Pirmdiena, 6. jūlijs Anrijs, Arkādijs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Lai skan – Rudens mūzikas laiks!

Lai skan – Rudens mūzikas laiks!
23.09.2008 15:16

21.septembra vakarā Liepājas teātrī ar Liepājas simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncertu tika uzsākts mūzikas cikls – Rudens mūzikas laiks, kas nu jau otro gadu pēc kārtas visus mūzikas mīļotājus priecēs burvīgos – muzikāli daudzkrāsainos stāstos. Šogad koncertcikls aptver laika posmu no 21.septembra līdz 3.decembrim.

Koncertciklā izskanēs astoņi muzikāli priekšnesumi, kuros savijas gan simfoniskās mūzikas koncerti – Liepājas simfoniskā orķestra un Eiropas Savienības kamerorķestra ”EUCO” izpildījumā, gan burvīgas koncertprogrammas – ”Noasa šķirsts” un ”Sfinksa”, gan arī savā burvībā ievij baleta izrādes – ”Korsārs” un ”Žizele”, savukārt skaistos atmiņu labirintos aizvedīs grupa ”Čikāgas piecīši”. Koncertcikls izskanēs 3.decembrī ar kamerorķestra ”Simfonietta Rīga” un deju grupas ”Dzirnas” koncerts, kas liepājnieku sirdīs raduši īpašu vietu.

Rudens ir pārdomu un mazo skumju laiks. Laiks, kad kļūstam mazliet nostalģiski un apcerīgi. Lietavu laiks un ražas laiks, kad sētais, audzētas, ravētais un koptais nu ieguvis savu veidolu. Tas ir skolas, tātad mācību laiks. Pilns un piepildīts. Lai aizmuktu no ikdienas rutīnas un rūpestu ietērpu uz mirkli nomainītu pret svētku drānām, Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde un Liepājas simfoniskais orķestris piedāvā koncertciklu – Rudens mūzikas laiks, kas aptver sevī 8 muzikālus stāstus. Viss aizsākās 21.septembrī ar Liepājas simfoniskā orķestra koncertsezonas atklāšanas koncertu un noslēgsies 3.decembrī ar kamerorķestra ”Simfonietta Rīga” un deju grupas ”Dzirnas” koncertu.

Šī muzikālā tradīcija tika aizsākta pagājušogad, kad laikā posmā no 2.novembra līdz 28.novembrim klausītāji varēja apmeklēt muzikāli daudzkrāsainus pasākumus. Skanēja ”Fjordu mūzika”(Grīgu pieminot …) ar Edvarda Grīga mūziku, kuru izdziedāja soliste Hilde Haraldsveen(Norvēģija) un valsts Akadēmiskais koris ”Latvija”(diriģents Māris Sirmais), izspēlēja – Liepājas Simfoniskais orķestris (diriģents Imants Jānis Resnis), savukārt stīgu kvarteta ”Euphonia” koncertprogrammā ”Intīmās vēstules” skanēja Edvarda Grīga, Aulisa Sallinena, Hintriki Peltoniemi, Žana Sibēliusa un Pētera Vaska skaņdarbi. Izskanēja arī īpašs nakts koncerts BAHS-KAMĒR-PAULS”, kur neskaitāmu starptautisku godalgu ieguvējs – jauniešu koris ”KAMĒR” diriģenta Māra Sirmā vadībā, izpildīja spožākos skaņdarbus no savām jaunākajām koncertprogrammām un kopā ar Raimondu Paulu, bundzinieku Māri Briežkalnu un igauņu kontrabasistu Toivo Untu (Toivo Unt) uzbūra baroka laika noskaņas. Koncertā skanēja J.S.Baha prelūdijas un fūgas, kuru aranžējumus speciāli korim ”KAMĒR” un džeza trio veidojis maestro Raimonds Pauls. Koncertciklā tika izdziedāti arī Gregoriāņu dziedājumi koncertā ”Filia Sion”, kur skanēja Arvo Pērta un agrīnās polifonijas skaņdarbi ansambļa ”VOX CLAMANTIS” (Igaunija) izpildījumā. Bija arī simfoniskās mūzikas koncerts ”Zvaigznes mirdz Liepājai: Opolais un Nelsons”, kur kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (diriģents Andris Nelsons) uzstājās soliste Kristīne Opolais, programmā skanēja Riharda Vāgnera mūzika. Liepājas teātrī ar Latvijas jubilejas svētku ievadkoncertu visus priecēja Andris Ērglis ar draugiem. Koncertciklā skanēja arī koncerts mieram, kur tika izspēlētas kompozīcijas, kas iekļautas programmā ar devīzi ”Mieram!”, piedāvātas tika savdabīgu stilu kombinācijas – ”world music”, ”new-age” un ”soft-jazz”, kuras izpildīja pasaulē atzītais amerikāņu bundzinieks un perkusionists Braiens Melvins (Brian Melvin) kopā ar labākajiem igauņu mūziķiem, kas klausītājus aizveda dvēseliskā ceļojumā uz ritma un vibrāciju pasauli. Daudzveidīgo koncertciklu – Rudens mūzikas mēnesis programmu noslēdza Valsts kamerorķestra ”Sinfonietta Rīga” koncerts ”Simfonietta Rīga un jaunās zvaigznes”, kurā līdzās pieredzējušajiem orķestra mūziķiem(diriģenta Normunds Šnē vadībā) klausītājiem savu varēšanu rādīja trīs pavisam jauni Latvijas talanti – Sniedze Prauliņa (flauta), Jānis Tretjuks (klarnete) un Guntars Freibergs (marimba), kuriem bija dota iespēja atskaņot lielas formas opusu kā solistiem ar kamerorķestri.

Lielā skatītāju ieinteresētība mudināja turpināt aizsākto un arī šogad Kultūras pārvalde šo ideju turpina, tikai nu jau koncertcikls ”Rudens mūzikas mēnesis” savā skanējumā aptver visu gadalaiku un kļūst par ”Rudens mūzikas laiku”.

Koncertciklā izskanēs astoņi muzikāli pilnskanīgi un daudzkrāsaini stāsti, kuros savijas gan simfoniskās mūzikas koncerti – Liepājas simfoniskā orķestra un Eiropas Savienības kamerorķestra ”EUCO” izpildījumā, gan burvīgas koncertprogrammas – ”Noasa šķirsts” un ”Sfinksa”, kurās savu sniegumu skatītāju vērtējumam sniegs mūziķi, kuru vārdi vairs komentārus neprasa. Savā burvībā ievīs arī Ādolfa Adāna baleta izrādes – ”Korsārs” un ”Žizele”, kurās mijiedarbojas skaņa un kustība, kas skar šo trauslo un trauksmaino mīlestības stīgu, savukārt skaistos atmiņu labirintos aizvedīs grupa ”Čikāgas piecīši” koncerts. Koncertcikls izskanēs 3.decembrī ar kamerorķestra ”Simfonietta Rīga” un deju grupas ”Dzirnas” koncerts, kas liepājnieku sirdīs raduši īpašu vietu.

Visi mīļi gaidīti ļauties mūzikas vilinājumam un doties skaistā rudenīgu noskaņu apvītā lidojumā!

Anda Birkenberga,
Liepājas Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz