Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Hoijeres nams aicina uz Ingas Kleinas rotu meistarklasi

Sestdien, 13. aprīlī, plkst. 12 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejā ”Hoijeres kundzes viesu nams” Kungu ielā 24 notiks rotu darināšanas meistarklase, kuru vadīs māksliniece Inga Kleina. Katram meistarklases dalībniekam būs pieejami materiāli, lai izgatavotu tieši sev tīkamu kaklarotu.

Hoijeres nams aicina uz Ingas Kleinas rotu meistarklasi
Foto: Kārlis Volkovskis
10.04.2024 09:16

Apmaksāta informācija

Inga Kleina ikdienā rosās mākslas galerijā ”Ludviķis”, kuru vada kopā ar vīru, mākslinieku Aivaru Kleinu. Tur arī top viņas rotas, kas ir pieprasītas un guvušas atpazīstamību. Viņa strādā ar kristālu, ahātu, lazurītu, oniksu, labradoru utt., liekot šos akmeņus krellēs, rokassprādzēs, auskaros. 

Inga Kleina ir beigusi Liepājas Mākslas skolas Tērpu dizaina nodaļu. Šuvusi tērpus gan klientiem, gan Liepājas teātra izrādēm. Bieži vien nācies tērpiem darināt piemērotus aksesuārus, tostarp rotas. Tā arī sācies Ingas ceļš rotu izgatavošanā. ”Šobrīd, kad ērti pieejami dažādi kvalitatīvi rotu darināšanas materiāli, idejas jaunām rotām rodas ik brīdi – pat sapņos,” sacīja māksliniece.

Foto: Kārlis Volkovskis

Vēsturiski rotaslietu veidošana no dabā atrodamajiem materiāliem – akmeņiem, cilvēcei bijusi zināma jau gadsimtiem ilgi. Bieži vien tos izmantoja arī amuletu izgatavošanā un ticēja, ka tie atvaira ļaunos garus un piesaista veiksmi. Tāpat tie jau izsenis bijuši statusa apliecinājums – jo retāks akmens, jo vērtīgāka rota.

Gan dārgakmeņi, gan pusdārgakmeņi ir atrodami dabā kā ieži vai minerāli klintīs. Vēlāk tos slīpē, un tad to vērtība aug – akmeņi tiek apstrādāti tā, lai no tiem varētu izgatavot rotaslietas.

18. gs. sākumā modē bija dimanti. Tomēr ne visi tos varēja atļauties, tāpēc tikpat ātri modē ienāca dažādi pusdārgakmeņi un dārgakmeņu imitācijas, piemēram, baltais topāzs, kalnu kristāls un dzidrināts stikls, kas tika novērtēti gandrīz tikpat augstu kā dimanti.

Mūsdienās pusdārgakmeņu rotaslietas joprojām ir populāras. Tās bieži vien tiek nēsātas, lai uzsvērtu saikni ar dabu, turklāt tās var būt arī veids, kā izteikt personīgo stilu un individualitāti, jo katram akmenim tiek piedēvētas noteiktas īpašības, pat dziednieciskas spējas.

Ieejas maksa Ingas Kleinas rotu meistardarbnīcā ir 25 EUR no personas. Dalībai nepieciešams pieteikties iepriekš, zvanot pa tālr. 29905180 vai piesakoties uz vietas interjera muzeja kasē. Vietu skaits – ierobežots.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, Liepājas interjera muzeja un Liepājas muzeja mājas lapas un sociālo tīklu kontos.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz