Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Aicina meža īpašniekus pieteikties atbalstam

Aicina meža īpašniekus pieteikties atbalstam
Foto: liepajniekiem.lv
16.06.2016 07:03

"Kurzemes Vārds"

Zemkopības ministrija aicina meža īpašniekus pieteikties atbalstam pasākumā “Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un meža dzīvotspējas uzlabošanā” – informē sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Kalniņa.

Atbalstu var saņemt meža ieaudzēšanai, retināšanai, mazvērtīgu mežaudžu nomaiņai un atjaunošanai pēc meža ugunsgrēkiem un dabas katastrofām. Pasākuma otrās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana notiks no 2016. gada 27. jūnija līdz 27. jūlijam, kopējais publiskais finansējums ir 9,5 miljoni eiro.

Meža īpašniekiem jāņem vērā, ka atbalsta piešķiršanas kārtībā veiktas vairākas izmaiņas. Turpmāk atbalstu jaunaudžu retināšanai varēs saņemt tikai tad, ja jaunaudzē nepieciešams būtisks kokaugu aizzēluma samazinājums (tiks vērtēta atbilstība kritērijiem).

Turklāt atbalsta pretendentiem jāpievērš uzmanība līdz šim sagatavotajiem meža apsaimniekošanas atbalsta pasākumu plāniem. Ja pasākumu plānā, kas ar Valsts meža dienestu saskaņots pirms 2016. gada 15. maija, ir paredzēta jaunaudžu retināšana un plānā nav skaidri norādīta atbilstība kritērijam – samazināt valdošās sugas koku vai konkurējošo koku skaitu vismaz par 500 kokiem vienā hektārā vai atbrīvot augšanas telpu no bieza vai vidēji bieza krūmu aizzēluma –, pretendentam pasākumu plāns jāsaskaņo atkārtoti.

Plašāka informācija par izmaiņām atbalsta piešķiršanas kārtībā pasākumā “Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un meža dzīvotspējas uzlabošanā” pieejama www.likumi.lv. Projekta iesnieguma veidlapa un pasākumu nosacījumi pieejami LAD interneta vietnē www.lad.gov.lv.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli