Sestdiena, 29. februāris

Aizputniece saņem tiesībsarga gada balvu nominācijā “Izglītotājs”

Aizputniece saņem tiesībsarga gada balvu nominācijā “Izglītotājs”
Foto: Ģirts Gertsons
07.01.2020 07:00

Liena Rimkus

"Kurzemes Vārds"

Nacionālajā bibliotēkā piekto gadu pēc kārtas pasniegta tiesībsarga gada balva. Nominācijā “Izglītotājs” galveno balvu saņēma aizputniece Līvija Jansone, Montesori pedagoģijas ieviesēja un realizētāja Aizputē. Apbalvojums piešķirts par ieguldījumu, pārstāvot personu ar invaliditāti, šajā gadījumā bērnu un viņu vecāku, tiesības un intereses.

“Godīgi sakot, tas bija milzīgs, brīnišķīgs pārsteigums. Nezināju, ka tāda balva vispār ir. Tajā pašā laikā tas kalpo kā ārkārtīgi liels un svarīgs atbalsta punkts. Tas, ko es daru, nav viena gada darbs, un, ilgstoši esot tajā visā iekšā, brīžiem uzmetās nogurums. Šāda atzinība sapurina. Tas bija kā uzšāviens, kā dzirksteļošana,” par balvu pateicīga ir aizputniece. Tagad L. Jansone jūt jaunu spēku pieplūdumu un pie darbiem var ķerties klāt ar jaunu enerģiju. Balvas saņemšana bijusi īpaši zīmīga, ņemot vērā, ka šogad aprit 15 gadi, kopš Aizputē “Montesori darbnīcā” sāka lietot attīstošo un atveseļojošo pedagoģijas metodi. “Viens no pirmajiem mūsu audzēkņiem ir uzsācis studijas Liepājas Universitātē. Lielākā daļa bērnu sekmīgi mācās vispārizglītojošās skolās, vairāki savas spējas izkopj arī mūzikas, mākslas un sporta skolā. Mūsu valsts nākotne ir mūsu bērnos. Dosim bērniem iespējas un atbalstu, un viņi parādīs savas spējas,” saka L. Jansone.

“Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam” tiek pasniegta, pateicoties ciešai triju partneru sadarbībai – Tiesībsarga birojam, invalīdu un viņu draugu apvienībai “Apeirons” un Latvijas nacionālajai bibliotēkai. Šogad saņemts rekordliels skaits – 57 pieteikumi: 40 kategorijā “Individuālais sniegums” un 17 kategorijā “NVO”.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli