Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Āfrikas cūku mēris pirmo reizi konstatēts mežacūkām Aizputes pagastā

Āfrikas cūku mēris pirmo reizi konstatēts mežacūkām Aizputes pagastā
Foto: Egons Zīverts
22.11.2019 16:31

LETA

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šajā nedēļā konstatējuši 12 jaunus Āfrikas cūku mēra saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā, tostarp vienai mežacūkai Aizputes novada Aizputes pagastā un Rēzeknes novada Stoļerovas pagastā, kur iepriekš vīruss nebija konstatēts, liecina dienesta publiskotā informācija.

Tāpat saslimšana ar Āfrikas cūku mēri konstatēta divām mežacūkām Skrundas novada Skrundas pagastā, kā arī pa vienai mežacūkai Aizputes novada Kalvenes pagastā, Dobeles novada Dobeles pagastā, Jelgavas novada Līvbērzes pagastā, Kuldīgas novada Kabiles pagastā, Priekules novada Priekules pagastā, Saldus novada Pampāļu un Zirņu pagastos, kā arī Vaiņodes novada Vaiņodes pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā Āfrikas cūku mēris šogad kopumā konstatēts 369 mežacūkām 68 novadu 172 pagastos.

Āfrikas cūku mēris Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli