Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

“Lielais dzintars” par sevi stāsta grāmatā

“Lielais dzintars” par sevi stāsta grāmatā
Foto: Indulis Pelnēns
18.02.2020 07:00

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Liepājas koncertzāle ”Lielais dzintars” izveidojusi savu reprezentācijas grāmatu, kas izdota latviešu un angļu valodā. ”Vajadzības pēc tās bija skaidras, mēs braucam gan uz ārzemēm, gan tepat pa Latviju, stāstām par ”Lielo dzintaru”, bet nav bijis ko cilvēkiem iedot rokās,” saka koncertzāles vadītājs Timurs Tomsons (attēlā no labās). Grāmata ievada ”Lielā dzintara” piecu gadu jubilejas svinības, parādot līdz šim paveikto.

Tekstu autore ir Vēsma Lēvalde, grāmatas ievads parāda Liepājas mūzikas dzīves vēsturi, jo ”koncertzāle nav radusies tukšā vietā”, saka T. Tomsons. Fotogrāfiju autoru ir daudz, tomēr notikumus ”Lielajā dzintarā” visvairāk iemūžinājuši Edgars Pohevičs un Valters Pelns. Mākslinieks un dizaina autors ir Mārtiņš Vamzis.

Grāmata oranžajos vākos vēsta par koncertzāles būvniecību, par tās rezidentiem Liepājas simfonisko orķestri un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu. Pasaules līmeņa zvaigznes, kas uzstājušās Liepājas koncertzālē, jau ir vislabākā reklāma ”Lielajam dzintaram”, to vārdi vairs neprasa komentārus, atzīst T. Tomsons.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli