Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Biedrības namā tiks atklāta izstāde par Francijas un sabiedroto ieguldījumu cīņā par Latvijas neatkarību

Biedrības namā tiks atklāta izstāde par Francijas un sabiedroto ieguldījumu cīņā par Latvijas neatkarību
Foto: publicitātes
03.12.2019 16:02

liepajniekiem.lv

Piektdien, 6. decembrī, pulksten 15:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā tiks atklāta Francijas vēstniecības Latvijā un Francijas institūta Latvijā sagatavotā izstāde ”Francijas un sabiedroto ieguldījums cīņā par Latvijas neatkarību. 1918. – 1921.”. Izstādes atklāšanā piedalīsies Francijas vēstniece Latvijā Odile Supizona, portālu liepajniekiem.lv informēja Biedrības namā. 

Ja 1918. gada 11. novembris iezīmē oficiālās Pirmā pasaules kara beigas, tad Latvijas neatkarības proklamēšana 1918. gada 18. novembrī, tieši pretēji, iezīmē virkni konfliktu, kuros cits citam pretī stāv latviešu nacionālie spēki, vācu brīvprātīgie un Sarkanā armija. Šī situācija spiež Latvijas Pagaidu valdību meklēt atbalstu pie Antantes uzvarējušajām lielvarām. Tā 1919. gads vairākos aspektos tiek veltīts Latvijas un Francijas kultūras, diplomātisko un militāro attiecību attīstīšanai.

Izstādē ir 20 planšetes, kuras atgādina par šo Latvijas vēsturē nozīmīgo periodu, kad tā kopā ar saviem sabiedrotajiem cīnījās par savu neatkarību, lai visbeidzot tiktu starptautiski atzīta kā neatkarīga valsts.

Izstāde Liepājas Latviešu biedrības namā skatāma līdz 2. janvārim. Ieeja izstādē ir bez maksas. 

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli