Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Kur aiziet: Aicina pirmizrādes un klasiskā mūzika

Kur aiziet: Aicina pirmizrādes un klasiskā mūzika
Foto: Jānis Vecbrālis
20.09.2019 07:12

liepajniekiem.lv

Sestdien, 21.septembrī, pulksten 18 koncertzālē “Lielais dzintars” ar vērienīgu koncertu Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) galvenā diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā atklās jauno, jau 139.koncertsezonu.

Koncerta programmā skanēs Gustava Mālera grandiozā Otrā simfonija, kuras atskaņošanai nepieciešams paplašināts orķestra sastāvs – tie būs 130 orķestra mūziķi (uz un aiz skatuves, lai panāktu telpisku efektu), arī koris, ērģeles un divu sieviešu balsu solo.

Koncertā bez LSO un Lietuvas Valsts simfoniskā orķestra piedalīsies arī Kauņas Valsts koris. Savukārt vokālās partijas izpildīs Vācijā rezidējošais angļu kontralts Klaudija Hakla un mūsu izcilais soprāns Maija Kovaļevska.

“Ja pagājušo sezonu iesākām ar Gustava Mālera Pirmo simfoniju “Titāns”, tad jaunās sezonas atklāšanā tā būs Mālera Otrā simfonija “Augšāmcelšanās”. Lai to varētu atskaņot pieaicinājām papildspēkus – Lietuvas Valsts simfonisko orķestri,” stāsta LSO vadītājs Uldis Lipskis,

G. Mālera asprātīgā un humora pilnā mūzika ir pretišķībām un asociācijām bagāta, tajā ir gan groteska, gan heroisms, gan pazemība. To visu viņš smēlies bērnībā, jo uzauga Austroungārijas impērijas mazpilsētā ar ielu muzikantiem, cirka māksliniekiem un laukumu tingeltangeļiem, ar tautasdziesmām un kuplejām, ar kāzu mūzikas meldiņiem un arī ar Vīnes garu.

Piektdiena, 20.septembris

Liepājas Latviešu biedrības namā no 20. līdz 22.septembrim aplūkojama dāliju ziedu izstāde. Šīs izstādes ietvaros 20.septembrī pulksten 12 interesenti ir aicināti uz Maigura Strīķa lekciju “Dāliju kolekcijas organizācija un gumu saglabāšana ziemā”, savukārt no pulksten 13.30 būs iespēja piedalīties mākslas terapeites un neirografikas instruktores Diānas Sergas meistarklasē “Mīlestības neirolotoss”.

Pulksten 18 Liepājas Latviešu biedrības namā būs skatāma dokumentālas filmas “Spiegs, kurš mans tēvs” pirmizrāde. Filma ir tulkotājas un atdzejotājas Ievas Lešinskas-Geiberes personisks stāsts par to, ko nozīmē piedzimt spiega ģimenē un atrasties aukstā kara aizskatuvē.

Rožu laukumā pulksten 18 liepājnieki un pilsētas viesi aicināti bez maksas zinoša gida pavadībā doties pastaigu ekskursijā, lai iepazītu Vecliepāju.

Liepājas teātrī pulksten 19 izrāde “Purva bridējs ugunī”.

Pulksten 21 kultūras namā “Wiktorija” uzstāsies ansamblis “Bezgalībieši”.

Mūzikas klubā “Fontaine Palace” no pulksten 23 muzicēs apvienība “Stayhomie”.

Sestdiena, 21.septembris

No pulksten 11 stāvlaukumā pie Liepājas pilsētas domes sāksies velobrauciens “Diena bez auto”.

Liepājas Leļļu teātrī pulksten 12 pirmizrāde “Lāča namiņš”.

No pulksten 12 Liepājas Pētertirgū norisināsies Sirds veselības diena, kurā ikviens bez maksas varēs veikt sirds veselības riska faktoru  mērījumus, kā arī par pārbaužu rezultātiem aprunāties ar pasākuma laikā pieejamajiem speciālistiem.

Pulksten 15 koncertzālē “Lielais dzintars” izrāde “Nākamgad tai pašā laikā”.

Liepājas Olimpiskajā centrā pulksten 15 jauna izrāde “Čikāgas piecīši – leģendu atgriešanās”. Izrāde ir veidota kā muzikāla vīzija, kurā populāri aktieri un dziedātāji ar sirsnību un lielu pietāti rāda to kādi bija un kādi varēja būt “Čikāgas piecīši”, kad viņi uzsāka savu muzikālo darbību. Īpašā viešņa – Lorija Vuda.

Liepājas teātrī pulksten 18 izrāde “Paldies tev, draudziņ!”.

Sv. Trīsvienības katedrālē pulksten 18 notiks XVIII Liepājas ērģeļmūzikas festivāla noslēguma koncerts “Tālajā dārzā”.

Pulksten 19 Liepājas Latviešu biedrības namā skanēs “Rikardiona” koncerts.

Mūzikas un deju klubā “Big 7” pulksten 22 uzstāsies Rassell, Sabīne Berezina un Aivo Oskis.

Svētdiena, 22.septembris

Pulksten 12 iedzīvotāji aicināti pulcēties koncertzālē “Lielais dzintars”, lai bez maksas zinoša gida pavadībā dotos pastaigu ekskursijā, iepazīt Vecliepāju.

Koncertzālē “Lielais dzintars” pulksten 15 koncertizrādē “Novecento” uzstāsies Vestards Šimkus. 

Pulksten 17 radošā telpā “Austras istaba” koncertēs Matīss Pavītols.

Pulksten 18 Liepājas teātrī izrāde “Precības”.

Pirmdiena, 23.septembris

Liepājas Olimpiskajā centrā pulksten 19 būs poļiem veltīts neatkarības koncerts “Par mūsu un jūsu brīvību”.

Pulksten 19 koncertzālē “Lielais dzintars” izskanēs starptautiskā projekta “Baltijas jūras koris” koncerts.

Ceturtdiena, 26.septembris

Kultūrvietā “Kursas putni” no pulksten 19.30 norisināsies erudīcijas spēles.

Pulksten 20.30 kultūras namā “Wiktorija” elektroniskās mūzikas nometnes “Baltic Trail” ietvaros izskanēs imersīvās skaņas koncerts.

Plašāks pasākumu plāns pieejams afišā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli