Pirmdiena, 8. augusts Vladislava, Vladislavs, Mudīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dīvāns lauka malā: Ar mūsdienu akcentiem grib atgriezt lauku šarmu

Pašreiz pasaulē modē sāk arvien straujāk ienākt lauku vides un dzīvesstila kults, kam par pamatu ir piedzīvotā kovida pandēmija. ”Vienu brīdi lauki bija nenovērtēti, pastumti malā, taču tagad brīvā daba un lauku vide, lauksaimniecība sāk atgūt nozīmi vai iegūst jaunu elpu un novērtējumu sabiedrībā,” vērtē Evija Grāmatiņa.

Dīvāns lauka malā: Ar mūsdienu akcentiem grib atgriezt lauku šarmu
“Vēl neko nevar redzēt, bet te būs kukurūzas lauks un ziedēs saulespuķes,” saka Evija Grāmatiņa (no labās), kura pirms pāris gadiem atgriezusies savā dzimtajā pusē un vēlas turpināt savas ģimenes darbošanos laukos, kā arī, domājot par to nākotni, meklē jaunu nišu, kā atgādināt par laukiem kā vietu ar šarmu. Kopā ar draudzenēm – Edīti Markusu (vidū) un Kristīni Rudzišu (pa kreisi) – iecerējušas lauksaimniecības priekšrocības izmantot, savienojot to ar kultūras jomu. (Foto: Ģirts Gertsons)
“Vēl neko nevar redzēt, bet te būs kukurūzas lauks un ziedēs saulespuķes,” saka Evija Grāmatiņa (no labās), kura pirms pāris gadiem atgriezusies savā dzimtajā pusē un vēlas turpināt savas ģimenes darbošanos laukos, kā arī, domājot par to nākotni, meklē jaunu nišu, kā atgādināt par laukiem kā vietu ar šarmu. Kopā ar draudzenēm – Edīti Markusu (vidū) un Kristīni Rudzišu (pa kreisi) – iecerējušas lauksaimniecības priekšrocības izmantot, savienojot to ar kultūras jomu. (Foto: Ģirts Gertsons)
01.06.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Viņa kopā ar draudzenēm iecerējusi savā un vīra dzimtajā Durbes pusē meklēt jaunas nišas, kur izmantot lauksaimniecības plašās iespējas un popularizēt šo mūsu dzīvei neatņemamo jomu ar jauniem akcentiem. Proti, lauksaimniecību sasaistīt ar kultūru.

Grib turpināt saknes dzimtajā pusē

Darbošanās lauku vidē, ciemiņu izklaidēšana ar labi aizmirstām vecām lietām vai vienkārši ciemos aicināšana, lai iepazītos ar laukiem un saimniekošanu, kas mūsdienās vairs ne vienmēr ir tradicionālās lauksaimniecības jomas, pēdējos gadus kļūst arvien populārāka, un atsaucība šādām aktivitātēm aug.

Jau vairākus gadus Latvijā vasaras sākumā notiek ”Atvērtās dienas laukos”, kurās iesaistās arī mūspuses aktīvisti. Kamēr vieni gatavi dalīties ar saviem stāstiem, citi vēl ir ideju meklējumos, bet ar vēlmi – turpināt tradīcijas, meklēt mūsdienīgus akcentus, lai lauki neizzustu.

”Kurzemes Vārds” Tadaiķu pagasta īpašumā ”Neaizmirstulītes” no Aizputes šosejas, pie Aisteres, pamana rosāmies divas sievietes. Tās ir no Jūrmalas ciemos pie E. Grāmatiņas atbraukušās pirms vairāk nekā gada iegūtās draudzenes Kristīne Rudziša un Edīte Markusa.

Viņas viena lauka malā no siena ķīpām izveidojušas dīvānu, kurā salikti spilveni un pledi, uzklājušas galdiņu. Izskatās pēc fotostūrīša – iespējams, ka tāds tur arī ar laiku tiks izveidots pastāvīgi.

Abas sievietes paskaidro, ka eksperimentē – meklē variantus, kā vienkāršam laukam, kurā vēl nekas nav redzams augam, piesaistīt garāmbraucēju uzmanību. Tas ir draudzeņu mērķis – aicināt uz laukiem atpūtniekus, kuri vēlas izbaudīt lauku veco laiku šarmu.

Vecpils puses meitene E. Grāmatiņa pirms vairākiem gadiem, iepazīstoties ar vīru, Tadaiķu pagasta puisi Andri, stabilu dzīvi un darbu Siguldā samainīja atpakaļ pret mīlēto dzimto pusi.

”Atgriezos tuvāk pie saknēm. Vīram šeit bija saimniecība, es pati no šīs puses, bez īpaši lielām diskusijām atgriezos mājās, lai stiprinātu nu jau savas ģimenes saknes un darbošanos laukos,” stāsta E. Grāmatiņa.

”Zeme mani vienmēr kaut kā pievilkusi. Tā ikkatram liek piezemēties, un, ja tev tāda pieder, liek to turpināt,” viņa pauž.

Dzimtajā pusē viņa atgriezusies 2015. gadā. Kādu laiku atpūtusies, tad sākusi izdomāt sev nodarbošanos. ”Domāju, ko es protu un māku darīt vislabāk. Iepriekš biju darba ņēmēja. Sapratu, ka man vislabāk sanāk projektu rakstīšana,” viņa saka.

Šobrīd ikdienā viņa palīdz rakstīt Eiropas fondu projektus finansējuma piesaistīšanai lauksaimniekiem un uzņēmējiem. ”Lai arī tēma man tuva, tomēr darbs kā tāds ir salīdzinoši vienmuļš – piesaistīts datoram un četrām sienām,” atzīst sieviete. ”Kad ar vīru svinējām piecu gadu jubileju, izlēmām, ka vajag īpaši atzīmēt. Izdomājām, ka tas varētu būt pie dabas, lauku vidē,” viņa turpina stāstīt, piebilstot, ka pasākumu viņiem organizējušas Kristīne un Edīte. ”Es ar Edīti iepazinos vienā nometnē, bet viņa atkal bija pazīstama ar Kristīni,” paskaidro E. Grāmatiņa.

Secinājušas, ka visas ir uz viena viļņa – visas trīs ir tādi dabas un ar sirdi laukos bērni. Tad radusies ideja, ka šādu atslodzi, kādu piedzīvojuši viņi, varētu dot citiem.

Zaļināšanas prasību izpilde – fons koncertam

”Ar vīru un bērniem siltākā laikā daudz uzturamies pie vecākiem lauku saimniecībās, īpaša romantika un jaukas noskaņas var tvert siltākā laikā un vasarā, kad saimniecībā visi iet kā skudriņas. Bieži atceros, kā kādreiz vasarās laukos notika siena talkas, kāda rosība bija, kādas ballītes un pasākumi tika organizēti!” teic E. Grāmatiņa.

Viņas vīra vecākiem un vīram ir liela lauku saimniecība. Vīra tēta Āra Grāmatiņa vārds mūspusē pazīstams – viņš ir viens no lielākajiem aitu audzētājiem. Daudz zemes ik gadu tiek apsētas ar dažādiem kultūraugiem.

”Tagad kādu laiku bijis tā, ka mēs visi esam skrējuši savos darbos un pienākumos, ka nemaz nepaskatāmies apkārt – cik daba ir skaista, ka lauki ir sakopti, cik daudz lauksaimniecība tomēr dod ainavai,

ka nav tā, kā daudzi domā – viss aizaudzis vai vispār par vidi netiek domāts,” viņa pauž.

Taču, lai to cilvēks varētu novērtēt tuvplānā, nepieciešams kāds akcents. Tādēļ Evijas ideja ir lauksaimniecību izmantot kā fonu kultūras pasākumu rīkošanai. ”Es vēlos tai atrast vēl kādu pielietojumu, meklēt kādu jaunu blakus nodarbošanos, kaut ko citādu, pat pretēju,” viņa saka.

Tā kā gan viņas vecāki, gan vīra vecāki vienmēr nodarbojušies ar lauksaimniecību un meklējuši arvien jaunus veidus, kā gūt maksimālas iespējas, arī viņa izdomājusi pievērsties visnotaļ sarežģītajai lauksaimniecības jomai, meklējot tai jaunu pielietojumu.

”Mēs trīs gribam parādīt lauksaimniecības ieguldījumu apkārtnes sakopšanā,” saka idejas autore. ”Lauki ilgus gadus ir bijuši nenovērtēti, nostumti malā, taču tagad tie sāk iegūt jaunu lomu,” viņa vērtē.

”Otrkārt, bieži tiek uzsvērts, ka konvencionālā lauksaimniecība ir tā sliktā, bet bioloģiskā saimniekošana ir tā labā. Gribam, lai cilvēki atnāk un saprot, ka nekas slikts nenotiks,” viņa piebilst.

Tadaiķu pagasta īpašumā ”Neaizmirstulītes” pirms divām nedēļām iesēta kukurūza trīs hektāru platībā, turpat blakus jau sazaļojušas agrākā pavasarī iesētās auzas. ”Viss lauks ir kādus sešus hektārus liels,” norāda Evija. Gar lauka malu iesētas saulespuķes.

”Lauksaimniekiem mūsdienās ir jāievēro dažādas prasības, kas attiecas uz vides saglabāšanu, tostarp zaļināšanas prasības. Ir noteikums, ka zemei ir jāļauj atpūsties, kukurūza ir viens no veidiem, kā to panākt, papildus pēc kukurūzas sezonas zemei piešķirot nepieciešamās īpašības turpmākajiem kultūru sējumiem. Iedomājos, kādēļ tās zaļināšanas prasības neizmantot: kukurūza ir ainavisks augs – tās ir zaļas un garas – tās varētu izmantot kā fonu un izglītojošu materiālu reālā dzīvē par lauksaimniecību tuvplānā. Ar kukurūzu paredzēts pabarot savvaļas zvērus, bet rudenī šo augu platību paredzēts nokult un pabarot dzīvniekus saimniecībā. Saulespuķes būs krāsainam noformējumam,” skaidro E. Grāmatiņa.

Plānots, ka kukurūzas lauka apskāvienos ģimenes baudīs atpūtu mūzikas ritmos. Draudzeņu kompānija iecerējusi, ka šeit, sēdot siena ķīpu, kas mūsdienās ir retums, dīvānos un vecākajai vai vidējai paaudzei pastāstot par siena pantu krāmēšanu no tām, ar lauku ainavu fonā varētu šovasar notikt pāris koncerti.

”Maksimums, te varētu sarasties 250 cilvēki,” viņa rēķina. Tā kā plānots aicināt Latvijā labi zināmus mūziķus, kuri arī labi maksā, jau pirmajām biļetēm cenas diezgan padārgas.

Idejas autores atzīst, ka prātā šaudās visādas domas, ir neziņa un nepārliecinātība, vai drosmīgajai idejai, kurai Latvijā ir vien daži aizmetņi, būs gana liels atbalsts, vai vēl nebijušais patiks un novērtēs publika. Sociālajā tīklā Facebook komentārus raksta gan idejas atbalstītāji, gan arī skeptiķi, kuri vērtē, ka tik dārgas biļetes ģimene ar bērniem nevarēs pacelt. Taču idejas autores uzsver, ka noteikti nav mērķis rīkot plašu festivālu vai uzreiz gūt peļņu, bet gan gūt drosmi attīstīt šo jauno nišu tālāk un parādīt laukus kā sakoptu vidi. ”Ja arī atkal būtu kādi kovida aizliegumi, es ceru, ka nebūs, zinām, ka ārā varētu viss notikt un ierobežotā skaitā,” papildina E. Grāmatiņa.

”Fonā lauku ainava, sienāži sisina, zeme smaržo, putni, čivina, saule riet, tepat blakus ūdens. Kā bērnībā, citiem jaunības laiks, citiem pavisam kas jauns,” viņa piebilst. ”Mēs esam pietiekami ilgi nosēdējuši četrkantīgās telpās, gribam, lai cilvēki varētu baudīt, svinēt dzīvi ārpus pilsētas, ārpus telpām,” saka Kristīne.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz