Otrdiena, 24. novembris Velta, Velda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Policijai pārmet neiejūtību

Policijai pārmet neiejūtību
23.01.2007 18:50

0

Atslēgvārdi

Redakcijā vērsās liepājniece, kuras dēls Jaungada naktī uz aizdomu pamata par līdzdalību noziegumā aizturēts un ievietots policijas izolatorā. Tagad kriminālprocess pret puisi izbeigts, jo noskaidrots, ka viņš nav vainīgs. Tomēr mātes sirds nav mierīga, jo viņa uzskata, ka likumsargi nav rīkojušies pēc labākās sirdsapziņas. Dace Heize pastāstīja, ka šī gadumija viņai un ģimenei bijusi saspringta. Viņas 14 gadu vecais dēls jauno gadu sagaidījis Rožu laukumā kopā ar vienaudžiem. Pēc tam, jau atceļā uz mājām, puiši vēl uzkavējušies K.Ukstiņa ielā iepretim 31.arodskolai. Jaunietis bijis pāris soļu no mājām Ezera ielā, kad viņu 1.janvārī pulksten 2.03 aizturējuši Valsts policijas darbinieki.

Savā starpā apspriedušies, bet, neko nepaskaidrojot, likumsargi puisi iesēdinājuši mašīnā un aizveduši uz policiju Bāriņu ielā 3.

Kad jaunietim likts rakstīt paskaidrojumu un taujāts, kādēļ viņš aizturēts, puisis nav varējis atbildēt, jo policisti to viņam nebija paskaidrojuši. Tagad māte zina, kādēļ tas darīts, jo viņai izsniegta protokola kopija. Tajā melns uz balta rakstīts, ka aizturēšanas pamats bijis “pie personas atrastas acīm redzamas noziedzīga nodarījuma pēdas”. Puiša gaiši zilās džinsu bikses bijušas nosmērētas ar dubļiem, bet policisti palikuši pie sava, ka tās ir asinis.

Daces kundze ir nemierā ar policistu attieksmi pret dēlu: “Dēls nebija dzēris, nepretojās – viņš vienkārši nāca mājās. Būtu paprasījuši to un atlaiduši, bija taču tikai pāris soļu no mājas. Pirmkārt, viņi aizturot nepateica, kādēļ tas tiek darīts. Tikai policijā darīja zināmu, ka dēls tiek turēts aizdomās par slepkavību. Bet viņš nebija tajā kompānijā, kur nogalināja meiteni. Otrkārt, nav normāli tas, ka neļāva zvanīt uz mājām un pateikt, ka ir aizturēts. Mobilo telefonu atņēma, to atdeva tikai 2.janvārī, kad pašu izlaida no policijas. Man kaut prātā jāsajūk, nezinot, kur dēls atrodas un kas ar viņu atgadījies.” Māte bijusi patiesi nobažījusies, jo dēls nav mēdzis bez brīdinājuma kur doties vai aizkavēties – parasti pateicis, kur atrodas un kad gaidāms mājās. Par notikušo māte 1.janvārī uzzinājusi no dēla draugiem. Bet, kad viņa zvanījusi uz policiju, lai noskaidrotu, kas noticis, nācies piedzīvot kārtējo pārsteigumu. Proti, dēls policistiem pirms paša ievietošanas izolatorā lūdzis, lai ziņo mātei par notikušo. Policisti to apsolījuši, taču melojuši, jo mātei tā arī nav piezvanījuši. Arī attieksmi pret apcietināto māte neuzskata par pieņemamu: “Likuši stundu stāvēt pie sienas ar paceltām rokām. Un draudējuši tās izlauzt, ja nepildīs pavēli.”

Atļauju braukt dēlam pakaļ māte saņēmusi 2.janvārī pulksten 11. Savukārt 3.janvārī esot izbeigts pret puisi uzsāktais kriminālprocess, jo noskaidrots, ka jaunietis iedzeršanā Ezera ielā 51a nav piedalījies. Iegūts arī apstiprinājums, ka uz puiša biksēm patiesi bijuši dubļi. Tiesa gan, drēbes no policijas māte atguvusi tikai aptuveni pēc nedēļas.

Patlaban jaunais cilvēks ir liecinieka statusā. Viņa māte piekrīt, ka dēls trāpījies neīstajā laikā neīstajā vietā, taču satraucas par atvasi, jo piedzīvotais bijis smags psiholoģisks trieciens. Dēls pats par šo tēmu pat runāt nevēloties, turklāt esot kļuvis nervozs. Iespēju doties pie psihologa pēc palīdzības viņi neesot apsvēruši: “Tik traki nav.” 

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse “Kurzemes Vārdam” apstiprināja, ka minētais puisis Jaungada naktī patiesi tika aizturēts. “Aizturēšanas iemesli un apstākļi ir norādīti aizturēšanas protokolā, kas atdots arī pašam jaunietim,” norādīja amatpersona. Proti, puisis tika aizturēts tādēļ, ka neilgi pēc Ezera ielā notikušās slepkavības atradās šajā vietā. Kriminālprocess pret jaunieti ir izbeigts. “Ņemot vērā nozieguma, kurš notika naktī uz 1.janvāri, smaguma pakāpi, tas, ka sākotnēji tikusi aizturēta vēl kāda persona, nav nekas neparasts, nosodāms,” skaidroja J. Knīse. “Policijas darbinieki šajā naktī strādājuši īpaši saspringtos apstākļos, jo šis, kā zināms, nebija vienīgais noziedzīgais nodarījums. Policijā nevarēja apstiprināt faktu, ka “nav ļauts zvanīt”. Neprecizitāte, iespējams, pieļauta apstāklī, ka netika laikus informēti nepilngadīgas personas vecāki. Bet zēna mātei aizturēšanas apstākļi un nepieciešamība tika izskaidrota, pamatota,” tā skaidroja amatpersona, kura arī atzina: “Personas, īpaši nepilngadīgas, atrašanās policijā nav patīkama.”

Jāpiezīmē, ka šajā gadījumā bez grēka nav arī pats puisis, kuru aizturēja policija, un viņa vecāki. Proti, likums paredz, ka nepilngadīga persona bez pieaugušo klātbūtnes nedrīkst atrasties naktī (pēc pulksten 23) uz ielas…

Ita Cērmane,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz