīcas traumpunktā ar dažādām traumām, kas gūtas uz slidenajām ietvēm, nogādāti jau 13 pacienti, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) nodaļas virsārsts Uldis Balodis.

Viņš piebilda, “ka Liepājā viss vēl turpinās”, atgādinot, ka vakar apledojušo ietvju dēļ Liepājā cietuši 29 cilvēki.

“Situācija nav ikdienišķa, un mums nākas piesaistīt papildu personālu,” atzina Balodis, norādot, ka ikdienā traumpunktā pēc palīdzības vēršas aptuveni 15 pacientu. Kā informēja ārsts, 11 pacienti no vakar cietušajiem ir guvuši vidēji smagas traumas, kas ir jāārstē slimnīcā.

Liepājas Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Uldis Novickis apliecināja, ka policija vakar vairākkārt devusies uz vietām, kur cilvēki uz ietvēm guvuši traumas. Noformēti vairāki protokoli, lai lemtu par administratīvās lietvedības sākšanu, informēja Novckis. Viņš norādīja, ka policijas patruļautomašīnas slideno ielu dēļ vakar pa pilsētu pārvietojās ar ātrumu 20 kilometri stundā.

Jau ziņojām, ka ar dažādām traumām, kas gūtas uz slidenajām ietvēm, vakar Liepājas reģionālās slimnīcas traumpunktā pēc palīdzības vērsušies 29 pacienti, informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Vakar Liepājas galveno ielu kaisīšanā, kas sasalstošā lietus dēļ bija kļuvušas ļoti slidenas, bija iesaistītas desmit tehnikas vienības, informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Svētdien rīta pusē – līdz aptuveni plkst.12 – slidenas bija daudzas pilsētas galvenās ielas un mašīnas pa tām pārvietojās ļoti lēni. Pēcpusdienā pēc kaisīšanas situācija galvenajās ielās uzlabojās, bet ietves Liepājā bija slidenas visu dienu, un šī iemesla dēļ gājēji daudzviet pārvietojās pa ielu braucamo daļu.

Vakar Liepājas slimnīcas traumpunktā pēc palīdzības vērsušies 29 pacienti. 13 pacientiem konstatēti dažādi lūzumi, pārsvarā roku lūzumi. Kā informēja Grase, pacientiem konstatēti arī smadzeņu satricinājumi, potīšu izmežģījumi un citas ar slidenajām ietvēm saistītas traumas.

Kā informēja Štāls, vakar pēcpusdienā tika sākta arī mazākas nozīmes pilsētas ielu kaisīšana. “Ne visās ielās bija iespējams izmantot tehniku, jo dažkārt uz brauktuvju klājuma bija izveidojušās dziļas ledus rises. Tehnikas izmantošanu kavēja arī šo ielu malās novietoti privātie automobiļi,” skaidroja pašvaldības pārstāvis.

Viņš atzina, ka daudz sarežģītāka situācija svētdien bija sabiedriskā transporta pieturvietās un arī uz gājēju ietvēm visā pilsētā. “Apledojuma saglabāšanos uz ietvēm veicināja nepārtrauktais lietus, kas nemitīgi aizskaloja izkaisītās smiltis vai smilts un sāls maisījumu,” situāciju raksturoja Štāls.

Sabiedriskā transporta pieturvietu apkopšanu un uzturēšanu, ko Liepājā veic SIA “Tranzīts L”, šādu laika apstākļu dēļ bija nepieciešams atkārtot vairākas reizes, informēja SIA “Komunālā pārvalde” pārstāvis Juris Muskats.  Pēc novērojumiem, vēl pusdienā daudzas ietves pilsētas centrā nebija nokaisītas un sētnieku pastiprināta rosīšanās nebija manāma.

“Visiem sētniekiem ir dots norādījums pastiprināti kaisīt ietves. Turklāt nepieciešamais smilts daudzums katram rajonam ir pievests,” informēja uzņēmuma “Liepājas namu apsaimniekotājs” valdes priekšsēdētājs Artis Rimma. Viņa vadītais uzņēmums atbild par lielu daļu Liepājas dzīvojamo mikrorajonu ietvju tīrību. Rimma uzsvēra, ka sētniekiem ielas ir jākaisa pēc vajadzības – ja nepieciešams, pat vairākas reizes diennaktī.

Pašvaldības pārstāvis atgādināja, ka atbildīgi par ietvju uzturēšanu ir ēku īpašnieki vai namu apsaimniekotāji. Par ietvju netīrīšanu vai nekaisīšanu draud administratīvais sods, ko var piemērot Liepājas pašvaldības policija.

LETA

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)