Piektdiena, 24. janvāris Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Atjaunos fišereju Papē

Atjaunos fišereju Papē
Foto: Ģirts Gertsons
28.09.2018 07:03

"Kurzemes Vārds"

Rucavas novada dome noslēgusi līgumu ar SIA “Būvkompānija MBR” par ēkas “Dzintarvēji” atjaunošanu Papē, ziņo Rucavas novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Raimonda Ābelīte.

Būvdarbi tiek īstenoti Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) projektā “Piekrastes zvejniecības kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un popularizēšana “Dzintarvējos””. Atjaunojamā ēka atrodas Papes ciema centrālajā daļā un tautā tiek dēvēta par fišereju.

SIA “V projekts” izstrādātā būvprojekta informatīvajos materiālos lasāms, ka bijušās fišerejas ēka būvēta 1936. gadā un bijusi paredzēta zivju apstrādei, galvenokārt zivju sālīšanai. 1938. gadā tās rietumu pusē piebūvēts veikals ar dzīvokli. Šobrīd ēkā vasaras sezonā darbojas Tūrisma informācijas punkts, ir laivu, katamarānu un velosipēdu noma. Šeit apskatāmi materiāli par Papes un Nidas ciema vēsturi. Arī atjaunotajā ēkā atradīsies muzeja ekspozīcijas, būs telpas semināru rīkošanai. Tās, sadarbojoties ar vietējiem uzņēmējiem un nevalstiskām organizācijām, varēs izmantot sabiedrisko pasākumu organizēšanai gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem.

2013. gadā pēc AS “Būvmeistars” projekta “Dzintarvējos” jau rekonstruēja centrālo telpu, pastiprināja un daļēji nomainīja koka konstrukcijas jumtam, kā arī veica dēļu griestu izbūvi. Tagad paredzēta jumta seguma nomaiņa, pārsegumu un fasādes atjaunošana, griestu un grīdu apdare, starpstāvu siltināšana. Ēkai ieliks logus un durvis, ievilks ūdensvadu, ierīkos kanalizāciju un bioloģiskās attīrīšanas iekārtu. Pagalmā ar betona bruģakmens segumu noklās laukumu un vairākus gājēju celiņus. Pie ēkas paredzēts izvietot soliņus, atkritumu urnas un velosipēdu statīvus. “Dzintarvējos” tiks nodrošināta piekļuve cilvēkiem ratiņkrēslos. “Objektu būvniekiem uzticējām 17. septembrī. Darbi tur jau notiek,” skaidro R. Ābelīte.

Līguma summa ir 298,2 tūkstoši eiro ar PVN. Darbu izpildei Rucavas novada dome ņēma 58,3 tūkstošus eiro lielu papildu aizņēmumu no Valsts kases. “Dzintarvēju” atjaunošanas darbus paredzēts pabeigt pusgada laikā kopš līguma noslēgšanas.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)