Piektdiena, 12. jūnijs Nora, Lenora, Ija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ieskats vecajā slimnīcā

Ieskats vecajā slimnīcā
22.08.2017 07:18

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Nākusi klajā Lāsmas Gaitnieces grāmata “Dziednīca pie jūras. Versija par Liepājas medicīnas vēsturi”. To izdevusi izdevniecība “VESTA-LK”. Grāmatas autore ir bijusī liepājniece, tagad Rīgas Tehniskās universitātes docētāja un doktorantūras studente.

Autore pastāstīja, ka grāmata ir vēstījums par Liepājas medicīnas vēsturi, sākot ar 1830. gadu, kad radās ideja mūsu pilsētā būvēt slimnīcu, jo līdz tam sirdzēji tika ārstēti koka barakās. Darbs tapis daudzu gadu garumā, sastrādājoties ar vairākiem visā Latvijā labi zināmiem vecākās paaudzes mediķiem (savulaik Latvijas vecāko ķirurgu Helmutu Klēšmitu, traumatologu Teodoru Eniņu, infekcionisti Zoju Sevastjanovu, ķirurgu, ilggadēju Liepājas slimnīcas galveno ārstu Gunāru Valteru, mediķiem Elzu un Bruno Grašiem u.c.), kuru mūsu vidū diemžēl vairs nav. Tāpat grāmatas tapšanas procesā izmantoti Latvijas Valsts vēstures arhīva un Liepājas muzeja dokumenti un raksti periodiskajos izdevumos, piemēram, laikrakstu “Libausche Zeitung” un “Kurzemes Vārds” publikācijas. Grāmatai ir divas daļas. Pirmajā – “Liepājas pilsētas slimnīca” – dots ieskats mūsu pilsētas medicīnas vēsturē un stāstījums par iecerēm. Otrajā – “Slimnīca pēc Otrā pasaules kara un tās ārsti” – apkopotas intervijas vai raksti ar 10 pašiem izcilākajiem šīs slimnīcas mediķiem.

Grāmatas zinātniskais konsultants, kā arī konsultants medicīnas jautājumos ir ārsts, tiesu medicīnas eksperts Aldis Sūnākslis, izdošanu finansiāli atbalstījis Juris Petričeks.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz