Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Ar katru gadu būru ir vairāk

Ar katru gadu būru ir vairāk
Foto: Dina Belta
11.04.2016 07:00

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Jo vairāk būrīšu cilvēki pagatavos un aizvedīs uz savām mājām dažādās Latvijas vietās, jo labāk būs putniem – saka Rīgas zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns. Arī nedēļas nogalē Kalvenes “Cīruļos” izveidoto putnu māju izvietošanas ģeogrāfija būs diezgan plaša. 

“Dzeņa darbnīca”, kāda Rīgas zoodārzā notiek jau vairāk nekā 20 gadu, otro reizi notikusi arī tā ārpilsētas bāzē – Kalvenes “Cīruļos”. Šogad apmeklētāju vairāk – gandarīti secina Rīgas zoodārza ārpilsētas bāzes pārvaldnieks Arnis Bergmanis, kamēr pie trim darbagaldiem viņam apkārt ne mirkli nerimst naglošana. Gatavos strazdu un zīlīšu būrus apmeklētāji ņem sev līdzi. Ja kāds tomēr to nevēlas darīt, var atstāt – Kalvenē vieta atradīsies.

Darbu gaitā gadās arī negaidītas situācijas. Arnis smaidot stāsta par kādu acīmredzami labi situētu krievu tautības sievieti, kura gribējusi uztaisīt zīlītei būrīti, bet atzinusies, ka līdz šim nekad neesot āmuru rokā turējusi. “Un mums iznāca šausmīgi glīts būrītis! Viņa to grozīja, skatījās un teica: “Mans vīrs ir galdnieks, viņš neticēs!”” Tā kā ar spītību un neatlaidību varot sasniegt ļoti labu rezultātu.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 11.aprīļa numurā.

#kvards-20160411-06#

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli