Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Viena liela un skaista “Gaismiņa”. Vokālais ansamblis nosvin 25 gadu jubileju

Viena liela un skaista “Gaismiņa”. Vokālais ansamblis nosvin 25 gadu jubileju
Foto: Ruslans Šuļga
21.12.2019 19:11

liepajniekiem.lv

Bērnu un jauniešu radošās izaugsmes studija un vokālais ansamblis “Gaismiņa” darbojas jau 25 gadus. Ziemassvētku laikā dibināts, savu jubileju tas Liepājas Latviešu biedrības namā nosvinēja 21.decembrī. Pēc vadītājas Dzintras Orbas teiktā, šī ir spēka diena.

Reizēm cilvēki ansambli nodēvējot daudzskaitļa formā, taču vadītāja saka – viena gaismiņa! “Gaismiņu var būt daudz, bet tā iekšējā gaismiņa ir viena, liela un skaista.”

“Esmu vienmēr mācījusi bērniem saprast dziesmas vērtību, kāpēc mēs vispār dziedam, kāpēc Dievs mums ir iedevis balsi. Ir svarīgi izvērtēt katras dziesmas tekstu un melodisko līniju, lai savibrētu ar sevi un apkārtējo pasauli. Bērniem saku, ka uz konkursu braucam nevis kādu uzvarēt, bet uzvarēt un pārvarēt sevi. Izdarīt labāko, ko tajā mirklī vari, – tas ir galvenais,” uzskata Dz. Orba.

“Protams, bērniem ir vajadzīgs laiks un pieredze, bet vienmēr esmu apbrīnojusi, kā viņi uzkāpj uz skatuves un liekas – lielāka mākslinieka šajā dzīvē nav! Ir ļoti liels darbs, lai līdz tam aizietu. Viena mammīte nāca pieteikt bērnu un vaicāja – kad jums ir konkurss? Kāds konkurss?! “Gaismiņā” nekad nav bijis konkursa. Uzskatu, ka šeit atnāk dvēseles radinieki un rezultātus panāk ar ļoti lielu darbu,” stāsta vadītāja.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli