Otrdiena, 18. februāris Kintija, Kora

Liepājas Simfoniskais orķestris 139.koncertsezonu atklās ar lielkoncertu

Liepājas Simfoniskais orķestris 139.koncertsezonu atklās ar lielkoncertu
Foto: Liepājas Simfoniskais orķestris
17.09.2019 12:16

liepajniekiem.lv

Sestdien, 21.septembrī pulksten 18 Liepājas koncertzālē ”Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) tā galvenā diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā atklās jauno koncertsezonu, informē orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Koncerta programmā skanēs Gustava Mālera Otrā simfonija, kuras atskaņošanai nepieciešams paplašināts orķestra sastāvs – tie būs 130 orķestra mūziķi, arī koris, ērģeles un divu sieviešu balsu solo.

”Ja pagājušo sezonu iesākām ar Gustava Mālera Pirmo simfoniju ”Titāns”, tad jaunās sezonas atklāšanā tā būs Mālera Otrā simfonija ”Augšāmcelšanās”. Lai to varētu atskaņot pieaicinājām papildspēkus – Lietuvas Valsts simfonisko orķestri,” stāsta LSO vadītājs Uldis Lipskis, ”Tas būs loģisks turpinājums mūsu sezonām, kas pavadītas maestro Gintara Rinkeviča vadībā.”

Koncertā vēl bez LSO un Lietuvas Valsts simfoniskā orķestra piedalīsies arī Kauņas Valsts koris.

Savukārt vokālās solo partijas izpildīs dziedātājas ar spožu starptautisko karjeru – Vācijā rezidējošais angļu kontralts Klaudija Hakla, kas vēl nesen piedalījās šī diženā skaņdarba atskaņošanā kopā ar Čikāgas simfonisko orķestri, un mūsu izcilais soprāns Maija Kovaļevska, kam, starp citu, tūlīt klajā nāks pirmais solo disks, kas ierakstīts tieši ar Liepājas Simfonisko orķestri.

Austriešu komponista (arī diriģenta un operrežisora) Gustava Mālera asprātīgā un humora pilnā mūzika ir pretišķībām un asociācijām bagāta, tur ir gan groteska, gan heroisms, gan pazemība. To visu viņš smēlies bērnībā, jo uzauga Austroungārijas impērijas mazpilsētā ar ielu muzikantiem, ar cirkus māksliniekiem un laukumu tingeltangeļiem, ar tautasdziesmām un kuplejām, ar kāzu mūzikas meldiņiem un arī ar Vīnes garu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli