Piektdiena, 12. aprīlis Jūlijs, Ainis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pazudušās Agotas mācība – bērnus laupa ne tikai filmās

“Paldies Dievam, meitenīte atrasta!” pagājušonedēļ sociālajos tīklos pauda prieku Latvijas iedzīvotāji, to skaitā ne viens vien liepājnieks, kurš kopā ar Lietuvas sabiedrību pārdzīvoja par Kauņā nolaupīto deviņus gadus veco Agotu.

Pazudušās Agotas mācība – bērnus laupa ne tikai filmās
Ilustratīvs (Foto: pixabay.com)
Ilustratīvs (Foto: pixabay.com)
16.01.2024 06:20

Ilze Ozoliņa, Liena Rimkus, Ligita Kupčus-Apēna

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Šis notikums daudziem uzjundīja atmiņas par traģiskiem bērnu pazušanas gadījumiem Latvijā, pamudinot vēlreiz aizdomāties par drošību.

Nolaupīšana, visticamāk, plānota

Agota no savām mājām Kauņā – aptuveni 300 kilometru gara brauciena attālumā no Liepājas – izgāja 7. janvārī, lai dotos uz veikalu, un neatgriezās.

Pēdējā viņas zināmā atrašanās vieta bija autobusa pietura.

Kāds aculiecinieks policijai ziņojis, ka šajā dienā ap pulksten 17

autobusa pieturā manījis meitenīti kopā ar kādu vīrieti. Bērns esot kliedzis.

Brīdī, kad aculiecinieks devies uz pieturas pusi, lai noskaidrotu konflikta iemeslu, automašīna kopā ar Agotu nozudusi skatam, vēstīja Lietuvas mediji.

Meitenes meklēšanā iesaistījās simtiem policistu un brīvprātīgo, kas Agotu meklēja visu nakti, taču nesekmīgi.

Notikums satricinājis Kauņas sabiedrību – tiklīdz sociālajos tīklos izplatījās informācija, ka bērnu, iespējams, aizvedis vīrietis ar gaišu auto “Mazda”, pilsētas iedzīvotāji paši sākuši apturēt šādas krāsas un markas mašīnas, lai tās pārbaudītu.

Kauņas policija bijusi spiesta vērsties pie iedzīvotājiem ar lūgumu tā nedarīt, bet aizdomu gadījumā sazināties ar likumsargiem.

Pēcāk gan izrādījies, ka informācija par automašīnu bijusi patiesa, –  nolaupītājam piederot divi spēkrati, tostarp gaiša “Mazda”.

Pēc divām diennaktīm, naktī uz trešdienu, policija meitenīti atrada dzīvu, viņas nolaupītājs – 42 gadus vecais vīrietis aizturēts.

Viņš bērnu bija aizvedis uz kādu īrētu garāžu netālu no vietas, kur Agota nolaupīta.

Aizturētais Gedimins – vietējais uzņēmējs, kuram piederot autoserviss, – iepriekš neesot krimināli sodīts, taču policija norāda, ka noziegumam viņš rūpīgi gatavojies.

Garāža, uz kurieni aizvesta meitenīte, esot bijusi speciāli pārveidota: siltināts pagrabs, ierīkota ventilācija, durvīs “actiņa”. Tas vedina domāt, ka viņš plānojis tur bērnu turēt ilgstoši.

Portāls 15.lt vēsta, ka vīrieti atpazinušas vairākas mammas, kuras audzina bērnus ar autiskā spektra traucējumiem.

Viņš uzdevies par autisma ārstu, apgalvojot, ka varot palīdzēt bērniem, kuriem ir uzvedības traucējumi – ārstēšanu piedāvājis veikt attālināti, vecākiem bijis tikai jāiesūta bērna fotogrāfija.

Mātēm tas šķitis aizdomīgi, un viņas ziņojušas policijai, taču izmeklēšana neesot sākta.

Kāds ir bijis viņa motīvs nolaupīt meitenīti, policija vēl skaidrojot.

Nebiedēt, bet izskaidrot

Sociālajos tīklos sākotnēji pavīdēja informācija, ka Agota varētu būt aizvesta uz ārzemēm, iespējams, uz Poliju vai Latviju.

Liepājnieki aktīvi dalījās ar Agotas fotogrāfiju un informāciju par viņas pazušanas apstākļiem, pēcāk neslēpjot atvieglojumu un prieku, ka bērns atrasts dzīvs.

“Tā bija baisa krīzes situācija, kārtējo reizi deva realitātes sajūtu, ka tā nenotiek vien amerikāņu seriālos vai “Kobrā 11″, bet tepat,”

par notikušo sajūtās dalās trīs bērnu mamma, liepājniece Anete Bērziņa.

Viņas jaunākie bērni ir vēl bērndārznieki, bet vecākajam dēliņam ir astoņi gadi un viņš iet skolā 2. klasē.

“Kad skatījāmies sižetu televīzijā, es ar Oskaru pārrunāju šo situāciju. Paskaidroju, kas noticis, kā no tādām mēģināt izvairīties. Vēlreiz atgādināju, kāpēc mamma vienmēr saka, ka nevajag kāpt svešā mašīnā. Bet viņam jau no agra vecuma tas ir teikts, līdz ar to pat negribēja pie paziņām kāpt, kas piedāvāja lielajā salā braukt uz skolu.

Sarunā ar dēlu es izmantoju arī iespēju pieminēt, kāpēc nevar iet pa ielu un visu laiku skatīties telefonā. Arī tad kāds var paķert pašu vai telefonu.”

Pazudušo cilvēku meklēšanas organizācijas “Bezvēsts.lv” pārstāve, juriste un kinoloģe Irina Brūniņa pauž – Latvijas sabiedrība gadījumos, kad jāmeklē pazudis cilvēks, īpaši bērns, ir ne mazāk atsaucīga kā Lietuvā.

Viņa arī norāda, ka Agotas stāsts nav salīdzināms, piemēram, ar pagājušovasar Rogovkā pazudušās septiņgadīgās Justīnes gadījumu.

“Pēdējos gados Latvijā mums nav pastrādāti noziegumi saistībā ar bērnu nolaupīšanu, vismaz policija par šādiem notikumiem nav ziņojusi. Mums ir bijuši atsevišķi skaļi bērnu pazušanas gadījumi, taču, kā zināms, tajos bērni bija gājuši bojā, vēl pirms tika izziņota viņu meklēšana.

Tas, ko Latvijas policija paveica Justīnes lietā, nemaz nav tik vienkārši.

Manuprāt, atrast Rogovkā pazudušo meitenīti bija tikpat sarežģīti kā Agotu. Tas bija milzīgs darbs, un par to varam savu policiju paslavēt.”

“Bezvēsts.lv” pārstāve vecākiem iesaka nemitīgi ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus. Nebiedēt, bet informēt viņus par dažādiem riskiem.

“Ja nekas slikts nenotiek, iespējams, mēs atslābstam un pierodam pie tādas dzīves, kas nerada draudus. Taču ar bērniem par to jārunā regulāri – ne tikai ģimenē, bet arī skolās, bērnudārzos, sporta nometnēs utt. Neatkarīgi no tā, cik tas ir sarežģīti ģimenei, nedrīkst pieļaut, ka bērns, īpaši tāds, kurš pēc rakstura ir atvērts un komunikabls, var atrasties viens bez pieaugušo uzraudzības.”

Nepieskatīts bērns ir viegls mērķis

Liepājas Pašvaldības policija (PP) ne reizi vien saņēmusi ziņas no iedzīvotājiem par bērnu atrašanos bīstamās situācijās, tāpat šādi gadījumi novēroti patruļu laikā.

“Fiksēti gadījumi gan par mazu bērnu atrašanos uz ielas vienatnē, gan atrašanos uz ledus un neapsaimniekotās ēkās,” informē PP pārstāve Elva Lubāne.

Lieki piebilst, ka tieši nepieskatīts bērns ir visvieglākais upuris.

Lai pēc iespējas pilnvērtīgāk bērnus sagatavotu kam negaidītam, nepieredzētam vai nezināmam, PP darbinieki drošības tēmas pārrunā ar bērniem arī mācību iestādēs – par komunikāciju ar svešiniekiem, drošību internetā, uzturēšanos bīstamās vietās (uz ledus, neapsaimniekotās ēkās, ūdens tuvumā u.c.).

“Protams, aicinām arī vecākus šādas tēmas pārrunāt un regulāri atgādināt par dažādiem drošības noteikumiem. Mūsdienās daudziem mobilajiem telefoniem ir meklēšanas funkcija, ko iespējams savienot ar vecāku mobilajiem telefoniem. Šāda funkcija ļauj sekot līdzi bērna ikdienas gaitām, uzmanīt to, dod iespēju vecākiem redzēt, kur atrodas bērns.

Nekādus citus īpašus pašaizsardzības rīkus bērniem gan ieteikt nevaram, jo mācību iestādēs tādas lietas ienest nebūtu vēlams. Drīzāk aicinām vecākus pārrunāt rīcību gadījumos, kad nepieciešama palīdzība: kur vērsties pēc palīdzības un kā pievērst apkārtējo cilvēku uzmanību gadījumos, ja situācija kļuvusi ārkārtēja (atrunāt frāzes, kuras būtu skaļi jāsauc gadījumā, ja sveša persona cenšas ievilināt savā transportlīdzeklī. Piemēram: ”Palīgā, es šo cilvēku nepazīstu, man viņš ir svešs!” utt.,” skaidro E. Lubāne.

Uzziņai

Kas jāņem vērā, rūpējoties par drošību?

– Bez pazīstama pieaugušā klātbūtnes izvairīties no komunikācijas ar svešiniekiem. Nesniegt atbildes uz uzdotiem jautājumiem un neko neņemt no svešinieka.

– Nekādā gadījumā nekāpt svešās automašīnās.

– Vecākiem jāseko līdzi, ko bērni publicē sociālajos tīklos, kādās saziņas grupās ir pievienoti un ko tajās publicē, ar ko bērns ikdienā sazinās.

Policija īpaši uzsver bērnu atrašanos dažādās saziņas grupās, jo nereti tajās ir ļoti liels dalībnieku skaits un ir grūti konstatēt, kas ir šie cilvēki, vai tie nav krāpnieki vai citādi nevēlami noskaņoti. Tāpat grupās var arī iegādāties dažādas narkotiskās vielas, smēķēšanas iekārtas un tml.

– Lai arī cik liela interese būtu, nedoties uz pamestām ēkām, nekāpt uz ledus u.c.

– Būtiski izskaidrot, kur bērns var meklēt palīdzību. Ja radusies kāda problēma, tad pēc palīdzības vērsties piemēram, pie tuvākā veikala pārdevēja vai apsarga, mācību iestādēs, tuvuma esošās iestādēs u.tml.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz