Ceturtdiena, 29. oktobris Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Apardami un regulēdami, apkārt grieza velēniņu

Apardami un regulēdami, apkārt grieza velēniņu
06.06.2007 17:28

0

Atslēgvārdi

Mūsu rajonā nu jau tradicionāli laikā starp sējas darbu pabeigšanu un siena ievākšanu zemnieku saimniecību vadītāji un kooperatīvo sabiedrību mehanizatori tiek pulcināti vienkopus, lai praktiskā seminārā pamācītos, kā labāk saprasties ar maizes gādājamo tehniku, pareizi noregulēt maiņvērsēju arklu lemešus un apvērst augšpēdus velēnu. Šinī ziņā nekas nav mainījies arī šogad. Nodarbības augsnes apstrādes tehnikas ekspluatācijas gudrībās roku rokā ar Lauku konsultāciju biroja speciālistiem vakar zemnieka Andra Jaunskunga saimniecības laukos sarīkoja SIA” Lauktehnika” Grobiņas nodaļas un Grobiņas pagasta pašvaldības darbinieki.

Arājiem nepieciešama pulksteņmeistaru precizitāte

Šoreiz apmeklētāju bija ka biezs, jo laiks bija lielisks, bet sarīkojuma programma izvērtās ievērojami plašāka, un ko redzēt tur netrūka gan arājiem, gan piensaimniekiem, jo semināra gaitā varēja iepazīties ne tikai ar maiņvērsēju arklu regulēšanas noslēpumiem, bet arī aplūkot mūsdienīgu siena savākšanas tehniku, kā arī mazās pārvietojamās slaukšanas iekārtas komplektā ar divu kilovatu strāvas ģeneratoru, kas lieti noderīgas mazu ganāmpulku aprūpei tieši aplokos.

Kā pastāstīja SIA “Lauktehnika” reģionālais menedžeris Pēteris Lācis, par vienu no zinošākajiem lietpratējiem valsts mērogā arklu izmantošanas lietās pamatoti uzskata jelgavnieku Jāni Kažotnieku.

Sākot demonstrējumus Andra Jaunskunga saimniecības laukos, jelgavnieks piekodināja neaizmirst, ka moderno arklu regulēšana prasa pulksteņmeistaru precizitāti. Taču, ja šī prasība tiek ievērota, uzlabojas ne tikai aruma kvalitāte, bet ievērojami samazinās arī izlietotās degvielas daudzums, jo vilcēja dzinējs nav jādarbina ar maksimālu slodzi. Klausītāji par to varēja pārliecināties turpat uz vietas, kad Jāņa Kažotnieka noregulētie “Vogel” četrkorpusu arkla lemeši grieza augsni gluži kā nazis sviestu.

Rosina piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu

Zemnieku saimniecības “Apogi” saimnieks Visvaldis Kukuks, kam arkls un traktors pieder, bija apmierināts ar lietpratēja veikumu, jo esot jutis, ka kaut kas ar to arklu, kas iegādāts pirms diviem gadiem, nav bijis kārtībā. Tieši tādēļ viņš savu arklu uz semināru arī brīvprātīgi esot atvedis. Redzot vienmērīgo arumu, kas palika aiz agregāta, daži no zemniekiem tūdaļ devās pie “Lauktehnikas” menedžera, lai vienotos par jaunas tehnikas iegādi. Zinātāji gan brīdināja, ka tas nav lēts prieks. Aprēķins esot vienkāršs: cik lemešu, tik tūkstošu jānoskaita tirgotājam. Bet kur tos ņemt?

Cerībās sagaidīt nacionālo subsīdiju atbalstu daudziem zemkopjiem jau iznācis vilties, jo pietrūcis punktu, lai pārspētu citus pretendentus. Taču Jānis Briedis mudināja nekrist izmisumā, bet mēģināt piesaistīt pirkumam Eiropas Savienības atbalstu, kurš kļūšot pieejams gada otrajā pusē. Tas nozīmētu, ka rudens aršanu varētu jau veikt ar piemērotāku un lielāku apstrādes kvalitāti nodrošinošu agregātu.

Ar katru gadu pilnīgojas lopbarības ievākšanas tehnoloģijas. Lauksaimniekiem jau aizmirsušies tie laiki, kad gotiņām un zirdziņam nepieciešamā siena ievākšana prasīja vairākas nedēļas saspringta darba, kad nācās vairākkārt ārdīt un atkal vākt kopā vālus, kraut zārdus, līdz lopbarību dabūja drošībā šķūnī zem jumta. Tagad lopbarības ievākšanas procesu atvieglo gan moderni pļavēji, gan siena preses un ietinēji, kuru jauda ir vairāki desmiti tonnu lopbarības stundā. Raksturojot seminārā aplūkojamo lopbarības sagatavošanas ierīci, SIA” Lauktehnika” tirdzniecības pārstāvis Valdis Bārbals interesentiem teica, ka šī prese esot apgādāta ar zāles smalcinātāju un ruļļu ietinamo ierīci. Taču galvenā tās priekšrocība salīdzinājumā ar citu firmu ražojumiem esot tā, ka šai nav vajadzīgs jaudīgs vilcējs, pietiekot ar sešdesmit zirgspēku “Belorus” traktoru, lai varētu doties pļavā.

Jauna un parocīga tehnika piensaimniekiem

Kaismīgas diskusijas raisījās par ganību apstākļiem domātu govju slaukšanas ierīci, kas darbināma ar pārvietojamu divus kilovatus jaudīgu ģeneratoru. SIA “Lauktehnika” Grobiņas nodaļas darbnīcu vadītājs Ilgonis Sprūds lauku apsaimniekotājiem skaidroja, ka ar šādu ierīču komplektu iespējams izslaukt līdz divdesmit un pat vairāk govju lielu ganāmpulku. Taču visnoderīgākais enerģijas ražotājs izrādījies tieši mazajās saimniecībās. Teiktais darīja domīgus Grobiņas pagasta zemnieku saimniecības “Straumēni” īpašniekus Ausmu un Juri Būrus, kuriem komplekts lieti noderētu. Zemnieks atzina, ka tas turklāt neesot nemaz tik dārgs. Ģenerators, ko varot izmantot visdažādākajiem mērķiem, piemēram, metināšanai būvdarbos, maksājot nepilnus 400 latus. Īpaši izdevīgs tas esot saimniecībās, kur ganības atrodas attālāk no mājas.

Vērtējot Grobiņas pagasta teritorijā sarīkoto semināru, pašvaldības vadītājs Aivars Priedols teica, ka aršana esot zemes aprūpes pamatu pamats. Neatkarīgi no tā, vai to paredzēts izmantot intensīvi vai apsaimniekot ar videi draudzīgiem paņēmieniem. Un lielā interese, kas bijusi vērojama, liecinot, ka zemnieki grib iemācīties šo darbu paveikt kvalitatīvi. Tas ļaujot cerēt, ka viņiem izdosies sakārtot savas saimniecības un gūt panākumus ne tikai valsts, bet arī Eiropas mērogā.

Pēteris Jaunzems,
“Kurzemes Vārds”

“Apogu” saimnieka Visvalža Kukuka četrkorpusu arklam regulēšana beidzās ar panākumiem, un lemeši augsni grieza kā sviestu. Zemnieks atzina, ka katram laukam esot savas īpatnības, kas jāņem vērā strādājot.

Neliela apjoma saimniekotājus ieinteresēja piena slaukšanas ierīce un ģenerators, ar kura darbības principiem iepazīstināja darbnīcu vadītājs Ilgonis Sprūds.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz