Trešdiena, 8. maijs Staņislava, Staņislavs, Stefānija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Rada interesi par muzicēšanu orķestrī

Rada interesi par muzicēšanu orķestrī
Foto: Egons Zīverts
02.05.2016 07:15

"Kurzemes Vārds"

Jau piekto gadu aizvadīts Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas iniciētais stīgu instrumentu spēles audzēkņu festivāls “Mēs esam un būsim tie labākie”, kurā piedalās jaunie vijolnieki un čellisti no Kurzemes reģiona mūzikas skolām. Koncerta kulminācija ir festivāla dalībnieku apvienotā orķestra priekšnesums, kuram viņi gatavojas vairāku mēnešu garumā.

Saulainā sestdienas pēcpusdienā Liepājas Mūzikas vidusskolas Melngaiļa koncertzālē pulcējās topošie vijolnieki un čellistes, lai klausītājus un citus mūziķus gandarītu ar savu uzstāšanos. Jauno stīdzinieku festivālā, ko rīko, lai veicinātu bērnu uzstāšanās pieredzi un rosinātu interesi par kolektīvo muzicēšanu, uzstājās 40 mūziķi no astoņām izglītības iestādēm – Nīcas, Saldus, Aizputes, Vaiņodes, Skrundas un Pāvilostas mūzikas skolām, no Liepājas 2. mūzikas skolas un Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas. Vispirms viņi priecēja klausītājus ar solo priekšnesumiem. Repertuārs bija ļoti plašs un daudzveidīgs – no ļoti pazīstamiem skaņdarbiem līdz Liepājā vēl neskanējušiem opusiem. Pēc tam muzicēja ansambļos, bet vēlāk dalībnieki apvienojās orķestrī.

Muzicēšana orķestrī ir viens no festivāla būtiskākajiem mērķiem un uzdevumiem, kam jaunie vijolnieki un čellisti gatavojas vairākus mēnešus iepriekš, ieguldot lielu darbu. Viena no festivāla rīkotājām, čella spēles skolotāja Dita Barona stāsta, ka Melngaiļskolas ansamblis apvienotā orķestra koncertam gatavojas savās regulārajās stundās, notis tiek izsūtītas uz visām reģiona skolām, kur audzēkņi kopā ar saviem skolotājiem apgūst partijas. Lai pēc iespējas labāk sagatavotos apvienotā orķestra koncertam, aptuveni mēnesi pirms festivāla sākas kopmēģinājumi. Stīgu instrumentu spēles audzēkņu orķestra vadītāja, vijoles spēles pedagoģe Beata Zariņa-Blaščinska un daļa Liepājas mūzikas vidusskolas audzēkņu dodas uz reģionu skolām, kā arī šo skolu audzēkņi brauc uz Liepāju. Un mazās skolas tiešām ir ļoti atsaucīgas un ieinteresētas piedalīties festivālā

D. Barona skaidro, ka stīgu orķestrim raksturīgo skanējumu spilgti atklāj baroka laika komponistu sacerējumi, tāpēc apvienotā orķestra repertuārā parasti tiek iekļauti šāda stila skaņdarbi. Šogad atskaņotas itāļu komponistu A. Vivaldi un Dž. B. Sammartīni simfonijas. Savukārt romantisma laikmets bija pārstāvēts ar J. Rafa “Kavatīni” un P. Čaikovska skaņdarbu “Kamarinskaja”. Bet koncerta noslēgumā skanēja populārā grieķu deja “Sirtaki”. Gadu pēc gada palielinās festivāla orķestra repertuāra sarežģītība un paaugstinās izpildījuma kvalitāte. Un, pēc D. Baronas sacītā, festivāls rosina vecākus, kas to klausījušies, izvēlēties savus bērnus izglītot tieši stīgu instrumentu spēlē.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz