Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Liepājas ērģeļmūzikas festivālā notiks pasākumi visai ģimenei

Liepājas ērģeļmūzikas festivālā notiks pasākumi visai ģimenei
Foto: Publicitātes
04.09.2019 12:07

liepajniekiem.lv

Liepājas ērģeļmūzikas festivāla atklāšanas nedēļā Liepājā notiks trīs pasākumi visai ģimenei, informē festivāla sabiedrisko attiecību koordinatore Anna Paula Pujēna.

Festivāla ieskaņā nu jau par tradīciju kļuvušas speciāli veidotas programmas bērniem un skolēniem. Arī šoreiz, piektdien, 6.septembrī, pulksten 10, 11 un 12 bērnu bibliotēkā ”Vecliepājas rūķis” (Malkas iela 4, 3. stāvs) jaunie klausītāji ir aicināti uz nodarbībām, kurās būs iespēja uzzināt daudz interesantu faktu par ērģelēm. Ieeja nodarbībās ir bez maksas.

Sestdien, 7.septembrī, pulksten 11 pie Gulbju dīķa un pulksten 15 Rožu laukumā ar savu leijerkasti viesosies igauniete Ingrīda Kaleva – ģenētikas profesore Tallinas universitātē, par kuras vaļasprieku jau četrus gadus kļuvusi leijerkastes spēle.

Leijerkaste ir sens pārnēsājamo ērģeļu paveida mehānisks mūzikas instruments bez taustiņiem. Līdzīgi kā ērģelēm arī leijerkastei ir stabules un plēšas. 

Igaunijā Ingrīda Kaleva ar leijerkasti uzstājas ansamblī kopā ar kontrabasu un vokālistiem, kā arī ir bieža viešņa festivālos un pilsētu svētkos, uzstājoties gan uz dažādām skatuvēm, gan pilsētvidē. Viņas leijerkastes repertuārā ir daudzveidīga mūzika, sākot no klasikas pērlēm un popmūzikas hitiem līdz unikālām igauņu komponistu skaņdarbu aranžijām.

Savukārt svētdien, 8.septembrī, pulksten 13 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē izskanēs festivāla atklāšanas koncerts visai ģimenei ”Izstādes gleznas”, kurā piedalīsies brāļi Džonatans un Tomass Skoti no Lielbritānijas ar ērģeļu un animācijas duetu.

Džonatans Skots ir plaši pazīstams pianists, ērģelnieks un aranžētājs. Tomass Skots ir studējis klavierspēli un paralēli pianista karjerai ir arī pieprasīts mākslinieks un animators. Abi ir sagatavojuši koncertprogrammu visai ģimenei ar slavenajām krievu komponista Modesta Musorgska ”Izstādes gleznām” ērģeļu pārlikumā, kas klausītāju acu priekšā atdzīvosies video animācijās.

Koncertā Musorgska mūziku papildinās V. A. Mocarta pasaku operas ”Burvju flauta” uvertīras pārlikums ērģelēm, kā arī J. S. Baha un Š. Guno skaņdarbi.

Jaunākie klausītāji uz šo koncertu aicināti nākt, kā biļeti uzrādot savu zīmējumu par ērģeļu vai mūzikas tēmu.

Liepājas ērģeļmūzikas festivāls šogad notiek jau astoņpadsmito reizi no 7. līdz 21. septembrim Liepājā un Kuldīgā. 

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli