Sestdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aizputes novadpētniecības muzejā ekspozīcijas iet līdzi laikam

Jau vēstījām par Aizputes novadpētniecības muzeja īstenoto balto bērnu sēdratiņu restaurācijas projektu. Šis ir pirmais Aizputes muzejā pēc iespējas autentisku izskatu atguvušais krājuma priekšmets. “Tā kā mums izdevās, esam dabūjuši āķi lūpā, lai varētu turpināt citas iecerētās restaurācijas,” saka muzeja vadītāja Jolanta Berga.

Aizputes novadpētniecības muzejā ekspozīcijas iet līdzi laikam
Aizputes novadpētniecības muzeja vadītājai izdevies atgūt aptuveni 40 priekšmetus no Kuldīgas muzeja, kur vairākas desmitgades atradās daļa savulaik slēgtā Aizputes muzeja vērtīgākā krājuma. Aizputes rātes naudas lāde ar piecām atslēgām un vēl citi ar pilsētas pārvaldību saistīti pagājušo gadsimtu priekšmeti ir eksponāti modernizētajā vēstures ekspozīcijā. (Foto: Ģirts Gertsons)
Aizputes novadpētniecības muzeja vadītājai izdevies atgūt aptuveni 40 priekšmetus no Kuldīgas muzeja, kur vairākas desmitgades atradās daļa savulaik slēgtā Aizputes muzeja vērtīgākā krājuma. Aizputes rātes naudas lāde ar piecām atslēgām un vēl citi ar pilsētas pārvaldību saistīti pagājušo gadsimtu priekšmeti ir eksponāti modernizētajā vēstures ekspozīcijā. (Foto: Ģirts Gertsons)
12.08.2022 00:01

liepajniekiem.lv

Muzeja komanda ir apņēmības pilna, un izdevies piesaistīt finansējumu vēl vienam nozīmīgam restaurācijas projektam – atjaunot vienu nozīmīgu gleznu, 18. gadsimta vēstures liecību, kā arī pakāpeniski modernizēt pirms vairākiem desmitiem gadu iekārtotās ekspozīcijas.

Cīravniece Sibīrijā uzglezno novadnieku meitu

Muzeju krājumos ir daudz priekšmetu, taču ne visus to tehniskā un vizuālā stāvokļa dēļ var likt publiskajai apskatei un izrādīt pastāvīgajās ekspozīcijās, savu nostāju pauž J. Berga.

Šogad no Aizputes muzeja stājglezniecības restauratores Ditas Murziņas gādīgajās rokās nonācis “Silvijas portrets”, kurš līdz gada beigām ar Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) līdzfinansējumu piedzīvos restaurācijas pirmo kārtu.

Lai restaurāciju paveiktu pilnībā, muzejs atkal rakstīs projektu, lai iegūtu trūkstošo finansējumu.

Ar ko šī glezna tik būtiska un nozīmīga. “Tā ir tapusi izsūtījumā Sibīrijā,” iesāk stāstīt muzeja vadītāja. “Martā pieminam novadniekus, kuriem padomju okupācijas režīms lika pamest dzimtās mājas un doties svešumā uz Sibīrijas tālajiem ziemeļu apgabaliem, nedāvājot cerību kādreiz atkal atgriezties savās mājās. Šāds liktenis 1949. gada 25. martā piemeklēja arī cīravnieku Snipku ģimeni: māmiņa Olga, tēvs Jānis un viņu četri bērni – Egons, Vitolds, Silvija un Zigrīda – tika izsūtīti uz Omskas apgabala Gorjkovskas rajonu,” turpina J. Berga.

Glezna “Silvijas portrets” atceļojusi no Sibīrijas. Tajā māksliniece no Cīravas uzgleznojusi savu novadnieku Snipku ģimenes atvasi Silviju. Gleznas varone Latvijā neatgriezās, jo nomira, bet uz dzimteni atceļoja šī glezna, kuru Aizputes muzejs saņēma krājumā no Silvijas brāļa.

Vienā zemnīcas istabiņā Astirovkas sādžā kopā ar Snipku ģimeni kādu laiku dzīvoja arī gleznotāja Tatjana Jaunzeme-Goldmane, kura dzimusi 1916. gadā Cīravas “Ķēniņos”.

Mācījusies skolā Liepājā, vēlāk uzsākusi studijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļā, taču, pasniedzēju rosināta, pārgājusi pie gleznotājiem. Viņas mīļākie pasniedzēji bija Konrāds Ubāns, Kārlis Miesnieks un Valdemārs Tone.

“Karš neļāva pabeigt studijas – nepabeigts palika pēdējais kurss un diplomdarbs. Tatjana atgriezās Cīravā un slimā tēva vietā vadīja “Ķēniņu” saimniecību līdz 1949. gada 25. marta deportācijai.

Uz Omskas apgabalu Tatjanu aizveda vienu, jo pēc viņas lūguma slimo, pusparalizēto tēvu čekisti no saraksta izsvītroja. Vēl pirms nāves tēvs aizsūtīja meitai uz Sibīriju krāsu zīmuļus un zīmēšanas bloknotu,”

mākslinieces biogrāfiju izklāsta J. Berga. “Līdztekus zīmējumiem par sadzīviskām tēmām viņa gleznoja arī portretus eļļas tehnikā. Tā 1950. gadā tapa arī mazās Silvijas portrets,” viņa norāda.

1956. gada 1. oktobrī Snipku ģimene atgriezās Latvijā, bet Sibīrijā Astirovkas kapsētā uz mūžiem palika daļa no tās – gleznotā meitene Silvija, kura nomira 1951. gada 9. janvārī 16 gadu vecumā. “Tatjanas Jaunzemes-Goldmanes gleznotais Silvijas portrets, kuram piederīgie pēc Silvijas nāves pielīmēja melna auduma sēru lenti, atceļoja viņiem līdzi uz Latviju. To Aizputes novadpētniecības muzeja pastāvīgajai ekspozīcijai “Padomju režīma represijas 1941. un 1949. gados” atdeva Silvijas brālis Vitolds Snipke,” gleznas stāstu izstāsta J. Berga.

Glezna muzeja krājumā nonākusi, laika zoba nesaudzīgi skarta, un materiālu novecošanas dēļ turpinās gleznas sabrukšanas process, tāpēc gleznas restaurācija bija veicama neatliekami.

Sadarbībā ar restauratori D. Murziņu 2022. gada VKKF pirmajam projektu konkursam tika sagatavots un iesniegts projekta pieteikums gleznas restaurācijas veikšanai. Iesniegtais projekts saņēma 1000 eiro stipendiju.

“Glezna pēc restaurācijas kā autentiska kultūrvēsturiska vērtība 2023. gadā atkal atgriezīsies muzejā un tiks ievietota muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā “Padomju režīma represijas 1941. un 1949. gados”,” par gleznas nākotni vēsta muzeja vadītāja.

Naudas lāde ar piecām atslēgām

Vēl viens no muzeja priekšmetiem, ko ļoti vēlētos Aizputē atjaunot, ir 18. gadsimta beigu rātes naudas lāde, kas ir aplūkojama ekspozīcijā “Aizputes vēsture”, kuras modernizāciju pabeidza 2017. gadā.

Aizputes vēstures ekspozīcijā 36 kvadrātmetru telpā ir ielikta mazpilsētas vēsture vairāk nekā 700 gadu garumā. “Te ir izvilkta pati, pati tā svarīgākā esence. Teksti vairākas reizes ir pārstrādāti, lai viss šeit ietilptu.”

Pirms pāris gadiem ar Lauku atbalsta dienesta palīdzību atdzimšanu piedzīvoja muzeja pagraba daļa, kurā iekārtoja ekspozīciju “Lauku sēta”.

“Kad slēdza Aizputes muzeju 50. gados, vērtīgākā daļa no krājuma nonāca Kuldīgas, Liepājas un Ventspils muzejos. J. Bergai bijusi laba sadarbība ar Kuldīgas muzeja vadītāju, kurai bija uzskats, ka lāde jāatdod tās patiesajai piederības vietai. Tā Aizputē atgriezās ap 40 priekšmetu. “Kuldīgas muzeja vadītāja uzsvēra, ka šādu priekšmetu viņa nevar eksponēt, ja tā nav raksturīga Kuldīgai,” atminas Aizputes muzeja vadītāja.

Uzsāktas sarunas, ka pavisam drīz arī lāde varētu piedzīvot atdzimšanu, kāds restaurators teicis, ka varētu pat visas slēdzenes uztaisīt, protezējot to prototipus.

“Šai lādei nav kārtīga dibena. Droši vien, ka kādreiz tā tikusi izlaupīta un vienkāršākais veids, kā tikt pie laupījuma, bija izraut apakšu. Lādei bijušas piecas slēdzenes – divas katrā sānā un trīs priekšpusē.

To nevarēja atslēgt, ja vienlaikus pie tās kopā nedevās visi pieci atslēgu turētāji jeb rātes, pilsētas valdes, vīri,” norāda J. Berga.

“Muzejam ir jāiet līdzi laikam un jābūt mūsdienīgam, tādēļ tuvākajā laikā plānojam modernizāciju ekspozīcijai “Lielā iela”, ko atklāja 2002. gadā. Šobrīd ar VKKF finansējumu notiek darbs pie satura un mākslinieciskās koncepcijas izveides – to veic mākslinieks Egīls Mednis un mākslas vēsturniece Sanda Zībiņa. Plānots, ka šie darbi noslēgsies gada beigās, un tad jau būs jādomā par iekārtošanu,” norāda J. Berga.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz