Otrdiena, 18. februāris Kintija, Kora

Ieva Epnere saņem Purvīša balvu

Ieva Epnere saņem Purvīša balvu
Foto: Kristīne Madjare
15.04.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"

Liepājā dzimusī māksliniece Ieva Epnere saņēmusi “Purvīša balvu 2019”. Izstādei “Dzīvo atmiņu jūra” iegūstot starptautiskās žūrijas visaugstāko novērtējumu starp astoņiem finālistiem, viņa kļuvusi par sesto nozīmīgās Latvijas mākslas balvas laureāti un saņēmusi arī vērienīgu naudas balvu – 28 500 eiro (pirms nodokļu nomaksas).

I. Epneres izstāde “Dzīvo atmiņu jūra” stāsta par piejūras ciemu iedzīvotāju identitāti un izpratni par savu mājvietu padomju okupācijas laikā, dzīvojot slēgtajā zonā. Izstādē iekļauti daudzu Liepājas apkaimes iedzīvotāju stāsti un atmiņas. Apbalvotā izstāde 2016. gadā bija skatāma “kim?” laikmetīgās mākslas centrā Rīgā, bet 2017. gadā koncertzālē “Lielais dzintars” I. Epneres paveiktais bija aplūkojams dubultizstādē kopā ar dzīvesbiedru Kristapu Epneru “Dzīvo atmiņu jūra/Vingrinājumi”.

Sestās “Purvīša balvas” ieguvēju noteica starptautiska žūrija septiņu cilvēku sastāvā, izvērtējot finālistu – Ērika Apaļā, Ievas Epneres, Kristapa Epnera, Ginta Gabrāna, Romāna Korovina, Pauļa Liepas, Rasas un Raita Šmitu, kā arī tekstu grupas “Orbīta” – darbus.

Žūrijas priekšsēdētāja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce Latvijas Televīzijai atzina, ka I. Epneres darbs “Dzīvo atmiņu jūra” žūrijas diskusijās emocionālā kārtā pašiem izraisījis dzīvo atmiņu jūru. “Šis personīgais un daudzslāņainais stāsts, kurā māksliniece cenšas saprast komplicēto vēsturi, identitātes un kolektīvas atmiņas veidošanos postpadomju realitātē, ir mākslinieciski gudri veidots, iedarbīgāks nekā dokumentālais žanrs, universāli saprotams, tajā ir gan pieredze, gan emocijas, gan kvalitāte. Tas aktualizē trauslo brīvības un nebrīves jautājumu, robežu jautājumu, liek padomāt par līdzsvaru kausiem, kuros iepretim liktas nostalģiskās pagātnes atmiņas un nākotnes cerības,” teica M. Lāce.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli