Ceturtdiena, 25. aprīlis Līksma, Bārbala
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aicina biteniekus strādāt Anglijas tirgum

Aicina biteniekus strādāt Anglijas tirgum
04.03.2009 07:04

Atslēgvārdi

Grūtajos laikos ir jādomā par to, kā ar to pašu darbu nopelnīt vairāk. Biškopības biedrības Liepājas nodaļas dalībnieks Māris Sedliņš, ko liepājnieki plašāk pazīst kā kokapstrādes meistaru Māri, aicina kolēģus sadarboties, lai produkciju piegādātu Anglijas tirgum. Pirms diviem gadiem viņam bijusi iespēja apceļot šo zemi. Toreiz redzējis ne tikai to, kā ļaudis tur strādā, bet arī uzzinājis, ka angļi pastiprināti rūpējas par savu veselību un izvairās no produktiem, par kuriem nav droši, vai to sastāvā neietilpst veselībai kaitīgas vielas.

Tāpēc bioloģiski nekaitīga lauksaimniecības produkcija tur lielā cieņā. Šo atziņu meistars atcerējies, kad aizvadītajā nedēļā Liepājā piedalījies seminārā, kur bijusi runa par Latvijas un Lielbritānijas ekonomisko kontaktu paplašināšanas iespējām. Tiekoties ar Latvijas Investīciju aģentūras speciālisti Indru Freibergu, viņš pastāstījis par ekskluzīvu produktu šūnu medu, ko iespējams piedāvāt eksportam uz Angliju.

I.Freiberga par šo priekšlikumu ļoti ieinteresējusies un uzsvērusi, ka tam varētu būt nepieciešamais pieprasījums, savukārt M.Sedliņš apņēmies atrast partnerus, lai pievērstos ekoloģiska šūnu medus ražošanai lielākos apjomos. Būdams galdniecības lietpratējs, viņš apņemoties savā darbnīcā izgatavot nepieciešamos medus šūnu rāmīšus, kā arī sagādāt hermētiskus plastmasas trauciņus produkta iepakošanai. Bet viss pārējais esot bitenieku rokās. Bišu darba sezonai sākoties, viņi varētu rāmīšus iegādāties un ievietot stropos. Pēc tam, kad medus vācējas savu misiju būs pabeigušas, atliks produkciju tikai savākt vienkopus, lai eksportētu uz Lielbritāniju. Bet starpnieka funkcijas pildīt uzņēmusies Latvijas Biškopības biedrība. Tās valdes priekšsēdētājs Armands Krauze piekritis, ka biedrība kļūst par juridisko personu, kas risina oficiālās tirdzniecības partneru sarunas, kā arī uzņemas preces piegādātāja lomu.

Šūnu medus rāmītis kopā ar plastmasas trauciņu varētu maksāt 55 santīmus, lēš M.Sedliņš. Bet par šūnu medu, kas tajā iepildīts, provizoriski rēķinot, varētu nopelnīt aptuveni četrus latus.

Biškopības biedrības rajona nodaļas vadītājs Māris Romanovs atzina, ka ideja nav slikta, taču tās īstenojumam esot jābūt perfektam. “Rapšu medus šim nolūkam nederēs, angļi to pretī neņems. Lai sadarbība sekmētos, jau no pirmās dienas ir jānodrošina sev klientu uzticība, tāpēc jāpiegādā tīrs ziedu medus. Manuprāt, biteniekiem par tādu variantu vajadzētu nopietni padomāt,” viņš sacīja.

Pēteris Jaunzems,
“Kurzemes Vārds”

Māris Sedliņš rāda, kā varētu iepakot šūnu medu pārdošanai Anglijā.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz