Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināts – Uzsāktas sarunas par Rokkafejnīcas ēkas izmantošanu teātra vajadzībām

Papildināts – Uzsāktas sarunas par Rokkafejnīcas ēkas izmantošanu teātra vajadzībām
03.04.2013 12:17

Patlaban notiek pārrunas ar bijušās Latvijas 1.rokkafejnīcas ēkas īpašniekiem par iespēju telpas izmantot Liepājas teātra vajadzībām, portālam pastāstīja Kultūras pārvaldes vadītāja Lelde Vīksna.

Viņa skaidroja, ka ar Rokkafejnīcas saimniekiem ir ievadītas sarunas par ēkas izmantošanu teātra papildu zāles vajadzībām: ”Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins jau bijis skatīties telpas un personīgi runājis par to iespējamo izmantošanu.” Taču teātra vajadzībām pēc L.Vīksnas teiktā varētu izmantot tikai daļu Rokkafejnīcas ēkas telpu.

H.Laukšteins portālam skaidroja, ka skatās ikvienas telpas, kas varētu būt piemērotas teātra mazās zāles vajadzībām: ”Skatījis esmu daudz telpu, Rokkafejnīcas telpas bija pēdējās.”

Viņš apstiprināja: ”Ir uzsākts dialogs. Teātri interesē Rokkafejnīcas ēkas otrais stāvs, bet lai ieceri par tā izmantošanu varētu realizēt, ir jāatrisina daudz praktisku un saimniecisku jautājumu, piemēram, otrā stāva atdalīšana no pirmā, skaņas izolācija u.c., arī apgaismojums. Jārisina arī jautājums par palīgtelpu izmantošanu kopā ar ēkas pirmā stāva apsaimniekotāju, jārod vieta aktieru grimētavām, jāatrisina arī jautājums par noliktavu dekorācijām. Šie ir jautājumi, kas patlaban tiek apzināti.”

Partneri, kas varētu apsaimniekot Rokkafejnīcas ēkas pirmo stāvu, H.Laukšteins pagaidām vēl nevarot atklāt. Viņš vien norāda, ka ēkas pirmajā stāvā iecerējis iemitināties tāds apsaimniekotājs, kas ”viens otru papildina. Noteikti ne ”fast food””. Pēc teātra direktora teiktā, tas varētu būt teātra un mūzikas kluba tandēms.

H.Laukšteins uzsver, ka gadījumā, ja sarunas būs auglīgas, projekta rezultāts apmeklētājiem nebūs pieejams nekavējoties: ”Ieceri varētu realizēt aptuveni divu sezonu laikā. Liepājas teātrim nav produkta, ar kuru šodien varētu iet ēkā iekšā un rīt to rādīt. Jo Nebija jau telpas, kam radīt mazās formas modeli.” Viņš skaidro, ka pirmais, ar ko saistīt Rokkafejnīcas telpu piepildījumu, varētu būt dziedošie aktieri: ”Tā kā mums ir muzikāli aktieri, domāju, ka varētu sākt saistībā ar viņiem.”

Taču uzsver: ”Protams, ja vien nonāksim līdz kopsaucējam, jo ir arī biznesa cipari, ar ko jāsedz telpu izmaksas. Pirms kaut ko uzsākt, ir jāzina, kā izdevumus segt.”

H.Laukšteins skaidro, ka sarunas notiek ar Rokkafejnīcas ēkas īpašniekiem, bet neatklāj tieši personālijas, ar ko. Vien pauž: ”Runa ir par īrēšanu. Pārdošanas cena ir tik augsta, ka apsveram tikai īres variantu.” Tiesa, kamēr neesot noslēgts īres līgums, teātra direktors īres cenu nevarot atklāt.

”Pašlaik ir noruna, ka māksliniekiem jāizstrādā uzmetums, kāds varētu izskatīties šo trīspusējo laulību – teātris, uzņēmums, Mediņi – produkts. Jāparēķina, kādi būs īres cipari, no kā atkarīgs īres līgums.”

Viens no Rokkafejnīcas bijušajiem saimniekiem Raivo Mediņš portālam apstiprināja, ka teātris interesējies par telpām Rokkafejnīcas ēkā, R.Mediņam bijusi tikšanās ar H.Laukšteinu. Taču R.Mediņš norādīja: ”Termiņi nav atrunāti, tādēļ šobrīd nav pamata par šo tēmu runāt plašāk.” Turklāt teātris neesot vienīgais, kas interesējies par telpām: ”Jā, teātris pagaidām ir vienīgais, kas telpas apskatījis, taču arī ”McDonald’s” izrādīja interesi.” R.Mediņš atzīst: ”Labi, ja Liepājas teātrim ir vīzija”. Taču atkārtoti norāda, ka vēl pāragri par šo tēmu runāt izvērsti.

Taujāts par to, vai ir bijuši pretendenti, kas izrāda interesi tikai par Rokkafejnīcas pirmo stāvu, R.Mediņš izsakās apstiprinoši un piebilst: ”Bet nepieciešamas konkrētas sarunas.” Viņš neizslēdz arī iespēju, ka ēka tiks pārdota kā viens veselums: ”Ja būs šāds piedāvājums, tad lemsim. Kas pirmais iet, tas dabū. Skatīsimies, kad situācija nonāks līdz reālai rīcībai.”

Savukārt taujāts, vai brāļi Mediņi paši nevarētu atgriezties Liepājā un, sadarbojoties ar teātri, saimniekot ēkas pirmajā stāvā, E.Mediņš ietur ilgu pauzi, līdz atbild: ”Patlaban nejūtamies tik stipri. Arī Rīgā daudz darba. Viegli šobrīd neiet nevienam.” Taču viņš nesaka: nekad. ”Kamēr ēka nav pārdota, to nesakām.”

”Kultūras pārvalde vēlētos, lai Rokkafejnīcas ēka tiktu izmantota kultūras vajadzībām,” atzina L.Vīksna: ”Vai arī šajā ēkā būtu kafejnīca. Bet māja ir īpašnieka īpašums, tāpēc tas var ēku izmantot pēc saviem ieskatiem.”

Taujāta par to, kāds pēc Kultūras pārvaldes ieskatiem varētu būt labākais risinājums teātra papildus zāles jautājumā, L.Vīksna atzina: ”Saprotamākais risinājums viennozīmīgi būtu vēl vienas zāles būvniecība blakus teātra ēkai, nevis telpu piemērošana šim mērķim, kas nozīmē papildu tēriņus.”

Viņa skaidroja, ka šobrīd teātrim nav otras zāles, kas gan ir ļoti nepieciešama: ”Bija mēģinājums īrēt zāles vajadzībām telpas Vecajā ostmalā, Promenādē, bet arī tur bija lieli izdevumi.”

Teātris atteicies arī no telpām Ventspils ielā 10 – pilsētas pašvaldības īpašuma, kas paredzēts nojaukšanai. Šajā ēkā teātris uz laiku īrējis telpas aktieru dzīvokļiem.

Savukārt ideja par teātra papildu zāles izveidi Dārzu ielā 4/8 apturēta. ”Šajā vietā bija doma izbūvēt teātra vajadzībām otro stāvu. Taču tam nepieciešami līdzekli. Finansējums vajadzīgs gan projekta izstrādei, gan atsevišķas ieejas izveidei un būvniecībai. Tas prasītu ievērojamus finanšu ieguldījumus. Ideja apturēta, jo pašvaldībai šobrīd šim mērķim nav līdzekļu, un Eiropas savienības fondu līdzfinansējums patlaban šādiem mērķiem nav pieejams.”

Portāls jau informēja, ka nekustamo īpašumu uzņēmums “Amberland Real Estate” meklē pircēju bijušās Latvijas 1.rokkafejnīcas ēkai Stendera ielā 18. Uzņēmuma valdes loceklis Ivars Dreijers vien norādīja, ka īpašnieki nevēlas atklāt cenu, par kādu īpašums tiek pārdots, kā arī piebilda, ka interesi par īpašumu jau izrādījuši vairāki potenciālie pircēji, bet tie neesot no Latvijas.

Pēc I.Dreijera teiktā, pārdošanā ir ne tikai bijusī Rokkafejnīcas ēka, bet arī blakus tai esošais īpašums Stendera ielā 13 – 4650 kvadrātmetru liels zemes gabals, uz kura atrodas vairākas vēsturiskas ēkas 2500 kvadrātmetru platībā. Šī īpašuma pārdošanas cena ir 700 000 eiro.

Tāpat jau informējām, ka janvāra sākumā finansiālu grūtību dēļ tika slēgta Latvijas 1.rokkafejnīca, kas pagājušā gada oktobrī nosvinēja 10 gadu jubileju. Kā atzina kafejnīcas dibinātājs un līdzīpašnieks Raivo Mediņš: “Slēgšanas iemesls ir tikai viens – ekonomiskā un finansiālā situācija.”

Latvijas 1.rokkafejnīcu, kas darbojas Rīgā, Reiterna namā, nav plānots slēgt, informēja R.Mediņš.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz