Trešdiena, 30. septembris Menarda, Elma, Elna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Rosinās “veselīgu” ideju sāncensību

Rosinās “veselīgu” ideju sāncensību
19.09.2007 12:10

0

Atslēgvārdi

Liepājas Kultūras pārvalde izsludinājusi projektu konkursu par 2008.gadā Liepājai nozīmīgu kultūras pasākumu līdzfinansējumu. Pieteikumus pieņem līdz 26.oktobrim pulksten 12.

Kam dot, kam nedot?

Pēdējos gados līdzās tādiem augstvērtīgiem un jau labi pazīstamiem Liepājas kultūras produktiem kā Starptautiskais pianisma zvaigžņu festivāls, šoruden jau 6.starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls un Latvijā šovasar visplašāk apmeklētais pludmales festivāls “Baltic Beach Party” piepulcējušies gan jauni festivāli – “Fontaine Festival”, “Līvi Fest” jeb “Rokenrols visām paaudzēm”, gan arī virkne citu kā privātas iniciatīvas, tā sabiedrisku organizāciju veidotu aktivitāšu, kas visas ar Liepājas Kultūras pārvaldes starpniecību lūdz pašvaldības līdzfinansējumu.

Kam dot un kam nedot? Tāds ir būtiskākais jautājums ikvienā pašvaldībā un iestādē, kolīdz tā nolēmusi finansiāli atbalstīt kādu iniciatīvu. Kālab atbalsta vienus, bet nedod citiem – savukārt ir jautājums, ko uzdot visi, kas finansiālu atbalstu savām idejām meklē pie sponsoriem, arī pie Liepājas pilsētas pašvaldības Kultūras pārvaldes.

Liepājas Kultūras pārvalde (iepriekš Liepājas domes Kultūras nodaļa) jau vairākus gadus rīko gan t.s. mazo kultūras projektu konkursu, gan citā kārtībā atbalsta kultūras pasākumus. Tikko noslēgusies šajā gadā pēdējā (ceturtā) mazo projektu konkursa kārta, kas paredz atbalstu Liepājā īstenotiem kultūras projektiem, kurus īstenot paredzēts 2007.gada oktobrī, novembrī un decembrī, un to līdzfinansējums no pašvaldības ir 50 procentu no projekta kopējā budžeta. Šajā kārtā tika iesniegts līdz šim lielākais projektu pieteikumu daudzums visā projektu konkursa vēsturē.

Atvērti jaunām idejām

Mazo projektu konkursa finansējums četras reizes gadā būs pieejams arī nākamgad, bet lielāka mēroga projektus plānots līdzfinansēt vienreiz gadā no t.s. lielo projektu konkursa jeb Liepājai nozīmīgu pasākumu projektu konkursa līdzekļiem. Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja Lelde Vīksna aicina ikvienu, kas lolo interesantas idejas kultūras jomā, piedalīties gan vienā, gan otrā projektu konkursā. “Konkurss ir godīgākais budžeta naudas sadales veids, kas rada vienādus apstākļus visiem un stimulē veselīgu konkurenci,” skaidro Lelde Vīksna, Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja.

“2005.gadā Liepājas domes Kultūras nodaļu pārveidojot par Kultūras pārvaldi, nevēlējāmies būt par pasākumu producentiem, taču zināmu laiku bijām spiesti to darīt, jo Liepājā izjutām profesionāla piedāvājuma trūkumu. Pagājusī sezona pierādīja, ka šāds piedāvājums ir radies, un arī lielos, Liepājai nozīmīgos projektus nepieciešams līdzfinansēt konkursa kārtībā. Tā ir korektākā līdzfinansējuma forma, jo piedāvā vienādus nosacījumus un vienādas iespējas visiem; ļauj sacensties par precīzi definētu finansējumu, kura pamatotība jāpierāda tāmē un projekta aprakstā; stimulē konkurenci; izslēdz subjektīvismu; nodrošina kvalitātes kontroles mehānismu un ir labs palīgs budžeta plānošanas procesā,” komentē L.Vīksna. “Šāda projektu konkursa izveide nozīmē arī to, ka visiem pasākumu producentiem un ikvienam, kas ar Kultūras pārvaldes atbalstu vēlētos realizēt savas idejas, tās jāpārdomā laikus, jo turpmāk jebkādu līdzfinansējumu no Kultūras pārvaldes puses varēs saņemt tikai ar projektu konkursiem,” papildina Kultūras pārvaldes vadītāja.

Liepājai nozīmīgo projektu līdzfinansēšanas konkursa nolikums veidots, ņemot vērā dažādu Latvijā pieejamo fondu projektu konkursu pieredzi. Tā nolikums paredz līdzfinansējuma piešķiršanu līdz 75 procentiem no projekta kopējā budžeta, nosakot, ka līdzfinansējums nav mazāks par Ls 1500, bet nepārsniedz Ls 10000. Nolikumā precizētas atbalstāmās un neatbalstāmās izmaksas, projektu iesniegšanas kārtība, noformējums un saturs. Pašvaldība izvirza arī prioritātes, 2008.gadā par tādām nosakot pasākumus, kas veicina kultūrvides veidošanos pilsētas mikrorajonos, un pasākumus, kas veicina kultūras tūrismu un profesionālo mākslu notikumus. Konkursa vispārīgie mērķi ir veicināt līdzsvarotu kultūrvides attīstību pilsētā, arī akcentējot profesionālo mākslu pieejamību un inovatīvus projektus.

Apliecinot atvērtību jaunām idejām, Kultūras pārvaldes vadītāja izsaka cerību, ka konkursam tiks iesniegti ne tikai uz izklaidi vērsti projekti, bet arī saturiski dziļi un jaunām idejām bagāti priekšlikumi: “Protams, gaidām labi organizētus Liepājai jau tradicionālus pasākumus, bet aicinām arī Rīgā un citur notiekošu pasākumu rīkotājus padomāt, vai Liepāja nebūtu piemērota vieta kādai programmas daļai.”

“Balstoties uz prioritātēm, sagaidām profesionāli sagatavotus un mākslinieciski augstvērtīgus projektus, kas risinātu vairākas aktuālas problēmas, piemēram, profesionālās mākslas pieejamību no pilsētas centra attālākos mikrorajonos (Karostā un Zaļajā birzī), kā arī tādus, kas piedāvā jaunas plaša mēroga iniciatīvas,” stāsta projektu konkursa administrētāja Dace Bluķe.

Ar 2008.gadā pilsētai nozīmīgo kultūras pasākumu līdzfinansējuma konkursa nolikumu var iepazīties Liepājas pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv, sadaļā “Kultūra, izklaide, sports”. Līdzās konkursa nolikumam atradīsiet arī projekta pieteikuma veidlapas, budžeta veidošanas un atskaišu noformēšanas paraugus. Projektu pieteikumus Liepājai nozīmīgu kultūras pasākumu līdzfinansēšanas konkursā Liepājas Kultūras pārvalde pieņem līdz 2007.gada 26.oktobrim pulksten 12 Rožu laukumā 5/6-96.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz