Sestdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aizputē svētkus nosvin ar vērienu

Pēc vairākiem gadiem pirmo reizi aizvadītās nedēļas nogalē Aizputes pilsēta savus svētkus ar vērienu svinēja viena pati, jo Ikara svētkus Priekulē organizēja jūlija pēdējā nedēļas nogalē – iepriekš abas pilsētas līksmoja vienā dienā.

Aizputē svētkus nosvin ar vērienu
Pirmo reizi gājienā ar savu komandu kā Aizputes pilsētas pārvaldnieks piedalījās Artis Čanders (pa labi). (Foto: Dainis Ģelzis)
Pirmo reizi gājienā ar savu komandu kā Aizputes pilsētas pārvaldnieks piedalījās Artis Čanders (pa labi). (Foto: Dainis Ģelzis)
16.08.2022 06:00

liepajniekiem.lv

Iepriekšējos gadus pandēmijas dēļ Dienvidkurzemes mazpilsētas svinības bija klusākas un atturīgākas, bet šogad Aizputes iedibinātais akcents – devīze ”Svētki ienāk pilsētā!” – izskanēja skaļi un plaši.

Tas izpaudās gan notikuma kulminācijas svinīgajā, lustīgajā, krāsainajā un skanīgajā tradicionālajā gājienā ar saukli ”Mana Aizpute!”, gan dažādās citās ilgu gadu gaitā iedzīvinātās un arī pavisam jaunās tradīcijās.

Gājiens dod pacilājumu

Kā ierasts, gājiena dalībnieki skatītājus sveica ar dažādiem uzsaucieniem un saukļiem, savukārt vērotāji dalībniekus uzmundrināja ar ovācijām. Protams, katrs kolektīvs bija parūpējies par kādu īpašu noformējumu.

”Svētku gājiens jau bija ļoti varens, grandiozs un vērienīgs – milzums daudz priecīgu dalībnieku, jo pandēmijas dēļ iepriekšējos divus gadus nekas tāds nebija norisinājies!” vērtē aizputniece un Dienvidkurzemes pašvaldības darbiniece Ilze Elbere.

Par īpašu svētku noformējumu parūpējušies bija arī vairāki gājiena vērotāji. Foto: Dainis Ģelzis

Aizputnieks Mārtiņš Grundmanis, kurš ir arī SIA ”Aizputes nami” valdes loceklis, piedalījās ar ģimeni. Paņēmis klēpī abus savus dēlus Haraldu un Rūdolfu, viņi trijatā svētku gājienā devās uzņēmuma komunālajam traktoriņam pie stūres.

SIA ”Aizputes nami” valdes loceklis un vienlaikus arī vienkārši Aizputes iedzīvotājs Mārtiņš Grundmanis gājienā devās ar saviem puikām – Haraldu un Rūdolfu. Sēsties pie stūres ikdienā neierastam braucamajam – komunālajam traktoriņam – ir prieks gan dēliem, gan arī tētim, bet vienlaikus arī atbildība, jo piekabē vizinās un Aizputi 774. dzimšanas dienā sveic M. Grundmaņa kolēģi. Foto: Dainis Ģelzis

”Vienmēr ir prieks savā pilsētā piedalīties svētku gājienā.

Tas ir kas īpašs, tik laba un pozitīva sajūta! Neatkarīgi no tā, vai esi vienkārši aizputnieks, kas priecājas par savu pilsētu un svin tās svētkus, vai esi pārstāvis no savas darbavietas un daļa no svētkiem pats,”

pauž M. Grundmanis. ”Šogad sajūta tiešām bija pacilājoša, jo sen nebijām svētkos kopā priecājušies!” viņš uzsver.

I. Elbere palepojas, ka gājienā Dienvidkurzemes Sporta skolas sastāvā kā Aizputes volejbola komandas pārstāve devusies arī viņas meita. ”Volejbols aizputniekiem ir tas pats, kas vaiņodniekiem handbols,” piemetina I. Elbere.

Gājienam stājas Aizputes volejbolistu jaunā paaudze, kuri par savu īpašo atpazīšanas atribūtu izmantoja ne vien bumbas, bet arī volejbola tīklu, kuru nesa pieredzējušākie Aizputes vārdu nesošie jaunie spēlētāji. Foto: Dainis Ģelzis

Jaunā volejbolistu paaudze gājienā piedalījās komandas formas tērpos un ar volejbola bumbām rokās. Lielu sajūsmu izraisīja motobraucēju un riepu kūpinātāju priekšnesumi.

Par lustīgu noskaņojumu gan gājienā, gan arī citās svētku aktivitātēs svētdien rūpējās pašu aizputnieku par vienu no populārākajiem pilsētniekiem dēvētais Justs Ūdris, kurš gan aktīvi muzicē dažādos sastāvos kā ballīšu muzikants, gan ir aktīvs amatierkolektīvu dalībnieks.

Lustīgu atmosfēru gājiena laikā un arī vairākās aktivitātēs uzturēja Justs Ūdris ar savu muzikālo komandu. Foto: Dainis Ģelzis

Ēdiens svētku baudīšanai

Līdz ar Aizputes svētkiem tās apkārtnē arī šogad norisinājās Mājas kafejnīcu dienas. ”Ja pagājušo gadu bija astoņas kafejnīcas, tad šogad bija tuvu 20, līdz norisei daži no pieteiktajiem dalībniekiem atkrita,” zina teikt I. Elbere.

Vairākas kafejnīcas uz divām dienām bija izveidotas pašā Aizputē.

Mājas kafejnīca ”Zaļā villa” darbojās senatnīgā mājā Avotu ielā. Tās pārstāve Līga Sprūde, ko aizputnieki pazīst kā fizioterapeiti, atzīst, ka ar piedalīšanos šajā akcijā pirmo reizi un pilnīgi bez jebkādas pieredzes ēdināšanā esot ļoti apmierināti.

”Nekādā gadījumā neesam zaudējumos, jo esam ļoti gandarīti par paveikto. Mums bija lieliska komanda, kas palīdzēja gan pie ēst gatavošanas, gan pie pārējās kafejnīcas programmas,” viņa pastāsta.

”Paši no Aizputes svētkiem neizbaudījām neko, mums līdz ar to ir grūti vērtēt, cik ļoti bija apmeklēti pasākumi un pilsēta. Tādēļ nezinām, kā būtu, ja kafejnīcu dienas mūspusē nenotiktu kopā ar pilsētas svētkiem – vai būtu tāds pats apmeklējums vai mazāks, vai lielāks. Piektdienā mēs līdz vēlai naktij gatavojāmies sestdienai, bet sestdien agri no rīta gatavojāmies uzņemt ciemiņus,” skaidro L. Sprūde.

Aizputnieki Līga un Mārtiņš Sprūdi (no labās) kopā ar vienu no dēliem Reinoldu, saksofonistu Edgaru Jāni Kārkliņu un viņa draudzeni Līgu Grāviņu kādā no nedaudzajiem atelpas brīžiem mājas kafejnīcā ”Zaļā villa”. Foto: Dainis Ģelzis

Viņa pastāsta, ka svētkus, kā ierasts, apmeklē daudzi pašu un arī citu aizputnieku ģimeņu draugi, radi un paziņas.

”Zaļo villu” apmeklējuši aptuveni 170 cilvēki. ”Lielākais mīnuss bija tas, ka nebija zināšanu, kā aprēķināt daudzumus un uz ko gatavoties,” viņa piebilst.

Viņa norāda, ka bija savu un arī viesu ērtību labad rūpējušies, lai līdz viņiem labs gabaliņš ar kājām jāpaiet. ”Gribējām, lai cilvēki izbauda atmosfēru, iziet skaistā pastaigā,” viņa pamato. Taču, iespējams, satiksmes ierobežojumi varēja kādu atturēt apmeklēt mājas kafejnīcu pašā pilsētas centrā.

”Mēs bijām padomājuši, ka cilvēki var ne tik daudz ēdienu baudīt uz vietas pie galdiņiem, bet paņemt līdzi un doties svinēt svētkus,”

papildina L. Sprūde. Daudzi to izmantojuši un pauduši apmierinātību par šādu papildu iespēju.

Sanita Kārkliņa, kuru L. Sprūde dēvē par savu Mājas kafejnīcu dienu mammu, kopā ar Mārtiņu Veidemani gatavojas viesiem pasniegt skābeņu zupu ar vārītu paipalas oliņu. Foto: Dainis Ģelzis

”Zaļās villas” saimnieki – L. Sprūde un viņas vīrs Mārtiņš – kopā ar savu lielo komandu gardēžiem piedāvāja nobaudīt uz ugunskura vārītu skābeņu zupu ar paipalas oliņu, žāvētu gaļiņu un pašu mājās ceptu maizi, putras ar ievārījumiem, tortilju ar dārzeņiem un vistu, bet saldajā ēdienā – saldējumu un mājas kēksiņiem, bet īpašais dzēriens bija dārza ogu kokteilis enerģijai. Pasnieguši ēdienus, kurus paši ir iecienījuši ikdienā.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz