Otrdiena, 14. jūlijs Ritvars, Oskars, Anvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

LSO aicina uz sezonas noslēguma koncertu

LSO aicina uz sezonas noslēguma koncertu
21.04.2011 17:07

28.aprīlī plkst. 19:00 Liepājas Latviešu biedrības namā Liepājas Simfoniskais orķestris noslēgs savu koncertsezonu ar grandiozu koncertu Simfoniskās dejas, kas ir vērienīgā koncertcikla “Krievu klasikas virsotnes” pēdējais koncerts šajā sezonā.

Vienu no visu laiku sarežģītākajiem vijoļkoncertiem kopā ar LSO atskaņos spožā vijolniece Laura Zariņa. Pie diriģenta pults stāsies Latvijas Lielās Mūzikas balvas 2010 laureāts Atvars Lakstīgala.

Koncerts ir nosaukts izcilā krievu komponista, pianista un diriģenta Sergeja Rahmaņinova pēdējā garadarba vārdā – Simfoniskās dejas. Šis darbs ir kā visas Rahmaņinova daiļrades apkopojums. Klausītāji koncertā dzirdēs vēl viena Krievijas dižgara – komponista Sergeja Prokofjeva mūziku. Šoreiz tas būs romantiskais balkona skats no slavenā baleta Romeo un Džuljeta. LSO atskaņos arī Pētera Čaikovska Koncertu vijolei ar orķestri, kas ir viens no pasaulē zināmākajiem un reizē arī sarežģītākajiem vijoļkoncertiem.

Sarežģīto vijoles partiju Čaikovska vijoļkoncertā ir aicināta izpildīt ļoti spilgta latviešu jaunās paaudzes vijolniece Laura Zariņa. Viņas zīdainais, spožais tonis, iejūtīgā muzikalitāte un briljantā tehnika tiek slavēta klausītāju un kritiķu vidū daudzās Eiropas pilsētās.

Laura Zariņa (1987) ir dzimusi Jūrmalā. Vijoļspēli sākusi apgūt Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, kur mācījusies pie Igora Dorina, Romāna Šnē un Andra Baumaņa. 2004.gadā Laura Zariņa uzsāka studijas Rostokas mūzikas un teātra augstskolā, 2010.gadā mūziķe ar izcilību absolvēja Hansa Aislera mūzikas augstskolu Berlīnē profesora Ulfa Valina klasē, kur turpina studēt arī maģistrantūrā. Laura Zariņa ir papildinājusi savu meistarību arī vairākās meistarklasēs pie Juzuko Horigomes, Bernharda Forka, Ebernharda Felca, Reno Kapusona, Kolja Blahera, Pamelas Frankas, Tomasa Brandis, Tokijas stīgu kvarteta u.c.

Kopš 7 gadu vecuma Laura Zariņa piedalās starptautiskos konkursos. Pirmo nozīmīgāko sasniegumu skaitā minama 2003.gadā iegūtā 1.vieta un balva par labāko virtuoza skaņdarba interpretāciju konkursā Kloester Schontal Vācijā un 2004.gadā 1.vieta konkursā Young Virtuoso  Polijā. 2008.gadā iegūta speciālbalva par Šūberta sonātes izpildījumu Lipicera konkursā Itālijā.

Laura Zariņa sniegusi solokoncertus Vācijā, Anglijā, Francijā, Šveicē, Krievijā, Igaunijā, Argentīnā un ASV, kā arī piedalījusies vairākos festivālos Montebello, Lugano, kamermūzikas festivāls Samberi u.c. Kā soliste Laura Zariņa sadarbojusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas simfonisko orķestri, Maincas kamerorķestri, Ziemeļvācijas filharmoniķiem, Igaunijas Simfonisko orķestri un diriģentiem Eri Klasu, Aleksandru Viļumani, Andri Veismani u.c.

Pašreiz Lauras Zariņas lietošanā ir nodota nezināma itāļu meistara 1857.gadā būvēta vijole.

Pie diriģenta pults klausītāji varēs baudīt LSO galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Atvara Lakstīgalas sniegumu. Vēl pavisam nesen, marta sākumā diriģents par sniegumu Liepājas Simfoniskā orķestra koncertos saņēma Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā – Lielo mūzikas balvu 2010.

Atvars Lakstīgala (1981) mācījies Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kuru absolvējis mežraga spēles (pie Arvīda Klišāna), pūtēju orķestra diriģēšanas (pie Jāņa Puriņa) un simfoniskā orķestra diriģēšanas (pie Imanta Resņa) specialitātē. Profesionālo meistarību papildinājis meistarklasēs pie Vasilija Sinaiska, Leonīda Grīna, Nēmes Jervi un Pāvo Jervi. Kopš 2009.gada oktobra Atvars Lakstīgala ir maģistrantūras students Berlīnes Mākslu universitātē pie profesora Luca Kēlera, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Imanta Rešņa. Atvars Lakstīgala ir vairāku starptautisku konkursu laureāts, viņš ir ieguvis 1.vietu gan starptautiskajā pūšaminstrumentu konkursā Jastšembe Zdrojā (Polija, 2000), gan Jurjānu Andreja starptautiskajā pūšaminstrumentu konkursā (2001).

No 1997.līdz 2010.gadam Atvars Lakstīgala darbojies kā profesionāls mežradznieks, būdams solists, kamermūziķis un orķestra mākslinieks. Vairāk nekā desmit gadus strādājis Latvijas Nacionālajā operā, kur no 2001.līdz 2010.gadam bijis orķestra mežragu grupas koncertmeistara vietnieks. Operas diriģenta ampluā Atvara debija notika 2009.gada aprīlī Verdi operas La Traviata izrādē. Diriģenta repertuārā vēl patlaban ir Verdi Masku balle un Makbets, Pučīni Triptihs, Čaikovska Jevgēņijs Oņegins, Čaikovska Apburtā princese un Lista Kamēliju dāma. Simfoniskā orķestra diriģēšanas bakalaura studiju laikā Atvars Lakstīgala regulāri diriģēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra koncertus. Vairākkārt sadarbojies ar profesionālo pūtēju orķestri Rīga. Berlīnes Mākslu universitātes studiju ietvaros sekmīgi debitējis arī pie Berlīnes simfoniķu diriģenta pults.

Biļetes uz koncertu meklējiet Liepājas Latviešu biedrības nama un Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās. Informācija – www.lso.lv.

Iveta Vēvere,
Liepājas Simfoniskā orķestra
sabiedrisko attiecību vadītāja


Laura Zariņa

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz