Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Tiesa skatīs AS “Mēs Liepājai” un SIA “Lidl Latvija” strīdu par īpašumu

Tiesa skatīs AS “Mēs Liepājai” un SIA “Lidl Latvija” strīdu par īpašumu
01.06.2007 10:13

0

Atslēgvārdi

Kurzemes apgabaltiesa šodien skatīs AS “Mēs Liepājai” un SIA “Lidl Latvija” strīdu par īpašumu, aģentūru LETA informēja Kurzemes apgabaltiesā. AS “Mēs Liepājai” un SIA “Lidl Latvija” strīda pamatā par darījumu ar zemes īpašumu Liepājā ir cena. Iespējams, ka abas puses vēlreiz mēģinās vienoties par jaunu cenu un pabeigtu darījumu. Šādu risinājumu iepriekšējā tiesas sēdē pusēm ieteica arī tiesa. Pārtraukuma laikā prasītājam jāiemaksā depozīts darījuma summas apmērā, lai pamatotu prasības nopietnību – runa ir par 1 215 600 latiem.

Par šādu darījuma summu pērnā gada 26.septembrī konceptuāli vienojušies SIA “Lidl Latvija” direktors Marcins Stoppa un AS “Mēs Liepājai” pilnvarotais pārstāvis Aigars Kesenfelds.

“Lidl Latvija” uzdevumā juristu birojs sagatavojis pirkuma līguma projektu un nosūtījis to AS “Mēs Liepājai”, abas puses elektroniski vienojušās par datumu, kad tiks noslēgts darījums.

Tomēr 4.oktobrī Stoppa darījis zināmu, ka atrasts pircējs, kurš pērk “Lidl Latvija” īpašumu paketi, maksājot augstāku cenu, nekā iepriekš bijusi vienošanās ar AS “Mēs Liepājai”. Tā kā “Mēs Liepājai” uzskatīja, ka vienošanās par darījumu jau ir notikusi, tad iesniedza prasību tiesā, kas arestēja strīdīgo īpašumu.

“Lidl Latvija” darījumu neatzina, norādot, ka saskaņā ar “Lidl Latvija” statūtiem Stoppam nebija tiesību vienpersoniski lemt par īpašuma pārdošanu, bet akcionāru sapulce darījumu nebija akceptējusi.

Šobrīd sarunas sarežģījot noslēgtais priekšlīgums ar pārējo “Lidl Latvija” īpašumu pircēju – Igaunijas biržas uzņēmuma AS “Tallinna Kaubamaja” meitasuzņēmumu Latvijā SIA “TKM Latvija”.

Pērn 13.decembrī Igaunijas AS “Tallina Kaubamaja” izplatīja paziņojumu, ka tā meitasuzņēmums Latvijā SIA “TKM Latvija” un SIA “Lidl Latvija” noslēdzis līgumu par 22 nekustamo īpašumu iegādi Latvijā par aptuveni 11,5 miljoniem latu, tostarp – Liepājā.

LETA

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli