Piektdiena, 18. septembris Liesma, Elita, Alita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Arī vēžošana tā pati maluzvejniecība vien ir

Arī vēžošana tā pati maluzvejniecība vien ir
31.07.2006 18:49

0

Atslēgvārdi

Aizvadītajos divos vasaras mēnešos Liepājas Iekšējo ūdeņu kontroles sektora darbinieki, sadarbojoties ar sabiedriskajiem inspektoriem, Liepājas, Kuldīgas un Saldus rajonos izņēmuši no ūdenstilpēm vai atsavinājuši maluzvejniekiem gandrīz pussimta garāku un īsāku tīklu, kā arī divus murdus un astoņus vēžu krītiņus, vainīgajiem, kas iesaistījušies nelikumīgās darbībās, noformēti arī vairāki protokoli.

Kā jau tas ir iegājies gadu gaitā, iecienīta vieta maluzvejniekiem ir Karostas un Tirdzniecības kanāli. Jo īpaši vasaras mēnešos, kad pirmajā, meklējot sev nārsta vietas, mēdz iepeldēt zandarti, bet otrajā – prāvi asari. Divus tīklus no Karostas kanāla inspektori izņēma, veicot reidu 12, jūnijā, taču, neraugoties uz to, 22. un 26.jūnijā tos šajā ūdenstilpē atrada atkal. Vienīgais, ko izrādījās izmainījuši maluzvejnieki, bija tīklu iegremdēšanas vietas. Ja pirmajā reizē viņi tos bija ielikuši vietā, kur kanāls savienojas ar ostas akvatoriju, tad otrreiz četri daudzači bija izmesti tajā kanāla galā, kas atrodas pie kuģu remonta rūpnīcas. Savukārt naktī uz 25.jūliju trīs tīkli bija iegremdēti kanālā galā, kur sākas Liepājas ezers, pie Atteku salas.
Varenu, vairāk nekā puskilometru garu tīklu, kas izveidots, sastiprinot deviņus tīklus, zivju aizsardzības speciālisti atrada jūrā pie Nidas mola, pārbaudot piekrasti no Latvijas un Lietuvas robežas līdz pat Liepājai. Kā “Kurzemes Vārdam” teica Ģirts Liepiņš, tas noticis 14.jūnijā un toreiz linumā bija sapinušās  gan butes, gan mencas, gan akmeņplekstes jeb ātes. Vainīgo, kas tādu zivju ieguves monstru sameistarojis, gan toreiz neesot izdevies noskaidrot. Taču var gadīties, ka ar laiku tas tomēr kļūst zināms.
Rezultatīvi, no maluzvejniecības apkarošanas viedokļa raugoties, bijuši sektora rīkotie reidi Saldus un Kuldīgas rajona teritorijās. Tā, piemēram, 15.jūnijā Briņķu ezerā izdevies atrast četrus tīklus, bet Sepenes ezerā – trīs. Piecas dienas vēlāk Vilgāles ezerā izņēma divus tīklus. Tīkls Vilgāles ezerā izņemts arī 27. jūlijā. Ģirts Liepiņš pastāstīja, ka tanī esot sapinies un aizgājis bojā prāvs bebrs.
 Jāteic, ka mūsu rajonā maluzvejnieku aktivitāte vasaras mēnešos bijusi visai ievērojama.17.jūnijā uz Papes ezeru pamakšķerēt bija devies sabiedriskais inspektors Mārcis Kristons. Baudot vaļasprieku, viņš pie viena bija atklājis un izņēmis divus maluzvejnieku ieliktus tīklus. Katrs no tiem bijis 30 metru garš. Līdzīgs ķēriens 20.jūnijā patrāpījies inspektoram Artim Būmeistaram, kurš, pārbaudot Liepājas ezeru, Bārtu un Toseli, izcēla no ūdens piecus tīklus. Četri no tiem bija noslēpti ūdenī pie sūkņu stacijas, bet viens – iepretī vistu fermai Nīcas pagasta teritorijā.
Sastapties ar likumpārkāpējiem vaigu vaigā zivju aizsardzības inspektoriem aizvadītajos mēnešos izdevies divreiz. Pirmajā gadījumā tas esot noticis pie Dienvidu mola. Pēc tam, kad no iedzīvotājiem saņemts telefona zvans par neatļautām darbībām jūrā pie mola, inspektori tur aizturējuši kompāniju, kurā runīgākā bijusi kāda uzstājīga sieviete. Viņai arī uzrakstīts protokols par kompānijas noķertajiem asariem, kuru loms krietni pārsniedzis atļautos piecus kilogramus. Otrajā reizē aizturētie izrādījušies vīrietis un sieviete, kas vēžojuši Tīdu ezerā Kalvenes pagastā. Viņi nemaz neesot centušies slēpt savu nodarbi, jo domājuši, ka tā ir atļauta. Taču arī vēžošana tāda pati maluzvejniecība vien ir, ja tā notiek vietās, kur tas ir aizliegts. Turklāt  noteikumu nezināšana neatbrīvo cilvēkus no atbildības, tāpēc vēžotājiem nāksies maksāt naudassodu gan par noķertajiem 36 spīļotajiem rakariem, gan par astoņiem krītiņiem. Turpat netālu ūdenī bijis iegremdēts arī tīkls, taču aizturētie nolieguši, ka tas piederētu viņiem.
 Pārbaudot Tāšu un Durbes ezerus, sodīts arī kāds zvejnieks, kurš Durbes ezerā neievērojis zvejas noteikumus. Viņš bija darbojies ar trīs nemarķētiem tīkliem.


Neatļautu zvejas rīku Iekšējo ūdeņu kontroles sektora vadītājs Ģirts Liepiņš un viņa palīgi atrada arī Tebras upē pie laipu tiltiņa.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz