Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

Viens no jaunajiem mērķiem – Jūrniecības muzejs

Viens no jaunajiem mērķiem – Jūrniecības muzejs
Viena no darba grupas "Kultūra" akcentētajām akūtajām problēmām ir mūsdienīgu un atbilstošu telpu trūkums gan profesionālajai, gan amatieru mākslai. Katrs labprāt redzētu Liepājā modernu bibliotēku, kā arī Jūrniecības muzeju un telpu laikmetīgajai mākslai. (Foto: Egons Zīverts)
15.01.2020 07:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Otrdien, 14. janvārī, tikās Liepājas pilsētas attīstības programmas 2021.–2027. gadam izstrādes tematiskā darba grupa “Kultūra”, kuras priekšgalā ir Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens. Diskusijas skāra kultūras infrastruktūras trūkumu, nepilnīgu informāciju digitālajā vidē, vāju pilsētas starptautisko atpazīstamību un citas problēmas, kas būtu jārisina nākamajā plānošanas periodā.

Kultūras nozares profesionāļi strādāja trijās tematiskajās darba grupās – mākslas, kultūras un radošās industrijas procesu nodrošināšana, kultūras un atpūtas infrastruktūra un objekti, kā arī kultūrvēsturiskā un sakrālā mantojuma saglabāšana un attīstīšana.

“Notikumi un viss, kas saistīts ar kultūru Liepājā, ir ļoti labi novērtēts,” atzīst J. Jirgens. “Taču, sākot jaunu septiņu gadu plānošanas periodu, nevaram apstāties pie sasniegtā, ir jāizvirza jauni mērķi, jāapzina problēmjautājumi un jānosaka tiem konkrēti risinājumi. Ir risināmie jautājumi, par kuriem visi ir vienisprātis, piemēram, Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas rekonstrukcija, Leļļu teātra telpu risinājums, Kultūras pārvalde pati jau iezīmējusi Jūrniecības muzeju.”

Visas problēmas un to risinājumus grupēs. “Steidzami risināmie – līdz 2023. gadam. Ir tādi, kurus var risināt ilgākā laika periodā, iespējams, tāpēc, ka tie ir finansiāli ietilpīgāki. Kultūras nozares attīstība nenotiks tikai par pašvaldības budžeta līdzekļiem. Darba grupām un plānošanas dokumentam mērķis ir arī ārējā finansējuma piesaiste. Vienmēr esmu uzsvēris, ka Liepājas kultūrtelpā un kultūrpolitikā ļoti svarīgs ir nevalstiskais un privātais sektors – vietas un notikumi, kurus viņi veido,” norāda Kultūras pārvaldes vadītājs.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli