Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Stāstīs par fotomākslinieka Jāņa Lādīša dzīves mirkļiem

Stāstīs par fotomākslinieka Jāņa Lādīša dzīves mirkļiem
Foto: Valters Pelns
16.08.2018 12:05

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

16. augustā pulksten 15 Liepājas muzeja filiālē ”Liepāja okupāciju režīmos” K. Ukstiņa ielā 7/9 viesosies žurnālists, kulturologs Paulis Čimurs, kurš stāstīs par mazāk zināmajiem fotomākslinieka Jāņa Lādīša dzīves mirkļiem, portālam vēstīja Liepājas muzejpedagoģe Maruta Eistere.

P. Čimurs izdevis grāmatu ”Aizupiešu sasaukšanās”, kas tapusi septiņu gadu laikā. Tā ir pirmā grāmata par Aizupi, kur sapulcināti tik daudz cilvēku. Darbība aptver laiku no 1939. līdz 2015. gadam un izmantotas vairāk nekā 100 vēsturiskas fotogrāfijas, kuras citādā gadījumā aizietu bojā, pazustu. Tas ir stāsts par Aizupes mežsaimniecības skolu, Aizupes meža tehnikuma vēsturi kontekstā ar ciema un Latvijas kultūrainu. Latvijā būs grūti atrast tādu mācību iestādi, kam orģinālās pieejas dēļ, ir tāda veida vēsturiska apcere. Atmiņas savilkušas kopā laiku un tas paliek dzīvs, uzskatāms un neiznīcināms visam turpmākajam Latvijas mūžam. Grāmatā arī stāstīts par Jāņa Lādīša dzīvi viņa jaunības dienu zemē.

Jānis Lādītis bija Goda liepājnieks, Starptautiskās Foto federācijas biedrs, Latvijas Fotomākslinieku savienības biedrs, vecmeistara Mārtiņa Butlera prēmijas laureāts, ar panākumiem piedalījies vairāk nekā 50 starptautiskajās izstādēs.

Daudzus gadus Jānis Lādītis veltīja Latvijas fotogrāfijas vēstures pētniecībai, fotogrāfijas literatūras un preses izdevumu, kā arī seno fotoaparātu un fotogrāfijas piederumu kolekcionēšanai.

Muzeja otrajā stāvā skatāma fotomākslinieka Jāņa Lādīša mūža vākums – fotoaparāti, fotogrāfijas un citas ar fotografēšanu saistītas lietas, kas ļauj izzināt fotografēšanas vēsturi. Jānis Lādītis fotolietu kolekciju savā testamentā novēlēja Liepājas pilsētai, daļu no tās ir iespējams aplūkot Liepājas muzeja filiālē K. Ukstiņa ielā 7/9. Ekspozīcijas apmeklētājiem ir iespēja aplūkot VEF pirmos ražojumus, tai skaitā arī slaveno miniatūras fotokameru ”Minox”, kuru izgudroja baltvācu inženieris Valters Caps. Ekspozīcijā var iepazīties arī ar tādu firmu, kā ”Agfa”, ”Perutz”, ”Kodak”, ”Leitz” u.c. ražoto fotoaparātu vēsturi.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz