Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Katru rītu ieslēdz “maģīti”. Guntis Vītols, iespējams, beidzot kļūs par ballīšu muzikantu

Kad Medzes kultūras namā notika senioru vokālo ansambļu saiets, visbiežāk pie klavierēm sēdās Guntis Vītols. Viņš strādā ar daudziem kolektīviem, ar tiem arī uzstājas. Tāpat vada senioru ansambļus Grobiņā, Vērgalē, Medzē un Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā “Vaduguns” strādā par koncertmeistaru.

Katru rītu ieslēdz “maģīti”. Guntis Vītols, iespējams, beidzot kļūs par ballīšu muzikantu
Foto: Egons Zīverts
Foto: Egons Zīverts
05.02.2024 00:00

liepajniekiem.lv

Dienā, kad tiekamies, viņš tikko atgriezies no aprūpes centra Iļģos, kur uzstājās kopā ar Grobiņas senioru ansambli “Tev un taviem draugiem”. Koncertuzstāšanos Guntim Vītolam daudz.

Ko jūs protat mūzikā?

– Jebko, ko vajag. Mana izglītība ir kordiriģents, esmu beidzis konservatoriju.

Kamēr Rīgā studēju, man jau bija mazi darbiņi. Kad mācības beidzās, vakaros kopā ar vēl vienu čalīti, kas arī studēja kordiriģentos, braucu uz Ainažiem. Tur bija jauktais koris, kuru vadīja diriģents, es strādāju par kormeistaru. Tāpat braucu arī uz Staiceli.

Šajos abos koros izgāju, var teikt, savu pirmo praksi.

Kad mēģinājumus beidzām, bija jau deviņi, desmit vakarā, un autobuss no Ainažiem uz Rīgu vairs negāja. Tā mēs turpat palikām, uz Rīgu braucām atpakaļ piecos, sešos no rīta, tad taisnā ceļā – uz lekcijām.

Ko tikai mēs Ainažos pa nakti nedarījām! Ēdām, spēlējām bumbu, klausījāmies maģi, lai neaizmigtu un nenogulētu autobusu.

Pēc konservatorijas beigšanas atgriezāties Liepājā?

– Jā, jo te bija vecāki. Pēc tam mani iesauca armijā. Kad atgriezos no dienesta, Liepājas Mūzikas skolā pastrādāju korī.

Mūzikas skolas korim vajadzēja daudz zēnu, lai būtu labs skanējums, un vadītājs ņēma no malas korī klāt pazīstamus dziedātājus. Pāris gadu es biju tur.

Pēc tam sākās viss, kas tagad turpinās, – Vērgale, Grobiņa, Medze. Ansambļus vadu jau daudzus gadus.

Vienmēr esmu strādājis ar senioriem, tas ir mans aicinājums, un man patīk.

Ar viņiem viegli strādāt, jo viņi grib dziedāt, grib izbraukt ārā no savas pilsētas, pagasta, uzstāties. Patīk dibināt draudzības saites ar citiem dziedātājiem, tad brauc ciemos.

Kādā ģimenē uzaugāt?

– Mani vecāki ir liepājnieki, esmu vienīgais bērns un jutos labi. Kas nekaiš, kad ne ar vienu nav jādalās? (Smejas.)

Tētis bija muzikants, spēlēja klavieres un akordeonu. Viņam bija pašam sava grupa – trīs muzikanti, kuri brauca haltūrās. Spēlēja kāzās, dzimšanas dienās. Akordeons, saksofons, bungas; tētis un bundzinieks arī dziedāja.

Es viņus ar moskviču aizvedu uz turieni, kur vajadzēja.

Kamēr spēlēja, es sēdēju turpat pie galdiņa un klausījos, starplaikos kopā ēdām. Kad beidza spēlēt, tad vedu atpakaļ mājās. Pamatā viņi brauca uz Priekuli.

Vai spēlējāt ar tēti kopā?

– Nē. Es nekad neesmu bijis balles muzikants. Taču tagad – varbūt par tādu kļūšu.

Mēs, četri cilvēki, esam izveidojuši ansambli “Grobiņas zēni”, kas labprāt muzicē, esam jau šur tur bijuši dzirdami. Spēlējam sintezatoru, akordeonu, bungas un dziedam. Repertuārā – šlāgeri.

Kad bijāt zēns, labprāt mācījāties spēlēt klavieres?

– Jā, mani neviens nepiespieda. Pats gāju uz bērnu mūzikas skolu, pabeidzu klavieru klasi, tad – mūzikas vidusskola, konservatorija.

Tētis arī savā laikā mācījās mūzikas skolā, tā ka, var teikt, gāju viņa pēdās.

Es ne par ko citu nebūtu varējis kļūt, jo bija tikai mūzika.

Mamma arī bija blakus, bet mūzikā viņai nebija tik liela loma kā tētim.

Pats esat dziedājis kādā kolektīvā?

– Jā, strādāju vīru korī “Dziedonis” par kormeistaru un arī tajā dziedāju pie diriģenta Miervalda Ziemeļa, tad – Valda Aivara. Man patīk gan dziedāt, gan vadīt.

Tomēr jāatzīst, ka ar vīriem strādāt vieglāk, jo ar viņiem var runāt brīvi, reizēm pasakot arī kādu rupju vārdu. Neviens ļaunā neņems. Ar meitenēm tā nevar, jāuzmanās, ko saka.

Droši vien esat ilggadējs Dziesmu svētku dalībnieks?

– Jā, kopš studiju laika. Pēdējie Dziesmu svētki, kuros piedalījos, bija nevis pagājušajā vasarā, bet iepriekšējie. Dziedāju korī “Kursa”, ko vada diriģente Ilze Āboliņa.

Patiesībā – līdzīgi kā jaunībā mūzikas skolas korī, tā arī tagad pievienojos, lai stiprinātu skanējumu; esmu bass. Protams, ka gāju uz mēģinājumiem tāpat kā pastāvīgie koristi.

Nu, un Rīgā – kā jau parasti. Kopīga nakšņošana, agri jāizbrauc uz mēģinājumiem, bet pa naktīm negulēja. Ko darījām? Tusējām tāpat kā skolēni savos Dziesmu svētkos, te nu nekādas atšķirības. Sanācām, dziedājām un, ja kādam bija dzimšanas diena, tad svinējām.

Ne jau kordziesmas skanēja, bet tautas repertuārs – “Bēdu, manu lielu bēdu”, “Pie dzintara jūras” un citas melodijas.

Izgulējāmies, kad no svētkiem pārbraucām.

Protams, ka man vairs nav agrākās izturības, bet diezgan norūdīja braukšana uz ārzemēm, kad dziedāju ansamblī “Lauma”, ko vadīja Mirdza Paipare.

90. gados braucām lielākoties uz Vāciju, Darmštati, tur dziedājām veco ļaužu pansionātos un uzstājāmies baznīcās, vairāk ar sakrālo mūziku.

Vienmuļi nebija – mainījām valūtu, gulējām pa ceļam autobusā, un galā bija jānonāk svaigiem.

Neformāls priekšnesums brīvā formā Parīzē. Uz ārzemēm Guntis Vītols braucis daudz, īpaši uz Vāciju, kur arī uzstājies. Turp veda koncertceļi kopā ar vokālo ansambli “Lauma”, kad viņš tajā dziedāja. Foto: no Gunta Vītola arhīva

Strādājat ar senioriem un esat koncertmeistars bērnu un jauniešu ansamblim. Šīm paaudzēm ir kas kopīgs?

– Nē, viņiem pilnīgi atšķirīgs repertuārs un intereses. Jauniešus taču neinteresē šlāgeri, kas patīk maniem ansambļu dziedātājiem.

Jāieklausās bērnos, ko grib dziedāt, un tādas dziesmas arī jāmāca, citādi viņi nenāks, nebūs interesanti.

Par pašiem jaunākajiem dalībniekiem, kam pieci seši gadi, gan varu teikt, ka viņi jebkādu dziesmu mācās un dzied ar aizrautību. Prieks klausīties.

Vērojot ansambļu dziedātājus, esat sapratis, kāds jaukums ir vecumam?

– Labestība. Cilvēkiem ir vēlēšanās, lai būtu rezultāts darbam, ko dara.

Mani dziedātāji, vienalga, kādos gados, bet grib izdarīt labi, kaut ko sasniegt. Un mēs arī cenšamies nedziedāt vienbalsīgi, bet vismaz divbalsīgi, īpaši Grobiņas ansamblī “Tev un taviem draugiem”, kur ir arī zēni.

Strādājam nopietni, pareizi elpojot un skaidri izdziedot vārdu galotnes. Gribas panākt, ka tembrālais skanējums ir tīkams.

Man svarīgi, lai dziedātu labi.

Taču dažreiz ir teikts, ka esmu par maigu, vajadzīga stingrāka nostāja, būt prasīgākam. Tajā pašā laikā es saprotu, ka cilvēki ansambļos nāk arī tāpēc, lai būtu kopā. Viņi satiekas, aprunājas, cits citu uzklausa un atbalsta.

Dažs dziedātājs ir lielos gados, un es nevaru uzspiest savas stingrās prasības. Cenšos būt patiess pret saviem ansambļu dalībniekiem.

Kad jāgatavojas skatei, tad, protams, strādājam vairāk. Taču galvenais – ka viņiem patīk dziedāt.

Vai jums ir mīļākā dziesma?

– Es nezinu, kāpēc man visu laiku ir galvā šī Imanta Kalniņa komponētā – “Dziesma, ar ko tu sāksies?”. To arī reizēm mācām bērniem.

Man patīk, kā dzied aktieri. Viņi vairāk atdod sevi, izjustāk un no sirds. Atmiņā Jānis Paukštello kopā ar Hariju Spanovski. Un kā “Upē naktī pīles kliedz” dziedāja Edgars Liepiņš.

Profesionālis nekad tā nenodziedās kā viņš.

Gribi zināt, kas vēl man patīk populārajā mūzikā? Kā dzied Antra Stafecka, Liene Šomase, “Līvi” – tajā posmā, kad bija Aivars Brīze un Jānis Grodums.

Mēs ar Grodumu mācījāmies vienā kursā muziķenē. Par viņu tikai pozitīvas atmiņas, lai gan mācības, man liekas, neuztvēra pārāk nopietni.

Ko vēl jums patīk darīt, izņemot muzicēšanu?

– Man patīk labi paēst. Nopietni! Garšo pelmeņi. Nesmejies, ne tikai ar krējumu. Tur ir vēl – arī etiķītis, pipariņi un mārrutki. Vajag pamēģināt, baigi forši! Un no zupām – soļanka.

Kuras vietas Liepājā mīļākās?

– Jūrmala, “Pūt, vējiņi!”. Cik nav iets uz koncertiem estrādē! Kādreiz, kad tur notika vokāli instrumentālo ansambļu skates, bija kolosāla gaisotne. Ja dikti gribēja, varēja padejot. Tur brīnišķīgi iederējās Imanta Kalniņa dziesmas.

Es domāju, ka nekas nav mainījies, man arī tagad patīk “Pūt, vējiņi!”, tur lieliska akustika.

Koncertus apmeklējat?

– Pārsvarā “Lielajā dzintarā”. Man ļoti patīk gospeļi, blūzs. Un, kad gribas kaut ko jautrāku, paklausos mājās rokenrolu, vecos ierakstus, piemēram, Pitu Andersonu. No ārzemniekiem – Ēriku Kleptonu.

Patīk arī “Deep Purple”, “Def Leppard” – vecie metālisti. Man tā ir diskos. Kad neviena nav mājās, uzlieku tos riktīgi skaļi.

Smagā mūzika, blūzs un šlāgeris – varu klausīties un klausīties, tikai jābūt atbilstošā noskaņojumā. Nekad tā nav bijis, ka melodijas mani noskaņo; es piemeklēju tās savam dvēseles stāvoklim.

Man mūzika vajadzīga, es bez tās nevaru.

Jau no rīta piecēlies, ieslēdzu maģīti. Kamēr ko daru – klausos.

Kā jums iesākas diena?

– Izlaižu ārā sunīti un kaķīti – Hārliju un Miku –, pats eju līdzi. Viņiem iedodu paēst, tad sev taisu brokastis. Dzīvnieki man ir pirmajā vietā, man tie patīk. Vakaros kopā skatāmies televizoru. O, jā, gultā viņi drīkst ielēkt.

Ja man jābrauc prom no mājām, piemēram, nākamajā dienā uz Rīgu, es jau iepriekšējā vakarā jūtos slikti. Domāju, kā gan abiem draugiem klāsies, kad paliks bez manis. Vienmēr gaida mani pārnākam.

Jau no bērnības man patikuši dzīvnieki, bez tiem nevaru iedomāties savu dzīvi.

Vēl rītos ienesu malku krāsnij un plītij, iekurinu. Dzīvoju vecāku mājā, pats pirmajā stāvā, bet otrajā ir citi cilvēki.

Kam vēl atliek laiks?

– Braucu ar ričuku – pa visu jūrmalu.

Kas, pēc jūsu domām, ir laime?

– Mīlestība. Un mīlestība ir laime. Tās pazīt var tikai ar sirdi – jūtot. Man apkārt ir daudz labu cilvēku, tie visās vietās, kur strādāju. Atbalsta un dod padomus, iesaka, kad nepieciešams. Es neesmu viens – tā arī ir laime.

Man ir tā, ka pietiek vien reizi satikt cilvēku, un es jau saprotu, ko pret viņu jūtu. Tāpēc arī saku citiem “tu”, un man dīvaini dzirdēt sevi uzrunājam uz “jūs”.

Attiecības cilvēkam ar cilvēku ir vienkāršas, tāpat izturēšanās, ja vien viņi ir patiesi.

Vizītkarte

Guntis Vītols

 • Liepājnieks, 64 gadus vecs, pēc horoskopa – Zivs.
 • E. Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolā apguvis klavierspēli, Latvijas Valsts konservatorijā ieguvis kordiriģenta diplomu.
 • Ir otra pusīte un dēls.
 • Par svarīgāko uzskata mīlestību pret ģimeni.
 • Paša dzīves atziņa – darbs rada prieku.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz