Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Divu mākslinieču satikšanās

Divu mākslinieču satikšanās
Foto: Egons Zīverts
12.03.2020 07:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Mākslas salonā “Ludviķis” šobrīd valda maigas un niansētas krāsu noskaņas. Kaut kas starp ziemu un pavasari, gluži kā dabā. Šeit atvērta Liepājas mākslinieču Gintas Stavrovskas un Veronikas Skvorcovas gleznu un grafiku izstāde “Satikšanās”.

Galerijas vadītājs Aivars Kleins izstādes atklāšanā sestdien teica, ka mēģinājis “patīt filmu atpakaļ” līdz kādreizējā mākslas salona “Klints” laikiem, kad notikusi viņa un abu gleznotāju satikšanās. “Bija Gintas izstāde, Veronika vēl nebija māksliniece, bet mācījās. Uzzinājām visu, kas mūs vieno. Runājot par to, vai mākslinieks ir vai nav profesionāls, kritērijs nav viņa izglītība, bet – ka viņš no mākslas arī dzīvo. Ginta to mēģina darīt jau daudzus gadus, tas nav vienkārši. Veronikai ļoti nopietns darbs bija iepriekšējā izstādē šeit ar saulespuķēm.”

A. Kleins izteicās, ka apmeklētāji, kuri nezina mākslinieču rokrakstu, varbūt apjuks, jo autoru vārdi nav pielikti. Vienīgi var parakstu nolasīt. “Ir līdzības, bet ir nianses, kas atšķir. Smalkie un krāsainie darbi kontrastē ar galerijas senajām sienām,” viņš uzsvēra.

Novēlējumam par mūžīgu pavasari sirdī V. Skvorcova iebilda, ka viņas gleznās esot ziema, jo tās šogad nebija. “Cik forši, ka ir Aivars ar Ingu, kas uztur māksliniecisko garu mūsos, ka notiek plenēri un var radoši padarboties. Jūs jau visi zināt, kā ir ikdienā – radošums aprokas darbos. Ginta vairāk darbojas. Labi, ka ir satikšanās un jūs varat redzēt, ko esam sadarījušas,” teica māksliniece.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli