Sestdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aizputē laikmetīgā deja saved kopā cilvēkus

”Jūs uz tām dejām?” rūpnīcas ”Kurzemes atslēga” caurlaidē Aizputē jautā darbinieks. Droši vien strādājošā metālizstrādājumu ražotnē tā nevaicā bieži. Jūlija nogalē vecajās sarkano ķieģeļu ēkās skanēja ne tikai darba duna. Šeit strādāja un paveikto – laikmetīgās dejas programmu – skatītājiem rādīja horeogrāfi un performances mākslinieki.

Aizputē laikmetīgā deja saved kopā cilvēkus
Krišjāņa Santa un Ērika Eriksona kopdarba “Vērpete” pamatā ir interese par ķermenisku pieredzi un tautas melodiju ritmiskajām struktūrām, ar kuru palīdzību mākslinieki ir izveidojuši kustību partitūru tikai no vienas griešanās kustības. (Foto: Ilze Elbere)
Krišjāņa Santa un Ērika Eriksona kopdarba “Vērpete” pamatā ir interese par ķermenisku pieredzi un tautas melodiju ritmiskajām struktūrām, ar kuru palīdzību mākslinieki ir izveidojuši kustību partitūru tikai no vienas griešanās kustības. (Foto: Ilze Elbere)
11.08.2022 00:02

liepajniekiem.lv

Vienā dziesmā skan divas

Aizputē 30. jūlijā noslēdzās dejas kompānijas ”Tuvumi” iniciēta divu nedēļu ilga profesionāla rezidences programma, kurā piedalījās horeogrāfe Gundega Rēdere, Islandē dzīvojošais mākslinieks Klāvs Liepiņš, performances māksliniece un dramaturģe Sandija Santa, Latvijas un Lietuvas mākslinieku duets ”IevaKrish” jeb Ieva Gaurilčikaite-Sants un Krišjānis Sants, kā arī zviedru horeogrāfs un dejotājs Ēriks Eriksons.

Rezidences laikā dalībnieki strādāja pie esošo darbu attīstīšanas vai jaundarbu veidošanas, bet noslēgumā aicināja skatītājus uz izrāžu programmu ”Horos”.

Šogad programmu uzņēma Aizpute, tās nodrošināšanā iesaistījās biedrība ”Serde”, AS ”Kurzemes atslēga”, Aizputes kultūras nams un atpūtas telpa ”Lapka Hemp”.

”Šī ir unikāla vieta, kur pilnībā apstājies laiks!” – tā rūpnīcas ”Kurzemes atslēga” klubu ”Kurzeme” apjūsmo rīdzinieki, kas atbraukuši uz rezidences noslēgumu ar kultūras interneta žurnāla ”Satori” reisu. Kluba interjers un gaisotne sastinguši tālajos 70. gados, taču telpas atvērtas laikmetīgam piedāvājumam.

Dejas apmaiņas programmas ”Horos” māksliniekus aizputnieki un citi interesenti varēja satikt rezidences noslēguma priekšvakarā, vasaras atpūtas pasākumā ”Nakts pikniks”. Jauko vakaru pie izgaismotā Aizputes novadpētniecības muzeja baudīja daudz dažādu vecumu cilvēku. Foto: Ilze Elbere

”Kurzemē” dejas mākslinieki rāda savu iecerēto darbu skices. Nav tā, ka kustības vienkārši rodas mākslinieka galvā un ķermenī kā tīrākā pašizpausme.

To, cik ilgs, pamatīgs un skrupulozs ir profesionāls laikmetīgās dejas izveides darbs, pastāsta Ieva un Krišjānis. ”Mēs strādājam ar materiālu,” uzsver K. Sants.

Šoreiz materiāls ir no Ievas dzimtenes Lietuvas, no Aukštaitijas reģiona, – sena sievu dziedāšanas tradīcija sutartines, kas mūsdienās praktiski izzudusi un saglabājusies vien ierakstos.

”Sākām pētīt, meklēt, lasīt, mācīties un tad pakļaut materiālu dažādām transformācijām,” stāsta Krišjānis. ”Tas pārvērtās jautājumos par līdzīgo, atšķirīgo un vienādo. Šķita interesanti, kā pārlikt šīs sajūtas dejā.”

”Ciemā mājas ir vienādas, nekas neatšķiras, bet rodas tāds brīnums – dziesmas, kurās katra dziedātāja it kā dzied savu dziesmu ar savu tekstu. Tas ir tā, kā divas dziesmas paralēli atskaņotu. Tomēr abas sievietes spēj sadziedāties un noturas precīzi ritmā,” atklāj Ieva.

To arī dejotāji parāda, kā tas ir – atšķirīgā ritmā, bet kopā un saskanīgi. Un tas ir sarežģīti – arī pēc divu nedēļu treniņiem divatā tikai izsoļot sutartiņu ritmus.

Virpulis un miers

Pēc tam skatītāji uzticas zviedram Ērikam un viņa vadībā dodas cauri kluba aizkulisēm, nokāpj pagalmā un tuvojas ēkai ar uzrakstu ”Noliktava”. No tās skan Mārtiņa Miļevska un Ginta Smukā spēlētā mūzika. Gar sienām sakrautas kastes ar gatavo produkciju – slēdzenēm, durvju rokturiem.

Ejam aiz Ē. Eriksona, kā tinot kamolīti, šķiet, riņķojam bezgalīgi kā vannā tekošs ūdens, un tad šo kustību pārņem Krišjānis un Ēriks. Viņu izrāde ”Vērpete” ir kā pasaules mūžīgās kustības uzturētāja.

Tālāk dejas mīļotāji dodas pastaigā uz Aizputes kultūras namu noskatīties horeogrāfes Gundegas Rēderes izrādi ”Viens”. Viņa ir viena uz skatuves, lai arī tur sēžam mēs un nenovēršam skatu no dejotājas. Gundega gandrīz neizkustas no vietas, taču spriedze un emocijas viļņo sīkās vibrācijās.

Aizputē bijis ļoti iedvesmojoši, vērtīgi un produktīvi, atzīst māksliniece. G. Rēderei šī bijusi pirmā pieredze rezidencē prom no savas ierastās vides.

”Patīk šeit, jo ļoti mierpilni. Dabas tuvums, gleznaini skati, vēsturiski interesantas ēkas. Man kā rīdziniecei ir iespēja smelties dabas iedvesmu,” viņa pastāsta.

Izrāde ”Viens” radīta pagājušā gada rudenī, bet rezidencē Gundega strādājusi pie skicēm jaunam darbam, kas vēl ir sākumposmā. ”Ļoti labprāt turpmāk dotos rezidencēs, nomainot vidi, jo tā rodas kaut kas svaigs,” viņa pauž.

”Deja ir plašs jēdziens. Tā var būt ļoti smalka kustība un tiklab uz āru vērsta, ļoti ekspresīva, acīmredzama. Šo ir grūti paskaidrot vārdiski. Saprotu, ka cilvēkiem to ir grūti uztvert kā deju, taču ir svarīgi mēģināt katram paplašināt savu redzējumu,” par laikmetīgo deju saka horeogrāfe.

Iespējas profesionālai mākslai

Kāpēc Aizpute izraudzīta par rezidences vietu, vaicāju Krišjānim un Ievai. Tāpēc, ka Aizputē ir rezidenču centrs ”Serde” un potenciāls šādām norisēm, skaidro K. Sants. ”Te ir sabraukuši atpakaļ jaunieši, kuri Rīgā ieguvuši izglītību un praksi. Viņi brauc uz nedēļas nogali vai dzīvo šeit un piešķir papildu vērtību Aizputei,” viņš saka.

”Man šķiet, ka cilvēkiem šeit rūp,” piebilst Ieva. ”Lielajās pilsētās visi jau tik daudz redzējuši, dažreiz paliek vienaldzīgi.”

Rīgā mēdzot jokot, ka esam pamesto rūpnīcu teātris, viņš smejas. ”Aizputē rūpnīca strādā ļoti veiksmīgi, taču industriālas telpas pēc būtības mums nav svešas. Šādām telpām ir absolūta burvība, jo tās būvētas ar milzīgiem logiem, lai ienāktu dienasgaisma. Ir arī kaut kas romantisks, bailīgs,” raksturo K. Sants.

Foto: Ilze Elbere

”Kurzemes atslēgas” vadītājs Jānis Kreicburgs esot ļoti pretimnākošs iniciatīvām, kas bagātina Aizputes kultūras dzīvi. ”Serde” ir brīnišķīgs rezidenču nams, taču nav piemērots skatuves mākslai. ”Likās forši mēģināt savienot esošos vietējos partnerus ar iniciatīvu, kas varētu eksistēt arī tad, ja mēs tiešā veidā tajā neieguldām. Ja skatuves mākslinieki gribētu te rezidēt, ir ”Kurzemes atslēgas” klubs, ceļu daļā un PMK ir klubs, vēl pats kultūras nams. Lielas, apkurinātas, pieejamas telpas arī profesionālai mākslai, ne tikai amatiermākslai,” uzsver K. Sants.

”Ja Aizputē notiek kaut kas jauns un citādāks, tad cilvēki grib to redzēt,” saka producente Anna Ulberte. ”Tāpēc ceram, ka izdosies pieradināt pie domas, ka laikmetīgā deja ir patstāvīgs kultūras notikums. Ja šeit mākslinieki padzīvo divas nedēļas, citreiz, cerams, ilgāk, tad dejotāji iet uz vietējiem veikaliem un ēst kafejnīcās, piedalās vietējos pasākumos un iet humpalu veikalos. Es gāju pirkt izrādei rekvizītu un pastāstīju par pasākumu, tas raisīja interesi.”

”Laikmetīgā deja ne vienmēr ir par deju, bet par laiktelpas abstraktu pieredzi,” atzīmē K. Sants.

Balss performance vai izrāde ļauj redzēt, kas notiek rūpnīcā, kas ikdienā nav pieejama, atgriezties klubā, kur jaunībā ir dejots ballēs. ”Laikmetīgā deja saved kopā cilvēkus. Ne ar stāstu, bet caur empātisku ķermeņa pieredzi,” saka horeogrāfs.

Atkarībā no organizācijas ”Tuvumi” spējas uzrakstīt labus projektu pieteikumus laikmetīgās dejas notikumi Aizputē varētu būt divas trīs reizes gadā.

Šī gada pilotprojekts ir izdevies, uzsver Anna un Krišjānis. ”Plānojam šeit būt septembrī Āboļošanas svētkos ”Serdē”. Draugus esam atraduši, pārējam meklēsim veidus un iespējas. Ceram, ka nākamajā vasarā atkal rezidējam,” pauž A. Ulberte.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz