Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Deju skate svētku noskaņās

Deju skate svētku noskaņās
Foto: Egons Zīverts
20.03.2018 07:09

"Kurzemes Vārds"

Liepājas dzimšanās dienā svētkus sev un citiem sagādāja Liepājas deju apriņķa 27 deju kolektīvi. Tika aizvadīta pēdējā deju skate pirms došanās uz Dziesmu un deju svētkiem jūlijā Rīgā. Ap deviņiem vakarā uzzinot rezultātus, dejotāji neslēpa emocijas.

Deju skate norisinājās no pulksten vieniem. Cits pēc cita uz Liepājas Olimpiskā centra Rožu zāles skatuves kāpa bērnu, jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi, lai izpildītu vienu izvēles un vienu izlozētu deju. Kamēr vieni uzstājās, citi Olimpiskā centra foajē un citās telpās atkārtoja soļus, uzklausīja vadītāju pēdējos ieteikumus un piekārtoja tērpus.

Vakarā, gaidot rezultātus, deju kolektīvi kopīgi nodziedāja Liepājas himnu, skates noslēgumā radot emocionālu lādiņu gan sev, gan žūrijai. Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas eksperte un skates žūrijas dalībniece Maruta Alpa “Kurzemes Vārdam” atzina, ka Liepājas deju apriņķa kolektīvu skate bija svētku skate, tāpēc ka notika Liepājas dzimšanas dienas noskaņās.

Augstāko pakāpi skatē šogad saņēma trīs Liepājas deju apriņķa kolektīvi – Liepājas Universitātes jauniešu deju kolektīvs “Banga”, Grobiņas jauniešu deju kolektīvs “Spararats” un Pāvilostas vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mārsils”. Liepājas deju apriņķa kolektīviem arī kopumā bija ļoti labi rezultāti. Neviens nesaņēma trešo pakāpi, pie otrās pakāpes tika divi kolektīvi, bet pārējie saņēma pirmās vai augstākās pakāpes vērtējumu. Un uz deju svētkiem dosies visi Liepājas deju apriņķa skates dalībnieki.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 20. marta numurā.

#kvards-20180320-01#

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli