Pirmdiena, 17. februāris Konstance, Donats

Liepājnieču māksla Sanktpēterburgā

Liepājnieču māksla Sanktpēterburgā
Foto: Ruslans Šuļga
19.09.2018 07:03

"Kurzemes Vārds"

26. septembrī laikmetīgās mākslas muzejā “Erarta” Sanktpēterburgā durvis vērs Latvijas mākslinieku darbu izstāde “Nebeidzamā kustībā” no uzņēmēja Raivja Zabja kolekcijas. Sešu mākslinieku vidū arī liepājnieču Daces Dēliņas-Lipskas un Līgas Ķempes darbi. 

Izstādē “Nebeidzamā kustībā” būs apskatāmi latviešu mākslinieku Daigas Krūzes, Līgas Ķempes, Ata Jākobsona, Kaspara Perska, Daces Dēliņas-Lipskas un Ilgvara Zalāna darbi no uzņēmēja, kolekcionāra un mākslinieku atbalstītāja, Sanktpēterburgā dzīvojošā liepājnieka Raivja Zabja kolekcijas. Visi seši izstādē pārstāvētie mākslinieki ir absolvējuši Latvijas Mākslas akadēmiju, un viņu darbi jau gadiem ilgi ir labi pazīstami latviešu mākslas vidē. Taču viņu gleznas no R. Zabja kolekcijas, kas būs apskatāmas izstādē “Nebeidzamā kustībā”, Krievijā būs redzamas pirmoreiz. 

Par sešu latviešu mākslinieku izstādes titulattēlu izvēlēta D. Dēliņas-Lipskas suitu tematikas glezna. 2010. gadā izveidotais laikmetīgās mākslas muzejs “Erarta” ir lielākais privātais laikmetīgās mākslas muzejs Krievijā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli