Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Dzeja izskan dievnama velvēs

Dzeja izskan dievnama velvēs
Foto: Egons Zīverts
10.09.2018 07:15

"Kurzemes Vārds"

Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāli sestdienas vakarā piepildīja gaisma, skaņa, krāsa, kustība un vārds. Tur notika “Eiropas kultūras mantojuma un Dzejas dienu Kurzemē 2018” pirmais pasākums “Vertikāle IV”. Dažādu mūzu pārstāvji rādīja kopdarbu – performanci “Pasaule. Radīšana”.

Dievnamā bija pulcējies kupls dzejas un mākslas interesentu pulks, kuru vidū netrūka jauniešu un bērnu. Visus sapulcējušos uzrunāja un Dzejas dienu ievadā sveica luterāņu bīskaps emeritus Pāvils Brūvers. “Dievs mums katram devis kādu dāvanu. Īpaša dāvana ir vārda māksla,” pirms ķerties pie vijoles spēles, sacīja P. Brūvers. Viņš akcentēja, ka šī īpašā dāvana ir dzejnieka spēja vārdos izteikt tās sajūtas, pārdzīvojumus, kas tuvi un saprotami daudziem. “Un dzejniekiem tas izdodas labāk, jo viņiem dota tā dāvana. Mums ir ļoti daudz izcilu dzejnieku”.

Katedrālē pie izgaismotā altāra savu dzeju lasīja dzejnieki Gunita Boka, Inta Kampara, Gundega Rezevska, Gunta Šnipke, Sandra Vensko, Raimonds Knesis.  Runājot par Dzejas dienām, dzejnieks Raimonds Knesis piebilda, ka nepiešķir lielu nozīmi tam, ka ir pienācis laiks, kad dzejnieki iet pie lasītājiem, un citēja Jāni Peteru, kurš savulaik rakstījis: “Visas dienas man ir Dzejas dienas.” Taču nenoliedza, ka Dzejas dienas ir tā reize, kad tikties ar saviem rakstošajiem kolēģiem, uzzināt, ko viņi radījuši, un pārliecināties, ka cilvēkiem dzeja ir vajadzīga, ka viņi vēlas to dzirdēt. To apliecināja arī kuplais klausītāju pulks katedrālē. Dzejnieks sacīja, ka sarīkojums “Vertikāle” viņam rada īpašas sajūtas: “Dievnams ir sakrāla vide. Personīgi uzskatu, ka šajā vidē piederas sakrālas lietas. Un mani dzejoļi, ko lasu, izvēlēti ar tādu dvēselisku graudu. Tāpat kā manām kolēģēm.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 10. septembra numurā.

#kvards-20180910-03#

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli